Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Spot Messenger или как да ме намерят?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Spot Messenger или как да ме намерят?

    http://www.findmespot.com/en/index.php

    Започвам с това, че нямам нищо общо с компанията или продукта. Чета за последния загубен в планината човек и се сетих за този малък оранжев предавател.

    С 2 думи- голямо колкото кутия от цигари, противоводно и кретеноустойчиво /проверено лично/. Ползва ниска орбита сателити от системата Глобалстар. 4 копчета
    -ON/OF тоe ясно,
    -ОК изпраща на GSM избран от вас SMS с координати, нещо от рода на "Spot Check ОК Lat. 27.1468 Long 114.2902"
    -HELP същото като ОК, но пише Help
    -911 Изпраща до агенция в Texas съобщение, че се нуждаете от помощ. При получаване на такова съобщение, агенцията се свързва с най близкия полицейски участък за да започнат търсене. Ако сте във водата, звънят на бреговата охрана. Това последното не съм го проверявал и дано не ми се налга да го проверявам.

    Как работи системата- след включването на предавателя, той се нуждае от 5-6 минути за да прихване минимум 3 сателита и след това изпраща зададеното съобщение. На вас ви светва лампичка когато предавателя е в процес на изпращане на съобщението. Едната от лошине страни на системата е, че е еднопосочно, тоес няма потвърждение за изпратено съобщение. Това, че се е пробвал да прати съобщение не означава, че е изпратено. От собствен опит за последната година и поне 200 изпратени съобщения по западния бряг на САЩ, 99% от съобщенията си ги праща.
    Според картата на покритие дадена от фирмата, предавателя би трябвало да работи в цяла Европа.

    http://www.findmespot.com/en/index.php?cid=109

    Според фирмата може да се настрои да работи с която и да е GSM компания.
    "A: Call your cellular provider and find out what the email address is for your phone. Virtually all cellular phones have an email address using the phone number and cellular service provider address. For example, and Verizon phone might have an email address like 4085551212@vtext.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it Once you have the email address for your phone, you can enter it as a contact. Make sure that your contacts’ cell phones are able to accept and display text messages."


    Колко струва- самия предавател е около $150.00 в САЩ. Гледам има дилъри в Европа и там цените са в Евро. Вие преценявате от къде да го купите.
    Заплаща се годишна такса, базовия план тук е $99.00. Този план включва ОК, HELP и 911 съобщения. Лимит няма. С един комплект батерии /3хАА lithium/ можете да изпратите няколко стотин съобщения. За още $49.00 се активира услуга позволяваща да се следи вашия прогрес всеки 10 минути /email/. Това аз не съм го пробвал, мразя да ме следят. Имаме го в нашия план, защото след получаване на SMSа може да се провери в емейл точното местонахождение на Google Map. Дава часа, координати и link към Google map.

    В нашия план сме активирали услуга за търсене от частна агенция /$7.99/. Това е при положение, че не сме в САЩ, тия от Texas наемът частна фирма и започват търсене. Харчат до $100.000.00. Казват, че ако трябва и въртолет щели да намерят. Това всичкото е за САЩ.

    За България- SMS услугата мисля, че ще работи с Българските компании. Емейла задължително ще работи. Даже и да не можете да пратите SMS до български телефон или пък тези в Texas са заспали, пак остава емейла. Имате ли такова нещо в джоба, отивате ли в планината да речем, просто накараите някой, който няма да е облагодетелстван от вашата застраховка живот, да проверява емейла през определено време. Закъсате ли го, натискате HELP и на емейла излиза точно къде сте. От там нататъка е асно. По мои наблюдения предавателя работи с точност до 10тина метра. От лодки и коли работи, работи и между високи згради. В планината не съм го пробвал.

    След всичките тези изписани глупости искам да ви кажа, че не го намирам никъде в България. Има link към дилъри в Европа. Ако на някой му се занимава може да стане първия дилър в БГ. Тука това малкото е хит. Не знам дали е законно да се купят няколко, да се регистрират на едно име и да се отдават под наем. Така или иначе Емейла си го посочвате вие. Просто докато сте го дали на някой си проверявайте емейла по-често. Давам го просто като идея.

    Пак казвам- нямам нищо общо с продукта или компанията. Просто ми е гадно да чета за поредния изгубен човек в планината. И последно- доколкото си спомням колегата Kro имаше такова предавателче дадено му от едни момчета /обиколката на Черно Море/ , които пресякоха Атлантика с лодка. Той може би ще има някаква идея как работи това в Европа. Извинявам се за дългото писане, май доста объркано го обясних. Ако модераторите го сметнат за реклама да го трият /язък ми за писането/.



    Опаа, гледам са пуснали нов модел. Ние имаме от това на снимката. Единственото, което не харесвам е, че бутона 911 няма капаче и може да шашнеш навалицата по погрешка. При новия модел това е оправено като гледам. Стария сега само за $50.00. Новия на нормална цена. Чуствам се прекаран

    Мале как щях да забравя! На вниманието на кръшкачите- жена ви/приятелката ви може да ви накара да го носите в джоба си и да докладвате позиция всеки 5 минути. Внимавайте!!!
    Последно редактирано от NIKSD; 11-11-09, 05:51.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

  • #2
    До: Spot Messenger или как да ме намерят?

    Като допьлнение само казвам,че картата с посочения район на действие би трябвало да е точна.Това спря да предава 2 дни преди да достигнем Хавай като преди това за ОК ми даваше между 40 секунди и 3 минути.За 50$ си е утепец.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: Spot Messenger или как да ме намерят?

      Вече SPOT се предлага и в България - от магазина на форума. Темата е тук.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X