Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви да бъдат траялните състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви да бъдат траялните състезания

    Темата произлиза то тук: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.







    Защо беше нужно да има такива дупки от които никой да не излезе без багер.Можеше малце по наклонени.А на това трасе требеше да дойдем с крачеш багер та да се искатерим насекъде
    Последно редактирано от Peppy; 06-11-09, 10:25.
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

  • #2
    До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Защо беше нужно да има такива дупки от които никой да не излезе без багер.Можеше малце по наклонени.А на това трасе требеше да дойдем с крачеш багер та да се искатерим насекъде
    И аз съм на същото мнение!
    Същото важи и за трупите и шахматните дупки.
    Имам чувството , че целта на занятието е да се троши техниката , а не да се покаже майсторство на преодоляване на препятствията.

    Това си е мое неангажиращо мнение, като страничен наблюдател от публиката.

    Хвала на участниците и куража им!!!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
      И аз съм на същото мнение!
      Същото важи и за трупите и шахматните дупки.
      Имам чувството , че целта на занятието е да се троши техниката , а не да се покаже майсторство на преодоляване на препятствията.

      Това си е мое неангажиращо мнение, като страничен наблюдател от публиката.

      Хвала на участниците и куража им!!!
      Е за големите дупки сте прави,но не виждам какво им беше на трупите и шахмата???
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #4
        До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

        Ммм 2-те дупки найстина бяха малко гадни , трябвало е да са с по лек наклон.

        А трупите потрошиха доста коли , за другото бше ОК всичко

        Коментар


        • #5
          До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Защо беше нужно да има такива дупки от които никой да не излезе без багер.Можеше малце по наклонени.

          Това и аз не го разбирам, какъв е смисъла от препядствия които са 10000000% непреодолими
          След първата голяма дупка багера те вади,оттам на сляпо тръгваш с целата газ на стръмен наклон от място
          Като тук няма фактор индивидуално подхождане и водене на машината, ами схемичка, багера после зила вади ииии....

          А защо нямаше истински естествен страничен наклон

          Не е ли по красиво за окото по трасето да може да се кара по някакъв начин, а ние да се наслаждаваме на моженето на някои хора и машините им , а не да ги слагате на едно ниво,защото в случая еднакво не можеха всички, освен багерите

          Успех на екипажите утре
          sigpic УАЗ-452

          Коментар


          • #6
            До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
            И аз съм на същото мнение!
            Същото важи и за трупите и шахматните дупки.
            Имам чувството , че целта на занятието е да се троши техниката , а не да се покаже майсторство на преодоляване на препятствията.

            Това си е мое неангажиращо мнение, като страничен наблюдател от публиката.

            Хвала на участниците и куража им!!!
            `

            Толко си можеме - така сме го направили. Ще се радвам да участваме на някое перфектно траял състезание дето да няма багери.
            А и мисля че от догодина Самоковското състезание ще ви се струва разходка спрямо траялите дето очакват състезателите.
            Късмет на състезателите утре.
            От понеделник ще се радвам да има повече техни мнения от колкото на публиката.(не че я омаловажавам).

            Коментар


            • #7
              До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

              Абе вие угодия нямате -Шампионата не било оффроуд ами формула на черно и т.н.,тук дупките били много големи,що имало трупи.Е не мога да ви разбера.Като ви се гледа само едното друскане по една гола поляна ми правете си повече разходчици,хем и скаричка ще си направите.БРАВО на организаторите,от първия път сте направили супер интересно,трудно състезание.Точно това е пътя за развитие на машините и вдигане нивото на самите състезания,още веднъж браво и догодина живот и здраве пак. Да се допълня: състезанията се правят на първо място за кефа на самите състезатели,защото те дават собствените си пари за да карат.Ако пък има интерес към това какво аджеба правят ония там с джиповете и се събере публика-"берекят версин" както казват старите хора,кефа е за всички.Ако беше както едно време държавата да дава парите е тогава имаме право да даваме акъл какви състезания се организират и кой как кара на тях.

              Коментар


              • #8
                До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                Трасето беше направено перфектно ,дори според мене лесно за преминаване с изключение на двете дупки и стръмния наклон.Другите препятствия се минаваха лесно.За днес дано има повече технични елементи.
                ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                  Момчета,дупките,не бяха непреодолими ,просто дъждъ,ги направи такива.Всяко едно препядствие ,е минавано с джип,многото дъжд напълни дупките с много вода,и се наложи вечерта преди състезанието с един камион чакъл,но това явно попречи повече на преминаването.Колкото за баира,както се видя няколко машини го качиха успешно,просто на другите силата не им е там.На когото трасето му се вижда леко ,да дойде и да покара,щото такива хора като Явор Вромос,който казваше че такива състезания са"разходка по друсни полянка "сега ги няма да дойдат да ни покажат какво могат.Моите адмирации,към спонсора и организаторите,щото без тях,добро или лошо просто нямаше да го има това състезание.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                    Според мен трасето е доста атрактивно,но сигурно е било проблем за повечето джипки,които се ползуват за разходки.Но нали заради това е траял,нека да се опитат възможностите на машините,а и на екипажите.На мен ми хареса това,което видях по снимките,има доста интерестни препятствия.
                    Дано повече такива ЛЮБИТЕЛСКИ/подчертавам/ състезания да има във всички региони с такава организация, да могат да се забавляват както състезателите,така и публиката.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #11
                      До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                      Я, веднага са се появили хора, които искат по-леко състезание...
                      Правилният път е не по-леко трасе, а по усъвършенствани машини и умения най-вече за шофьорите и навигаторите

                      Коментар


                      • #12
                        До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        Ако беше както едно време държавата да дава парите е тогава имаме право да даваме акъл какви състезания се организират и кой как кара на тях.

