Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си 4 Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих си 4 Runner

    Привет на всички приятели (наричам ви приятели, тъй като ви чувствам като такива след всичко което изчетох във форума преди да си купя 4Рънер-а).
    Та купих си 4Рънър 2.4ТД 94г. с всички екстри и много хубави нови гуми.
    Имам и ТЛК 120 3.0 Д4Д 2005г. и с нея съм затъвал няколко пъти; като изпробвах 4Рънера направо се изумих колко по-проходим е.

    Бих искал да ви помоля за съвет относно 4Рънера:
    • Монтиране на лебедка (ръчна, електрическа, колко тона и тн.)
    • Монитиране на допълнителни фарове (на тавана или отпред и какви) Бих искал както да подсиля нормалните си фарове, също и да имам много силен ловен фар.
    • Използване на хай-джак
    • Монтиране на теглич
    • Възможност за монтиране на втори резервоар

    Прикачвам снимки, наслаждавайте се

    4RUNNER_1.pic.jpeg
    4RUNNER_2.pic.jpeg
    4RUNNER_3.pic.jpeg
    4RUNNER_4.pic.jpeg
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от TLC14; 22-11-09, 17:26.

  • #2
    До: Купих си 4 Runner

    Много арна,бе Танасе-да ти е честита!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      До: Купих си 4 Runner

      Честито,много безаварийни и здраво каляне.

      Коментар


      • #4
        До: Купих си 4 Runner

        Добре дошъл в Тойота клуб

        Коментар


        • #5
          До: Купих си 4 Runner

          Честито много хубав Рънър
          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

          Коментар


          • #6
            До: Купих си 4 Runner

            Честито, много добре изглежда, имам абсолютно същата с бензинов мотор, дори е същият тъмно син цвят и сив кожен салон, много приятна джипка.
            Със здраве да си я караш и много екстри да и направиш !!!

            Коментар


            • #7
              До: Купих си 4 Runner

              Благодаря, благодаря ви за прияетствията.
              Двигателя на машинката е 2LT, доста хора изказаха мнение, че бил слабичък. Честно да ви кажа не е като на Ланд Крузера, но ми е достатъчен за офроуд и втори автомобило за вършене на мръсната работа. Ето и една снимка на любимия ми ТЛК 120 01032009532.jpg
              Вече съм му навъртял 190 000км от 2005 купен от ТМ Ауто.

              Някой би ли могъл да ме посъветва каква лебедка да си сложа на 4Рънъра. Искам да го направя доста проходим. Гледах едни лебедки по 1500 - 2000 лв електрически. Вчера в Метро видях и едни ръчни по 50-тина лева. Може ли човек да си върши работа с такава ръчна?

              От къде да си купя хайджак и как да го изпозлвам на 4 Рънера?

              Много поздрави и добра седмица на всички
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Купих си 4 Runner

                Хайде, честито!

                За лебедката - до този етап моя Рънър още не е дорасъл, но подозирам, че няма да сбъркаш, ако погледнеш във vromos.com или направо питаш Явор "Вромоса" тук във форума. Същото важи и за джека.

                Към тях вървят и усилените брони - може да се консултираш с Митко Фулдата, координатите ги има в залепената тема "къде ремонтирате колите" по-горе. Същото за допълнителните фарове.

                Втори резервоар не знам кога ще ти потрябва в рамките на БГ-то - освен ако не решиш да зимуваш в колата на запален двигател и парно За сметка на това може би не е зле да помислиш за ново усилено окачване - както гледам, задницата е провиснала доста, както на всички Рънъри на тия години. Най-приличните по цена варианти са на roughtrax4x4.com - аз съм доста доволен. Виж и http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=73178 по темата. Джантите са ти достатъчно изнесени спрямо фабричния стандарт, така че един 2,5 инча лифт ще ти дойде идеално, без да търсиш нови джанти.

                Ако ще търкаляш камиончето и по асфалт, и по черно, тия гуми са идеален вариант - като за универсална гума им се радвам много - но ако ще го водиш главно в гората, много скоро ще ти се прииска да сложиш истинска кална гума. Но това по-нататък...

