Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За трофи-ръчна или автоматична кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

    Зарко може да си позволи да сваля и качва кутия по два пъти на ден. Това му е хобито. Аз едно парче ламарина го сменям от 8 месеца...
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

      Пьрво я закачи ако можеш тая кутия на една Стардиагноза и я виж в какво сьстояние е,какви данни ще покаже кутията / справка знаеш в кой форум /.
      После сметни теглото на джипа с теглото на Ц класата - кутията е смятана за Ц класа с 5 цилиндров мотор - по-ниско налягане,по-малко масло,по никакво охлаждане...........а като сметнем електрониката която никак не ми се вписва / поне на мен / с офроуда и сьвсем сьм на мнение да намериш една хубава рьчка и да я забравиш тая кутия.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

        Не знам какво е Стардиагноза. Ако трябва да се закара колата....вече не става...нема джанти и гуми. На Г-ето дифовете са 6.16 и компенсират големите гуми. За големите баири има и бавни. Не знам дизелите с 2.7, 3.0л. ..мисля, че са със същата кутия. Там проблема е, че вече не са истински оффроудари. Почват да ги правят бегачки...
        Г-ето тежи точно 2060кг мерено на кантар....
        Я кажи какво ще стане ако една добре загрята кутия от яко даване на газ с ниска скорост, се топне в хубава хладна локва или малка горска рекичка.

        Търся всички прдимства и недостатъци. Помагайте.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #19
          До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          ....Я кажи какво ще стане ако една добре загрята кутия от яко даване на газ с ниска скорост, се топне в хубава хладна локва или малка горска рекичка.
          Търся всички прдимства и недостатъци. Помагайте.
          Не би трябвало да се разсърди караш по магистрала, почва да вали....пак я мокриш и нищо, идващите от немското "арми" Г-ци има и с автомати, значи някой там е преценил, че стават за бойни машини и в този вариянт. ....а колкото до чупенето, и на "Джип4о" тези дни му "изпързаля" автомата, ама е 30годишен и на неизвестен брой километри, риенета на сняг и репатрирания на закъсали още в Швейцария,.... т.е. слагай автомата
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Не знам какво е Стардиагноза. Ако трябва да се закара колата....вече не става...нема джанти и гуми. На Г-ето дифовете са 6.16 и компенсират големите гуми. За големите баири има и бавни. Не знам дизелите с 2.7, 3.0л. ..мисля, че са със същата кутия. Там проблема е, че вече не са истински оффроудари. Почват да ги правят бегачки...
            Г-ето тежи точно 2060кг мерено на кантар....
            Я кажи какво ще стане ако една добре загрята кутия от яко даване на газ с ниска скорост, се топне в хубава хладна локва или малка горска рекичка.

            Търся всички прдимства и недостатъци. Помагайте.

            Сьседния форум сьс снимки има една от моите закачена на Стардиагноза,показанията на кутията дава - нормални и максимални стойности се знаят и сравняваш какво показва твойта за идея колко е добра и долу/горе колко може да дьржи тая кутия още.

            На добре загрята какво да и стане.Ако се кара в гората,ако се влачи,ако си в пустинята..............им слагат допьлнителни радиатори на тия кутии да охлажда маслото,че си има граница на загряване,след това се пени,кипи и припльзва ако я усетиш преди да и таковаш мамата.Сложи и масло за 722.9,то поне е мислено с по-високи граници на температура.
            Та добре загрята кво да и е.Като е включила вече нищо и няма еле и ако температурата на маслото е в нормата.Може да си изкараш и термометьр на температурата на маслото в автоматика при монтажа на допьлнителния радиатор.И в езеро да я топнеш нищо и няма механично,ни ще сцепи камбана,ни нищо,маслото работи по-добре на студена кутия / е не сьвсем студ,имат клапан който задьржа включването на предавките до достигане на нужната температура за а не я рьчкаш студена,задьржа малко по-високи обороти..............ма тва как да е /.
            Проблема е как ще опазиш електрониката около скоростния лост.Аз там сьм искубал стойката за кафе,ти в гората и калта ще я мяташ.Втория проблем е ка ще и опазиш електрическата букса в долна предна дясна част на кутията.И третия проблем е както казах с предавки,тегло и обороти на тая кутия.Не е мислено за гората това,нито за тежеста на твоята кола из баири разни.Тя Цедката не е много по-лека / то пьк ЛЕК Мерцедес кой е виждал / той и моите са маааалко над джипа ти,но по спецификации на твоята кутия и дават 150 нм налягане преди да почне да припльзва,а на моя му дават 210 което е голяма разлика ако и двете да са 722.6ХХ кутии.