                        Аз мисля,че всеки който има афинитет към офроуда има право да си изкаже мнениетоа и публиката е част от състезанието
                        А и съм убеден,че поне 50%от публиката карат офроуд и не само по ливадите

                        Състезанието беше перфектно,това което казах за първата дупка си е мое мнение и таз хубава да опреквам някой,напротив добре че има хора като Маркан та да има кеф за всички

                        П.П.Понеже тук имаха право да участват лицензирани екипажи, та бях прочел от един колега тук,че на Лазарово и Тетевен не могли те да присъстват,а тук можеха...и щели да покажат някои трикове , аз такива не видях

                        Браво на всички които караха!!!
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #13
                          До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Момчета,дупките,не бяха непреодолими ,просто дъждъ,ги направи такива.Всяко едно препядствие ,е минавано с джип,многото дъжд напълни дупките с много вода,и се наложи вечерта преди състезанието с един камион чакъл,но това явно попречи повече на преминаването.Колкото за баира,както се видя няколко машини го качиха успешно,просто на другите силата не им е там.На когото трасето му се вижда леко ,да дойде и да покара,щото такива хора като Явор Вромос,който казваше че такива състезания са"разходка по друсни полянка "сега ги няма да дойдат да ни покажат какво могат.Моите адмирации,към спонсора и организаторите,щото без тях,добро или лошо просто нямаше да го има това състезание.
                          Колега, не искам да ставам адвдокат на Явор, но определено ми се струва, че само търсиш интригата и заяждането. Първият ден дупките си бяха абсурдно безмислени, докато вторият ден прпятствията бяха много добре направини за технично преминаване. Дупка с подпочвена вода, насипатна допълнително с мека пръст не ми приличат на нещо което може да бъде майсторски продоляно, но за сметка на това е идеалното място да си строшиш колата. Относно Явор, горе долу съм го видял какво може, докато теб те виждам само да пишеш жлъчни постове към този или онзи. Състезанието живот и здраве, има шанс да стане традиция, и дай боже да виждаме между участниците и хора , към които ти така злословиш и ненавиждаш, по неизвестни на мен причини.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                            От името на екипа от Пловдив мога да кажа следното:

                            1. Поздрави на организаторите и спонсорите. Трасето беше интересно, добро, с малки забележки, които те разбраха още по време на състезанието. Но като за първи път им е простено Добър награден фонд - до 5-то място (за малко и ние да приберем нещо )
                            2. Поздрави на съдиите. Винаги ще има недоволни, но като цяло, по наше мнение си свършиха работата.
                            3. Поздрави на Светльо за доброто каране и заслужено първо място
                            4. Поздрави на всички които имаха куража да стартират.
                            5. Забележки към съботната вечер. Замисъла беше добър, но нещо организацията не се получи съвсем и неможахме да се съберем. Кухнята към ресторанта приключи рано и 1/3 от поръчаните неща не се сервираха (Добре че беше агънцето да спаси положението)

                            6. Доволни сме, изкарахме си супер и следващия път пак ще дойдем! .... и колата ни ще е малко по красива
                            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                              Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                              Колега, не искам да ставам адвдокат на Явор, но определено ми се струва, че само търсиш интригата и заяждането. Първият ден дупките си бяха абсурдно безмислени, докато вторият ден прпятствията бяха много добре направини за технично преминаване. Дупка с подпочвена вода, насипатна допълнително с мека пръст не ми приличат на нещо което може да бъде майсторски продоляно, но за сметка на това е идеалното място да си строшиш колата. Относно Явор, горе долу съм го видял какво може, докато теб те виждам само да пишеш жлъчни постове към този или онзи. Състезанието живот и здраве, има шанс да стане традиция, и дай боже да виждаме между участниците и хора , към които ти така злословиш и ненавиждаш, по неизвестни на мен причини.
                              Съгласен съм, че дупките в този си вид бяха непреодолими, но доколкото знам преди да завали са тествани и при това не от един джип. Ако в началото беше някой по лек джип с големи гуми можеше и да има шанс . Не разбрах и някой от участниците да се е счупил в калта. Не смятам, че ако бяха участвали съзтезатели от нац. шампионат щяха да си строшат машините или да имат проблем с преминаването на трасето.
                              За мен състезанието беше много добро, а за първо направо отлично.
                              Евала на спонсора, че не се подаде на мненията, че трасето е много трудно. Факт е, че на 2-ро и 4-рто място са витари който дори нямаха и лебедки. Поздравления за победителите и участниците и спецални за Жоро Суходолски който показа истинския дух на офроада
                              SUZUKI SAMURAI
                              http://htftp.domainbg.com/icofresh/a...m/new-logo.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X