Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

    От една седмица съм собственик на Гранд Чероки 3.1 дизел и след диагностика в БалканСтар там откриха следния проблем. Казаха че скоростната кутия е в авариен режим и работи само на една предавка. Въпроса ми е това дали е възможно и в кой сервиз отсвен БалканСтар могат да отсранят този проблем. Другото ми питане е възможно ли е поради този евентуален проблем като настъпя педала на газта до долу ускорението да си е едно и също.

    Благодаря предварително за отговорите.

  • #2
    До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

    Първоначално публикуван от bus Преглед на мнение
    От една седмица съм собственик на Гранд Чероки 3.1 дизел и след диагностика в БалканСтар там откриха следния проблем. Казаха че скоростната кутия е в авариен режим и работи само на една предавка. Въпроса ми е това дали е възможно и в кой сервиз отсвен БалканСтар могат да отсранят този проблем. Другото ми питане е възможно ли е поради този евентуален проблем като настъпя педала на газта до долу ускорението да си е едно и също.

    Благодаря предварително за отговорите.
    Добре дошъл колега!!!
    Не те съветвам да извършваш ремонти в горепосочения сервиз- излиза доста солено.
    Има специализирани сервизи за автоматични скоростни кутии.
    Колегата carburetor мина вече по твоя път и може да ти е от полза за съвет, относно сервиз, резервни части, цени и т.н.
    За всеки случей , защо не откачиш акумулатора и след това да пробваш? В много случаи помага.
    Успех!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

      Това с акумолатора го пробвах вече и няма никаква промяна

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

        Първоначално публикуван от bus Преглед на мнение
        От една седмица съм собственик на Гранд Чероки 3.1 дизел и след диагностика в БалканСтар там откриха следния проблем. Казаха че скоростната кутия е в авариен режим и работи само на една предавка. Въпроса ми е това дали е възможно и в кой сервиз отсвен БалканСтар могат да отсранят този проблем. Другото ми питане е възможно ли е поради този евентуален проблем като настъпя педала на газта до долу ускорението да си е едно и също.

        Благодаря предварително за отговорите.
        Нещо не вдявам ускорението на една кола си е винаги едно и също,даваш газ и тя тръгва, с този мотор толкова, ако е друга и с друг мотор по друг начин и така..... но ако си с една скорост(предавка) би трябвало примерно да не може да вдигнеш повече от определени км/ч, да пуши но да не върви и т.н напиши какво е поведението на колата, пък ще му мислим ....а и от къде си?
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

          Когато примерно карам на права отсечка въобще не се усеща колата да превключва предавките. А иначе съм от София

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

            Добре де, тръгваш от 0 км/ч. и до колко стига 50-100-150 и при какви обороти
            Щом си от Сф-то може и да звъннеш да го клюкаме на живо
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

              Колега, в БС не ремонтират кутии - сменят. Има теми из форума за сервизи - не ми се преповтаря. В София има поне 3 сервиза за автоматици. По таблото нещо не свети ли?

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                Колега здравей, може би в Джемини ще ти помогнат.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                  Със сигурност ще му помогнат там въпросът е колко ще му излезе - безмилостни са. Впечатленията са противоречиви.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                    Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                    ...в БС не ремонтират кутии - сменят...

                    Ремонтират, защо да не ремонтират?
                    Както електрически, така и маханични и хидравлични проблеми.

                    Към колегата BUS - в БС не ти ли предложиха решение. Все пак те знаят точно какъв е проблема, а ти си платил за диагностиката. Ако е някой клапан ще ти я оправят за половин час и ще си платиш само клапана.

                    Иначе е нормално при някакъв проблем да влезе в авариен режим кутията, и да остане на една скорост - най-вероятно на втора. А определени грешки в кутията могат да вкарат и мотора в авариен режим, тъй-като те са неразделни що се отнася до електронните им блокове.
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                      Колега, имах същия проблем със скоростната кутия. Проблема струва около 280лв и забравяш за него. Нещото което създава този проблем е един ш*бан винтил. Ако те интересуват подробности и имаш интерес кой е сервиза-пиши или ми се обади 0889 75 25 93.
                      Преди да разбера за този сервиз, ходих и в Джемини и в Маргел на бул. Ботевградско шосе и ми разправят разни приказки от сорта на оставяш колата, 1500лв и идваш след една седмица и ще ти кажеме колко да додаваш.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                        Благодаря на отзовалите се, най вече на дядо владо за съветите.
                        Та да обобщя малко по-подробно какъв е проблема:

                        При потегляне на автомобила на директна се усеща затормозяване на двигателя, съответно като подавам повече газ автомобила ускорява до 100-120 КМ/ч при ~3500 оборота но не вдига предавката. Повече не съм настъпвал тъй като не виждам смисъл да тормозя машинката.

                        Днес обърнах и повече внимание на бавните 1-ва и 2-ра по съвет на дядо владо.
                        при 1-ва: Значителна разлика при потеглянето, не се тормози машинката а направо ми изпукаха прешлените
                        при 2-ра: минава през 1-ва както описах по-горе но не вдига на 2-ра, т.е. на 1-ва и на 2-ра все съм си на 1-ва.
                        Докато на директна все съм си на 2-ра.

                        Иначе БС предложиха решение на проблема, при тази грешка която им изкарва най често им се е случвало да е някакво мостче м/у две релета. (1000 лева)
                        Но тях си ги пуснах от едното ухо през другото, при положение че имало проблем и със стартера а аз такъв не съм видял.
                        И още други неща.
                        Но е възможно и това да е причината де.

                        За това реших да поразпитам първо, ако някой е минал по този път да знам, да не се лутам.

                        Опитвах се да извадя на километража грешката която дава, от много опити само на 2 пъти успях, грешките бяха 2: 881720 и 881753.
                        След като извадих днес клемите на акомулатора за около 1,5 часа остана само едната грешка 881753, но проблема остана.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                          Първоначално публикуван от veselin_stef Преглед на мнение
                          ... имах същия проблем със скоростната кутия...
                          Как така същия проблем. Ти от къде знаеш на колегата какъв му е проблема. То на тези кутии каквото и да им се счупи влизат в авариен режим. Може да е регулатор, температурен датчик, клапани, механичен проблем, буксуване,ел. блок, липса на масло и още 1000 причини.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                            Грешките на OBD II са с четери цифри. Примерно 0125.
                            Ти от къде ги изкара тези шест-цифрени грешки.
                            И какво е това "мостче м/у две релета".
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със скоростната кутия на WJ 3.1

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              ...какво е това "мостче м/у две релета".
                              Идея си нямам, така ми го обясниха
                              Иначе за грешките така ми ги изкарва, показва ги за 2-3 секунди, сменя следващата и чак тогава ми показва километрите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X