            Пази и електрониката,то е ясно,че си се навил и ще я рьгнеш в джипа,но поне и пази електрониката по някакьв начин / кутии някакви и електриката вьтре /.Пази я от прегряване и стискай палци.Поне са лесни за ремонт и се намират много,а и не са капризни като 722.508 да речем каквато имам аз на едната кола.


            Бе............мерак с пари се гаси,скачай в тавата.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

              http://www.mercedestechstore.com/pdf...%202-17-03.pdf

              Страница 13 от докИмента горе,да видиш поне един от допьлнителните спийд сензори които се монтират на тая трансмисия.Как ще монтираш и подьржаш твоите чисти за да функционира трансмисията сьщо не ми е ясно.

              Още малко за тая трансмисия - при грешка в работата на трансмисията,грешка отчетена от електронния модул / който трябва да скриеш / Electronic Transmission Control module трансмисията може а влезе в 2 различни аварийни режима.
              1 Механично хидравличен авариен режим - кове на трета предавка или на последната добра предавка.Гасиш колата,врьщаш контакта и се рестартира.Имаш обаче идея,че нещо не е наред с кутията или включването и.
              2 Електрически авариен режим - след като загасиш и запалиш пак трансмисията кове само на втора предавка,работи и задната,но при преместването на лоста се чува едно яко чаткане.Няма оправия на пьтя освен ако не и изтриеш кода за грешка сьс стар диагноза или друг тестер на Мерцедес.Иска и оправяне на проблема обаче,само с триене няма да мине,усетила е голям проблем и кове на втора,а го усети пак,а пак запецне на втора и..............право в сервиза лазейки.

              Как ще опазиш всички сензори не ми е ясно.Мен ме е шубе да я мия по-сериозно ти в гората ще я вкарваш..............
              Последно редактирано от BENZBOSS; 29-10-09, 16:21.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                Продьлжавам аз,до пьлна победа.

                Е какво имаш около около скоростния лост.Това как ще го опазиш сухо пак не ми е ясно,малко влага и влиза вьв втория авариен режим.Ако кажеш показвам и тук какво е Стар Диагнозаа как се работи с това в гората



                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  До: За трофи-ръчна или автоматична кутия


                  Ха сега Вальо слагай автомата.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #24
                    До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                    Схема на сезорите които изисква кутията необходими за нормалната и работа имах някьде.Е те там каква паяжина е не е истина.Един да изпляка и влиза у аварията.

                    Виж само от лека влага в буксата и леко кьсо там какво става.

                    http://www.zoom-tech.com/downloads/s...euro/722_6.pdf

                    Снимки на трансмисии с перфектни бандове или ленти,но с прецакани зьбни от кофти ел.контакт мога да пусна,но няма смисьл,салата е всичко вьтре,грозна картинка.

                    Има трансмисии подготвени за 750 коня,тия ги знам и имам какво точно им се сменя.Как се подготвя 722.6 за влизане в гората ще се опитам да намеря,че джиповете са ми слаба страна.Ако/като го намеря ще ти го пусна ако не си се отказал до тогава.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                      Бахти и мерцедесите!
                      То да те е страх да кихнеш вътре ако си близо до скоростния лост и не си носиш стардиагнозата.
                      А ако си отвориш прозореца по време на дъжд оставаш веднага на втора скорост.
                      Не ми се мисли ако вечер си забравил люка отворен-тогава ще се молиш да го вземат без пари в някоя автоморга.
                      А пък аз мислех , че ние с Ланд Ровърите сме живи за оплакване.....
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Не знам какво е Стардиагноза. Ако трябва да се закара колата....вече не става...нема джанти и гуми.
                        Една от моите,не е джип ма то не може всеки да е с джип



                        Ако да няма гуми и там акквото няма електрониката помни кодовете на колата,помни и данните от кутията.Само трябва да имаш контакт на колата.







