Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бавните скорости на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бавните скорости на Паджеро

    Абе с супер селект скоростна котия съм уж 5 степени има пък намирам само три и това са задно 4х4 и 4х4 + среден блокаж някой може ли да ми каже как се включват бавните и 4х4 + бавни
    Последно редактирано от Паджеровод; 26-01-07, 22:33.

  • #2
    Re: бавните скоростни на пажеро

    Първоначално публикуван от newuser
    Абе с супер селект скоростна котия съм уж 5 степени има пък намирам само три и това са задно 4х4 и 4х4 + среден блокаж някой може ли да ми каже как се включват бавните и 4х4 + бавни
    Имаш ли от 1 до 5-а - имаш. Значи си ти е 5-степенна скоростната кутия.

    А това, за което говориш са ти три режима на работа на трансмисията:

    2Н - задно
    4Н - 4х4 (използва се на хлъзгави пътища)
    4HLc - 4x4 с блокиран междуосев диференциал (само извън пътя. На асфалт Н+Е се включва)

    4LLc - същото като горното, само че с включени понижаващи предавки. Т.е. бавните, за които питаш. Тях можеш да ги включиш само, когато си в режим 4х4

    http://www.mitsubishi-motors.ru/ru/a...h_tech/4WD-II/
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      точно затова питам 4HLLc немога да го включа като бутам напред нестава нещо натиска ли са лоста вдига ли са или настрани нещо знаеш ли?

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от newuser
        точно затова питам 4HLLc немога да го включа като бутам напред нестава нещо натиска ли са лоста вдига ли са или настрани нещо знаеш ли?
        Я пак! Кое точно не можеш да включиш? 4HLc или 4LLc?

        Щото 4HLLc, т.е. хем бързи, хем бавни, няма.

        Ако става въпрос за 4LLc и ако лостът на раздатката ти изглежда така:




        то вероятно трябва да натиснеш лоста надолу за да включиш на бавни. Щото там, където сочи стрелката пише PRESS. Т.е. "Натисни"
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: бавните скоростни на пажеро

          Темата е малко стара ама аз да питам и тук.Вкарвам лосстчето на 4LLc но бавни няма защо???Къде да търся проблема със супер селект съм.

          Коментар


          • #6
            До: бавните скоростни на пажеро

            Първоначално публикуван от vesko74 Преглед на мнение
            Вкарвам лосстчето на 4LLc но бавни няма
            Дефинирай точно проблема:
            1.Няма - колата форсира но не се движи
            2.Няма - колата се движи но на бързи
            И уточни на 4НLc блокира ли междуосевия диференциал
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: бавните скоростни на пажеро

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Дефинирай точно проблема:
              1.Няма - колата форсира но не се движи
              2.Няма - колата се движи но на бързи
              И уточни на 4НLc блокира ли междуосевия диференциал
              Последното Lc e блокиран централен. Няма Паджеро, което на бавни да е с отворен централен
              Зима иде

              Коментар


              • #8
                До: бавните скоростни на пажеро

                Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                Последното Lc e блокиран централен. Няма Паджеро, което на бавни да е с отворен централен
                То това ясно, ама въпроса ми е сигурен ли е в това което е тествал, да каже как и какво, иначе ще си гадаем три страници .....като на "НикиП",докато не дойдохте всички и сдружни усилия не я .....разбрахме
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: бавните скоростни на пажеро

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  То това ясно, ама въпроса ми е сигурен ли е в това което е тествал, да каже как и какво, иначе ще си гадаем три страници .....като на "НикиП",докато не дойдохте всички и сдружни усилия не я .....разбрахме
                  Не съм разбрал какво имаш пред вид значи .

                  Ето какво трябва да направи колегата.
                  Бавните се включват на място и на свободна (N), както на автоматика, така и на ръчните скорости.
                  Дали е блокиран централния диф се разбира на пълен завой, ако колата се запъва да завива и няма никаква инерция - дифа е блокиран.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    До: бавните скоростни на пажеро

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Дефинирай точно проблема:
                    1.Няма - колата форсира но не се движи
                    2.Няма - колата се движи но на бързи
                    И уточни на 4НLc блокира ли междуосевия диференциал
                    Значи колата се движи но на бързи според мен,това е на 4Lcc ,карал съм паджеро1 и при него е много отчетливо кога съм на бързи и кога на бавни има много голяма разлика.Данеби на 2ката да са по дълги бавните отколкото при 1 ,че немога да усетя разликаА теста за който казва huko може ли да се направи на асвалт ,че малко ме е страх да не сатне някой фал.Също днес забелязах,че като съм на 2H като бутам джипа се върти и малкия кардан за междуосевия а знам ,че не трябва да е така как да го оправя това.И последно бавните чисто механични ли са или има вакуми,датчици и знам ли още какво.Извинявам се за невежеството но ми е първи джип и много искам всичко да му е на ред.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бавните скоростни на Пажеро

