Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видение

    Още щом го видях и занемях.
    Хвърлете по един поглед.
    На живо е невероятен!

    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    До: Видение

    Голяма красота туй нещо, дай малко повече инфо?

    Коментар


    • #3
      До: Видение

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      Още щом го видях и занемях.
      Хвърлете по един поглед.
      На живо е невероятен!

      И цени

      Коментар


      • #4
        До: Видение

        Прилича на Kanetsune или поне на правен във Seki .
        Добри ножки на добри цени.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          До: Видение

          А това какво е изобщо? Дамаска? Булат?

          Коментар


          • #6
            До: Видение

            Ето го майстора http://www.japaneseknifedirect.com/Saji.html

            Коментар


            • #7
              До: Видение

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              А това какво е изобщо? Дамаска? Булат?
              Какъв Булат бре Стефане...? Та той въобще не изглежда така... Това е Дамаск при който чрез ковашка заварка са наредени слоеве от стомана, мед и... Много красиво и крайно непрактично... Тези слоеве имат две функции: да красят и да намаляват качествата на острието...

              С две думи: ножарска чалга...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Видение

                Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
                Точно същия e Takeshi Saji, не толкова комерсиален като Хатори, но са горе-долу набори.
                Ножа липсва в каталозите поради ексклузивността си. Острие изработено от наслоен Многоцветен Дамаск (съдържащ мед и месинг) с носещ сърдечник от Hitachi Shirogami (Бяла стомана) с дължина 188mm и дебелина 5.00mm. Дръжка обвита с кожена корда. Канията е кожена, както се вижда.

                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                И цени
                Цената е... ти колко плати за да отидеш на концерт на Мадона?
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  До: Видение

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Точно същия e Takeshi Saji, не толкова комерсиален като Хатори, но са горе-долу набори.
                  Ножа липсва в каталозите поради ексклузивността си. Острие изработено от наслоен Многоцветен Дамаск (съдържащ мед и месинг) с носещ сърдечник от Hitachi Shirogami (Бяла стомана) с дължина 188mm и дебелина 5.00mm. Дръжка обвита с кожена корда. Канията е кожена, както се вижда.



                  Цената е... ти колко плати за да отидеш на концерт на Мадона?
                  160лв седящ.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Видение

                    Пламене, да разбирам ли, че ти си щастливият собственик?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Видение

                      Всъщност Пламене, ако още не си го взел размисли, ако ли не и вече е твой, поне ще знаем кой има най-красивият нож...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: Видение

                        Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                        160лв седящ.
                        Та на тази база цената е все едно си завел и семейството (до 4бр) без транспорта.

                        Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                        Пламене, да разбирам ли, че ти си щастливият собственик?
                        Решил съм да го купя до края на седмицата, запазен ми е. Много се двоумих, но наистина трябва да се види на живо за да се усети каква притегателна сила има тази "Японска чалга". Бих го нарекъл изкуство.


                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Всъщност Пламене, ако още не си го взел размисли, ако ли не и вече е твой, поне ще знаем кой има най-красивият нож...
                        Съвпаднали са ни постовете. Дайте ми агрументи за да размисля.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Видение

                          Чалга е от гледна точка нож..., иначе е предмет на изкуството без съмнение...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Видение

                            Виси ми чеЙнето докато го гледам! Много "мой" нож.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Видение

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение


                              Съвпаднали са ни постовете. Дайте ми аргументи за да размисля.
                              Не казвам че непременно съм прав, но според мен красотата на един нож не трябва да е за сметка на функцията... Правенето на слоеве по този начин няма смислена функция освен визия... което на мен ми е чуждо...

                              Виж ако искаш нещо хем красиво, хем функционално, търси добър дамаск който ако е полиран от майстор ще има подобна визия, но ще знаеш че и като нож е уникален...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X