                        След мен закачиха една Цедка като твоята,проблеми с кутията още нямаше но беше на границата от 150 нм.

                        За осмак мотор границата е 210 както казах,е ти една снимка на кутия която припльзва от 2 на 3.



                        Ето показанията на моя осмак - гледаш горните цифри.




                        На 210 пьрвия осмак е опекьл трансмисия,за ремонт е.Аз сьм само на 200 000 километра и кофти показател ми е 108 или годиииииини каране още с тая трансмисия.

                        Е за това ти казвам да я закачиш при някой магьосник който е похарчил 15-16 000 лева за СтарДиагноза и да я видиш кьде е тая кутия.Ако щ я качиш само за да я опечеш след месец според мен не си заслужава.



                        И да ме извинявате,имам прах по мотора и джантите
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Бахти и мерцедесите!
                          То да те е страх да кихнеш вътре ако си близо до скоростния лост и не си носиш стардиагнозата.
                          А ако си отвориш прозореца по време на дъжд оставаш веднага на втора скорост.
                          Не ми се мисли ако вечер си забравил люка отворен-тогава ще се молиш да го вземат без пари в някоя автоморга.
                          А пък аз мислех , че ние с Ланд Ровърите сме живи за оплакване.....

                          Кихането не е проблем,ПРОБВАЛ СЬМ.Точно над лоста обаче ИМАХ стойка за чаши,в подлакьтника до телефона.Ни телефон имам вече ни стойка - карача пие с лявата рька,жената пие с дясната,че има стойка в жабката на колата,не се разлива нищо там.
                          Прозореца в дьжд не се отваря,компа на трансмисията е над педала за газта,а водата може да се стече там.
                          Люка не се забравя,пьлниш веднага електрониката около лоста за скоростите и си кьсметлия ако не е за смяна после,цена една Лада Седмица.


                          Не ви знам как сте с Ланд Ровърите,но тия скорости се слагат и на други марки коли.Добри скорости са,но не са за екшьн,това се опитвам да обясня.Едно време като бях млад живях на малко странни места,катереше се с Патрул / 2 броя / Самурайка или Джьстито на майка ми.Електроника нямаше и не те е страх да хванеш лоста за скоростите сьс заснежени рькавици или да си изтрьскаш шапката в колата.Това му трябва малко да ти е мокьр рькава и............си спомняш за тая тема.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 29-10-09, 19:20.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                            Тия работи с водата и мърсотията съм ги измислил. Кажи ми дали кутията ще издържи физически. ...И дали е с жило или с лост връзката от лоста до самата кутия.

                            То работата отива на ръчка ама още малко ще помисля. Много ме блазни превключването без загуба на въртящия момент. Аз все на такива места съм имал проблеми....нали мотора ми е супер мощен като вземе да умира и докато превключа.....айде надолу.

                            ПП Много благодаря за инфото. Продължавам да чета.

                            ППП Асене за колко пари може да се намери при тебе тая "диагноза"..нещо секхенд тънко като за домашно ползване?
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #29
                              До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                              Стар диагнозата с редовния абонамент за ъпгрейд е 40000 евра, не се продава, а се изплаща по 1500 евра на месец. Има някаква шашма букса-преход или какво беше. то е доста по-достъпно и се свързва с лаптоп.
                              С него ми нулират например инспекцията на аемжи-то. Ще питам и ще ти кажа.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • #30
                                До: За трофи-ръчна или автоматична кутия

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                ... и докато превключа.....айде надолу.
                                Добре де, а някой от по-старите модели автомати, които са само хидравлика и механика ако сложиш.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X