Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

    Малко да съживим раздела на 69-ките!
    Стигна се до закопуването на лебедка и монтирането й на любимия джип.След основен ремонт на двигател и скорости е добре да използвам момента ,както е разголен да монтирам и въпросната лебедка.Дилемата беше голяма ,каква да се закупи?....Пари все недостигат,ще трябва да се прави някакъв компромис ....и така стана ,че я взех от колега в този форум,нова в кашон!
    И така започна се ,вечер след работа ,лека полека започнах да кроя монтирането.Мислиш как да стане най- добре,почесваш се оттук оттам,без въобще да те сърби.И така реших да я монтирам зад бронята ,между гредите,стори ми се най прибрано и почти не се нарушават външните габарити на джипа,а и центъра на тежеста остава сравнително ниско.
    Но трябва да се реже доста от торпедото при този монтаж, което доста хора не биха го направили,просто я качват над бронята,напред и нагоре и готово,не преправяш почти нищо!Аз избрах по трудния път ,като трябва да се прави и нова броня и да се режат калници и боя.......ама лека полека всичко ще стане.
    Ето малко снимки от вчера и днес:
    Прикачени файлове
    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

  • #2
    До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

    Това ми е първата тема ,не ме съдете строго!
    Ето я въпросната уебедка.Бая тежи,станах щтангист от толкова слагане и сваляне.Мисля ще тегли джипката без проблеми затова поосилих гредите от-тук от-там, и направих монтажната планка на болтове.Можеше за по-лесно да я заваря ,но рамата на 69-ките е по слаба в сравнение с тази на УАЗ-а и реших да я направя така.
    Прикачени файлове
    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

    Коментар


    • #3
      До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

      Браво Зари! ГАЗката ще стане истински боец!
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

        Бе тя ще стане, ама прореза за въжето е много високо. Не е добре.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
          Браво Зари! ГАЗката ще стане истински боец!
          Благодаря Драго!Ама много работа има още а почти всичко сам си правя,за някой неща помага брат ми ,но и той е много много зает!
          Стигна се до рязането на торпедото и направих два три варианта на бъдещото рязане.Тук съм изправен пред дилемата докъде да се реже.....ужас...Долната страна на тиксото би трабвало да е най ниската част на подрязаното торпедо.Заради управлението на лебедката трябва да се реже на две нива, а и лоста за свободното развиване на въжето е малко проблемен,но с него въпроса е по лесен.
          Ето сега какво ме мъчи:
          Прикачени файлове
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • #6
            До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

            Не ражи маската толкова. После ще те е яд да я гледаш. За къв ти е тва управление там? Вкарай го при мотора.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Бе тя ще стане, ама прореза за въжето е много високо. Не е добре.
              Абе той прореза високо ама нали инжинери са го смятали.Планката и прореза са си фабрични.За сега ще им се доверя пък ако се наложи ще се снижават!
              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

              Коментар


              • #8
                До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Не ражи маската толкова. После ще те е яд да я гледаш. За къв ти е тва управление там? Вкарай го при мотора.
                Да наистина не ми се реже толкова,но пък да изместя управлението при мотора ще трябва доста преправяне на кабели.....незнам...Че рязане ще има,ще има ,въпроса е колко!?!
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • #9
                  До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                  Медни клеми и за 20 лв кабели. Като гледам не те е страх от малко работа. Ще стане по добре. И включвателите ще бъдат на сухо. Струва си. Буксата на управлението на ламарината отстрани. Пред шофьора. Второ управление на ключ в купето. Като сте двама е удобно. Успех.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                    Не шашкай публиката. "Газон" е ГАЗ-53 и модификациите му. 69 е "Козлик".
                    В същата терминология УАЗ-469 е Козел, бордовия - Головастик, фургончето - Буханка. Газелата 4х4 - Коза, Хънтъра - обикновенно Хрюнтер, което производна от грухтене. ГАЗ-66 е Шишига, той и Шишка, Зил-157 - Колун. Другите нямат особени народни имена - не са ги заслужили.
                    Общоприети названия.
                    Последно редактирано от Стефан; 23-10-09, 00:18.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                      Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                      .....Бая тежи,станах щтангист от толкова слагане и сваляне...
                      Ми размотай въжето, баце..... Ще олекне с 10-15 кила
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                        Браво супер е.Ще стане добре.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                          Моята е монтирана точно по този начин и е издържала много тормоз. Но едни шалтери вече смених, тъй че и аз те съветвам да ги сложиш някъде под капака или в купето. Предната решетка не я режи много ниско, за да можеш да редиш въжето и, ако се наложи да можеш да бръкнеш до барабана.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                            Режи маската без страх ако не ти хареса ще ти подаря една
                            0885 297985,мтел-Радо
                            0876 556870,виваком като домашен

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лебедка за Газона-монтаж и дилеми!

                              Днешния ден премина в творчество.Добре ,че е този форум та да се вслушваме в съветите,кои добри ,кои лоши ,но продължавам бавно напред!
                              Наистина ще е по добре да сложа управлението в моторния отсек а пък и маската става естетически по добре.Оставих и повечко пространство между лебедката и маската за боравене с въжето и неговото подреждане.Не успях да я довърша ,има още за заваряване и пилене и утре продължавам.
                              Ето малко снимки:
                              Прикачени файлове
                              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X