                Успех, и безаварийно!
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  До: Купих си 4 Runner

                  Благодаря за добрите съвети.
                  Задницата наистина е клекнала доста и това не ми харесва.
                  Като я постегна с удоволствие ще покараме заедно.
                  Поздрави на всички.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Купих си 4 Runner

                    Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                    Благодаря за добрите съвети.
                    Задницата наистина е клекнала доста и това не ми харесва.
                    Като я постегна с удоволствие ще покараме заедно.
                    Поздрави на всички.
                    Честито и от мен!Джипа кефи!
                    Корекция на задницата ... задължително!!!
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-13, 14:38.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Купих си 4 Runner

                      Много готина машинка. Успех с нея

                      Коментар


                      • #12
                        До: Купих си 4 Runner

                        Скъпи приятели,

                        благодаря че ми обърнахте внимание относно увиснаталата задница. Честно казано при огледа даже не ми е направило впечатление.
                        Реших да не правя ново окачване, а да възстановя оригиналното в напълно здрав вид с оригинални части.

                        Твърдо искам да си монтирам лебедка и да се снабдя със хубави фарове.
                        Явор или някой друг би ли могъл да ми предложи конкретен модел лебедка и да ми обясни колко струва и как се монтира.
                        Също можете ли да ми препоръчате къде да си монтирам допълнителни фарове, отпред на бронята или на тавана?

                        Чудя се този 4Рънър без шнорхел колко см вода може да гази.

                        Наистина гумите дават доста добър баланс между асфалт и офроуд, за момента остават, да не говорим, че са чисто нови. Не зная как ще се държат на сняг и лед, някой има ли опит?

                        Чудя се с какво да подобря проходимостта и издръжливостта на автомобила. Отворен съм към вашите предложения и мисля да следвам съветите и след това да качвам снимки

                        Поздрави на всички

                        Коментар


                        • #13
                          До: Купих си 4 Runner

                          Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                          ...Някой би ли могъл да ме посъветва каква лебедка да си сложа на 4Рънъра. Искам да го направя доста проходим. Гледах едни лебедки по 1500 - 2000 лв електрически. Вчера в Метро видях и едни ръчни по 50-тина лева. Може ли човек да си върши работа с такава ръчна?

                          От къде да си купя хайджак и как да го изпозлвам на 4 Рънера?
                          Честито за колата и добре дошъл във форума!
                          За монтаж на лебедка ще е силно желателно и подмяната на окачването, най-вече ако си с орогиналното. Ако сегашното окачване има дори и лека умора, при монтаж на лебедка колата ще започва да забива нос (предница).

                          Вариантите за лебедки са много, в зависимост от бюджета, от няколко стотин лева за китайски, до повече лева за по-хубави китайски, до още повече за щатски марки. Във форума има търговци, както и не малко монтажи на всякакви лебедки, разгледай темите и си прецени, има време.

                          За да се използва hi-lift (hi-jack), колата трябва да има съответната подготовка за това - здрави брони отпред/ отзад и здрави прагове (което изключва оригиналните стъпенки) отстрани.

                          Митко Фулдата, както ти препоръчаха по-горе е правил не малко железа по Тойоти. Съветвам те да минеш през него за консултация. Вземи приятно охладен натурален сок от хмел!
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-13, 14:38.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Купих си 4 Runner

                            Честито и от мен !!! За лебедката мога да те посъветвам да не е под 9500lb , но това ще ти го каже и този от когото ще я купиш . Ако имаш климатик няма да може да я монтираш в тази броня (няма място заради втория радиатор) . Виж наистина Митко Фулдов прави добри неща :

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28652

                            За допълнителни фарове е въпрос на вкус къде ще ги изтупордясаш , така или иначе са забранени . При мен нещата стоят така : http://forum.offroad-bulgaria.com/al...ictureid=11037
                            Поздрави и успехи с новото гадже
                            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                            WJ 4.7

                            Коментар


                            • #15
                              До: Купих си 4 Runner

                              Здравей Яро,

                              Благодаря ти за приветствията.
                              Току що изпих натуралния сок от хмел, като гледаям все добри съвети даваш, та мисля да се свържа и с Митко Фулдата още другата седмица.

                              Окачването е малко уморено. Има шарнири и втулки за смяна, за момента реших да не предприемам този ремонт, за да реша за новото окачване.

                              Този хай лифт в какви случаи се използва?

                              Допълнителните фарове наистина ли са забранени? Може ли малко повече инфо по този въпрос?

                              Поздрави,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X