Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЙЛЕРИТЕ? -технологично и екологично разискване на проблема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОЙЛЕРИТЕ? -технологично и екологично разискване на проблема

    Във форума на Виртуални ездачи се отвори дебат за ОЙЛЕРИТЕ.Има ли някой от вас който го ползва?Кажете някой мнение,става ли за ендуро абе всичко.Благодаря

  • #2
    Re: ОЙЛЕРИТЕ?

    Първоначално публикуван от AICBERG
    Във форума на Виртуални ездачи се отвори дебат за ОЙЛЕРИТЕ.Има ли някой от вас който го ползва?Кажете някой мнение,става ли за ендуро абе всичко.Благодаря
    Квой туй??
    Тука повечето сме реални ездачи и тези работи дето ги ползват виртуалните ездачи не са ми ясни
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      Ааа сега разбрах ....ОИЛЕР идва от масло! а аз си мислех за теоремата на Оилер

      Коментар


      • #4
        дрън-дрън

        Незнам за кросовата верига, която не е запечатана(без о/х рингчета), но за ендурото съм тествал нещата и мога да ви кажа че дали смазваш повече от един път на ден веригата или само сутрин разликата в износването на веригата в никакъв случай не е повече от 25%! Разликата обаче в пари дадени за шпрейчета е колкото за още един комплект вериги и пиниони, ако ползваш марков шпрей. Така че вече не си давам зор да смазвам и нося шпреиове с мян, карам си и хич не я мисля веригата. Това пръскане не помага по никакъв начин на запечатаната верига а само на металните ролки по нея и пинионите, но те издържат общо взето колкото и вътре запечатаната част при нашите мотори, така че пак няма смисъл да се престараваш. Важно е наистина обаче да не ползваш лепкави шпреиове, а най добрият и чист шпрей които съм тествал досега е мотул-а за оффроуд. Като казвам тествал това означава че 1 година съм го пилзвал на нова верига и пиниони и сам засекал живота на веригата и пинионите. На второ място е Моторекс офроуд(пак 1 година с него).

        Коментар


        • #5
          ойлер - BULLSHITS дето викат американците
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            затова си мажете веригата с обикновенно масло
            така го пише и в мануалите
            колкото по-гъсто толкова повече се задържа по веригата
            1литър масло струва няколко лева и ще изкарате 1 сезон с него
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              Не знам как някои карат по един сезон с една верига ?!
              Аз повече от 2000 км не мога да изкарам и с най-хубавата, а мажа колкото тях
              Сега си взех една от КТМ (не оринг) и с изненада установявам, че дори след състезанието в Шумен (а знам Сифона как ми джелнати мотора) никак не се е разпънала. Те май КТМ работят с Regina ?!
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                Не знам как някои карат по един сезон с една верига ?!
                Аз повече от 2000 км не мога да изкарам и с най-хубавата, а мажа колкото тях .......
                Елементарно Уотсън ! Някои хора за един сезон не навъртат и 1000км. даже
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  Жоро това как да го разбирам:че мажеш с масло или спрей?А за сезона сте прави,карането на всеки е различно(км).

                  Коментар


                  • #10
                    Сега си взех една от КТМ (не оринг) и с изненада установявам, че дори след състезанието в Шумен (а знам Сифона как ми джелнати мотора) никак не се е разпънала. Те май КТМ работят с Regina ?!
                    Тя и Regina-та става на баница при мен !
                    След всяко каране я опъвам и така не повече от 10- излизания !
                    Но като се замисля и твоята Жоре толкова кара / 10 х 100-150 км OFF-Road / и я мятам при старите !
                    А това ми излиза през носа и сега съм решил с новите пиньони на взема една от иж / дълга / пък да я видя колко ще изкара , все пак струва 30 лв !!!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Елементарно Уотсън ! Някои хора за един сезон не навъртат и 1000км. даже
                      Сигурно е тъй, Шерлок ?!
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        AICBERG, последната година мажа само с трансмисионно масло. Няма разлика от спрея.

                        radkoo, тази няма да те изкара и 400 км, вЕрвай ми!
                        Бях сложил една такава скоро и я хвърлих след 2 излизания от по 150 км.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Жоро КТМ карат с ЧЗ вериги не с Регина
                          и аз имам една от КТМ неорингова но още несъм я пробвал
                          но със всички предни кросови вериги които съм карал ефекта е точно този, карам 1 ден опъвам, пак карам пак опъвам.
                          явно кросовите вериги са направени за максимално разтоварване на мотоциклета а не за издържливост, според мен даже са още от завода произведени освободени, защото като сложа нова кросова варига на нов зъбак има доста голяма хлабина, а оринговата верига стои като залепена на зъбака.
                          Сега съм с орингова верига, леко се усеща че мотора няма този ряз и леко го спъва но за 5-6 карания изобщо не е мръднала освен това след цял ден каране стои мазна и не изсъхва а обикновенната почва да крърца и прещраква още след 2-рия час каране особено ако е кално и мокро.
                          да не говорим за стръмни и продължителни изкачвания както онези към триглав, такова разтягане на веригата става че и нова верига може да се прецака, то се и видя де, бат Данчо що там скъса веригата!
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Краси
                            Жоро КТМ карат с ЧЗ вериги не с Регина
                            Тъй ли? На тази нищо не пише за производител, но нищо чудно. ЧЗ имат около 6 разновидности орингови и МХ вериги и цената им варира от 50 до над 100 лв.
                            Тази я взех за 140 лв.
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              По едно мазане на ден стига ли?На ден имам предвид около 100км.С това масло не полепва ли много прах и боклуци?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X