Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с компаса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с компаса

    проблема ми е следния,компаса си свети но черните графики не се появяват,чак след каране около 10 мин се появяват

  • #2
    До: Проблем с компаса

    Сигурно им е студено на тези пикселчета, случвало ми се е на бордовия компютър(на колата) при по-студено време да не работят.
    Y61

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с компаса

      незнам,но в русе гледах има 3-4 като моето паджеро и на нито едно не му работи,може и от студеното да е.днес го отварях но вътре няма следи от студени спойки или нагар нещо

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с компаса

        Първоначално публикуван от ulian26 Преглед на мнение
        проблема ми е следния,компаса си свети но черните графики не се появяват,чак след каране около 10 мин се появяват
        Привет колега.
        И аз имах същия проблем. След множество човъркане и умуване проблема се оказа в 8 кондензатора. След тяхната смяна всичко е ОК. За целта разглобяваш уреда и ги подменяш. Дано да съм ти бил полезен

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с компаса

          колега проблема го реших като взех от друго паджеро здрав компас а моя ще го разглобя пак и ще ги сменя тези кондензатори,мерси за отговора

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с компаса

            При мен работи,но спря да свети.....Някой знае ли защо?

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с компаса

              При мен не светеше откакто съм го купил и оня ден го разглобих,има две крушки със фасонки, които не можах да намеря никъде по магазините,а в един ми казаха че трябвало със заявка за японските коли.Намерих подобни и ги запоих и вече свети
              [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с компаса

                Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
                При мен не светеше откакто съм го купил и оня ден го разглобих,има две крушки със фасонки, които не можах да намеря никъде по магазините,а в един ми казаха че трябвало със заявка за японските коли.Намерих подобни и ги запоих и вече свети
                При мен беше същата ситуация като при колегата и добре ,че ме подсетихте днес и аз да си поправя осветлението на компаса.Само ,че поради липсата на "уникалната" крушка , реших да поставя един обикновен бял светодиод (като тези по запалките) с един последователно свързан резистир със стойност 1К ohm и така ... останах доста очарован от резултата

                P.S. Незнам дали първоначално е светил така, ама на мен много ми хареса
                Прикачени файлове
                HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с компаса

                  Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                  При мен беше същата ситуация като при колегата и добре ,че ме подсетихте днес и аз да си поправя осветлението на компаса.Само ,че поради липсата на "уникалната" крушка , реших да поставя един обикновен бял светодиод (като тези по запалките) с един последователно свързан резистир със стойност 1К ohm и така ... останах доста очарован от резултата

                  P.S. Незнам дали първоначално е светил така, ама на мен много ми хареса
                  Браво колега , ето това е. Неволята помага за решение на проблема , а ти на нас ,ако ни се наложи. Благодаря от името на всички.
                  0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с компаса

                    Здрасти на всички
                    само за инфо /става въпрос за уреда отчитащ наклона/течноста с която се допълва е 85 % раствор на глицерин /има го по аптеките/.
                    След двумесечно мотане вчера извърших и таз операция/не че не отчиташе но се мяташе като луд.И случайно разбрах че манометрите се пълнели с таз химия за да няма вибрации стрелката.Резултата е много добър ако има малко останала стара течност се смесват отлично и няма мътилка даже се запазва леко синият цвят.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с компаса

                      Колеги модернатори , не е ли възможно да има рублика хитринки или нещо от рода и там да се вписват такива полезни неща , като заменяеми части и пр. споделени от "патиланци" които не горят за авторско право.
                      0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с компаса

                        Първоначално публикуван от dreik_1 Преглед на мнение
                        Здрасти на всички
                        само за инфо /става въпрос за уреда отчитащ наклона/течноста с която се допълва е 85 % раствор на глицерин /има го по аптеките/.
                        След двумесечно мотане вчера извърших и таз операция/не че не отчиташе но се мяташе като луд.И случайно разбрах че манометрите се пълнели с таз химия за да няма вибрации стрелката.Резултата е много добър ако има малко останала стара течност се смесват отлично и няма мътилка даже се запазва леко синият цвят.
                        Става и с бебешко олио. Не знам каква му е химията, но резултата е добър
                        Y61

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с компаса

                          Само за барометара с висотомер който има де не стана на въпрос та да питам аз поне. Попринцип ли си свети мижаво. На тъмно от шофиопската позиция едвам се вижа след вглеждане. Нали не смятам, че супер важен прибор но ми е интересно да разбера попринцип ли е слабо осветен. Проверявал съм кружките са си наре НЕ е от там проблема ако е такъв изобщо.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с компаса

                            Първоначално публикуван от climberdimo Преглед на мнение
                            Само за барометара с висотомер който има де не стана на въпрос та да питам аз поне. Попринцип ли си свети мижаво. На тъмно от шофиопската позиция едвам се вижа след вглеждане. Нали не смятам, че супер важен прибор но ми е интересно да разбера попринцип ли е слабо осветен. Проверявал съм кружките са си наре НЕ е от там проблема ако е такъв изобщо.
                            И моя е така, а си мислех че са крушки. Но поне , ако можеш кажи как се разглобява за да смениш крушка?
                            Предварително Благодаря!
                            0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с компаса

                              Първоначално публикуван от salex75 Преглед на мнение
                              И моя е така, а си мислех че са крушки. Но поне , ако можеш кажи как се разглобява за да смениш крушка?
                              Предварително Благодаря!
                              Лесно е, просто си играеш много с отвертката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X