                      при единичката няма глезотий-като вакуми,муфи,датчици и разни др..А разликата в скороста и силата при бавните е огромна,няма как да не се усети.Проблем може да има в самите вакуми по првключването на режима.БАВНИТЕ ги бкл. при спрял автомобил.
                      Последно редактирано от M.P.S.; 23-03-09, 20:35.
                      896635544

                      Коментар


                      • #12
                        До: бавните скоростни на пажеро

                        Първоначално публикуван от vesko74 Преглед на мнение
                        Значи колата се движи но на бързи според мен,това е на 4Lcc ,карал съм паджеро1 и при него е много отчетливо кога съм на бързи и кога на бавни има много голяма разлика.Данеби на 2ката да са по дълги бавните отколкото при 1 ,че немога да усетя разликаА теста за който казва huko може ли да се направи на асвалт ,че малко ме е страх да не сатне някой фал.Също днес забелязах,че като съм на 2H като бутам джипа се върти и малкия кардан за междуосевия а знам ,че не трябва да е така как да го оправя това.И последно бавните чисто механични ли са или има вакуми,датчици и знам ли още какво.Извинявам се за невежеството но ми е първи джип и много искам всичко да му е на ред.
                        Абе човек, Паджерото има само 2 кардана - към предния и към задния мост - нЕма "кардан за междуосевия" - междуосевия е в раздатката. Нормално е да се въртят карданите - особено ако докато го буташ двигателя не работи- тогава няма вакуум и полуоската е зацепена, ама тва е друга тема.
                        По- добре виж дали си включил правилно бавните - лоста как си е на най-задна позиция - преместваш го две позиции напред (и повече напред неможе), натискаш лоста надолу, на дясно и пак две позиции напред (крайно напред - колкото може), Ако пак не усетиш разлика, значи имаш проблем.

                        П.П. Затягането при зацепен междуосев диференциал на суха настилка си личи и при лек завой, не е опасно - нЕма да правиш 2 часа кръгове я....
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #13
                          До: бавните скоростни на пажеро

                          Първоначално публикуван от vesko74 Преглед на мнение
                          ...А теста за който казва huko може ли да се направи на асвалт ,че малко ме е страх да не сатне някой фал...
                          Eми на асфалт ако от половин кръгче на пълен завой стане фал, значи в гората е нямало да кара дълго също...

                          Най- добрия вариант е да отидеш при някой, който кара Паджеро със СС и да му дадеш да ти пробва колата, може би ти не правиш нещо като хората...
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бавните скоростни на Пажеро

                            Ето в тази проверка се включиха много колеги кой с пелин, кой с вино и тук (пост №6 от споменатата тема) съм дал прост начин за тест. Понеже си с междинен диф първо вдигаш отзад. Без "диф лок" трябва да ти боксува само едната гума, след това "4НLс" трябва да падне от трупчетата, ако не падне блокажа не работи, ако падне преди това е добре, след това вдигаш и отпред при 4Н или 4L трябва да се въртят едно предно и едно задно колело, тогава превключвайки "Н" и "L" трябва да видиш имали разлика в скоростта на въртене на колелата, нещо чува ли се и т.н. Тестовете се правят до към 2000 оборота на двигателя. .....Това е по обща теория, ако има специфика за "Паджеро" надявам се някой колега да ме допълни или поправи
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: бавните скоростни на пажеро

                              Напълно съм сигурен ,че вкарвам лоста както трябва на 4LLc тоест на бавни но разликата е недоловима поне за мен,а много добре знам за какво става въпрос от паджеро 1 при него като вкарам на бавни и дам малко повече гас колата забива "муцуна" и ако не превключа на по горна предавка ще пръсна мотора така,че ми е ясно какво представляват бавните.И защо като съм на 2H трябва да се върти кардана на предния мост нали съм само на задно За блокировката на междуосевия утре ще направя теста но ми се струва ,че не работи .Те мойте проблеми край нямат но все пак от къде да започна да ги лекувам???Моля обяснете като на индианец кое след кое следва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X