Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapInfo Professional

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MapInfo Professional

    MapInfo Professional



    Година: 2008
    Последна версия: 10
    Разработчик: Pitney Bowes Mapinfo
    Платформа: Windows XP
    Език на интерфейса: английски
    Излекувана: Е как иначе ...
    Описание:
    Втората и навярно последна SR версия на Mapinfo 10, която се явява мощна и пълнофункционална геоинформационна система на признатия лидер в областта на цифровото картографиране.
    В допълнение към традиционните СУБД функции MapInfo позволява събиране, запис, изображение, редактиране и обработка на картографски данни съхраняващи се в базата данни с пресмятане на пространственото положение на обектите.
    Продуктовата линия на MapInfo включва разнообразие от решения - от настолни картографски приложения до мощни корпоративна системи за анализ на пазара.
    Повече от 7000 търговски и правителствени организации по целия свят успешно използват решенията на MapInfo за обработка и анализ на географски данни.

    Удобство и бързина на работа:
    • бърз достъп към операции със слоеве чрез десния бутон на мишката;
    • създаване на категории за символите определени от потребителя;
    • стандартен интерфейс Windows XP / Vista.

    Лицензиране и използване в работни групи
    • инсталиране на MapInfo във вариант за работни групи позволяващо споделяне на MapInfo Professional файлове;
    • поддръжка и активиране на продукта от мрежата с прокси сървър;
    • възможност за инсталиране и активиране на продукта без намесата на потребителя.

    Програмиране с. NET
    • възможност за проектиране на графичен интерфейс в .NET мрежа за потребителски приложения работещи в ГИС MapInfo Professional;
    • възможност за внедряване на MapInfo Professional в NET приложение написани на VB.NET, C # или друг език. NET.

    Интеграцията на MapInfo Professional в CAD и GIS

    Autodesk AutoCAD (DXF, DWG)
    * Визуализация на чертеж
    * Възможност за настройки на дисплея на слоеве
    * Функцията за превключване между черна и бяла палитра
    * Възможност за ползване на шрифт библиотеките на AutoCAD.

    ESRI ArcView (APR)
    * Модулът ArcView ви позволява да отваряте проекти създадени в ESRI ArcView 3.x. Легендата на картите, стилове на линиите, оцветяването, маркерите, текстът съвпада с оформлениетон на картите в ГИС ArcView. Структурата на проекта може да включва растери, решетки, геометрични данни. Картата се отваря в проекция дължина / ширина.
    * Потребителите имат следните функции:
    * управление на видимостта на слоевете
    * избор на отделните графични елементи
    * Екпорт на графични данни в слой на картата MapInfo Professional.

    Microstation (DGN)
    * Визуализация на чертеж
    * Определяне на стила на линията
    * функцията за превключване между черна и бяла палитра
    * Избор на слоеве за изображение
    * Експорт на чертеж в слой на карта MapInfo Professional.
    * При открити триизмерни модели на Microstation стойностите на височините се съхраняват в текстов файл, и могат да бъдат използвани в бъдеще.

    Панорама (MAP, SIT, MPT, MTW, SXF, DIR, S57)
    * Визуализация на карти
    * Настройка на външния вид на карта в зависимост от избраните критерии за избор на обекти от картата за изобразяване
    * Търсене на обекти
    * Избор и получаване на статистическа информация за обектите
    * Експорт на данни в MapInfo.

    ObjectLand (GDB)
    * Визуализация на карти
    * Настройка на слоевете
    * Разпределение на обектите по картата
    * Експорт на избраните обекти (до 1000 обекта)
    * Експорт на всички обекти в друг слой.

    Снимки:
    Снимка 1 Снимка 2 Снимка 3 Снимка 4


    Източник: http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1868822

    П.П.: Мисля че форумът достатъчно се разви, за да съществува и такава тема в него посветена на MapInfo.
    Последно редактирано от asterix85; 13-09-09, 21:24.

  • #2
    До: MapInfo Professional

    Здравейте.Опитвам се да пренеса тук темата, подхваната по погрешка в друга тема, Mapinfo Vertical Mapper.
    Питането ми е следното:как при опцията save copy as освен WGS84 се указва зоната УТМ,защото в падащото меню не намирам такава опция?При експорта в GEO и после в кмз файла при мен пак се получава отместването,за което бях споменал в предишните постове.

    MapInfo експортира също към GoogleEarth, но и още някакъв слой отгоре(Land).

    Къде се намира този експорт в програмата?
    (Mapinfo 10)
    Поздрави
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: MapInfo Professional

      Виж картинките по-долу:
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: MapInfo Professional

        За UTMa tabak е посочил точно, трябва да се прави разлика между UTM и Lon/Lat. От Category се намира Universal Transverse Mercator (WGS 84) - намира се почти най отдолу, нататък е ясно .
        За GE обаче трябв да се добави, че първо от меню TOOLS -> TOOL MANAGER трябва да се активира разширението Google Earth Connection Utility (снимката), ако се слошат и 2те отметки се прави само еднократно и нататък както е показал tabak

        На свой ред аз реших да попитам, някой може ли да ми каже как мога да си подредя менютата, както са показани на първа снимка в поста на колегата Астерикс. При мен само тези които са в горната част на екрана може да са подредени, другите са плаващи, а на снимката са както например може в AutoCAD или ArcGIS - подредени от всички страни на екрана. Благодаря предварително
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от the_sandman; 09-01-10, 22:43.

        Коментар


        • #5
          До: MapInfo Professional

          Това, което може да се направи е да се настрои "Toolbars" от "Options", както потребителя пожелае. Менютата пак остават плаващи, но винаги при започване работа на програмата се установяват по един и същ начин. За целта след, като ги подредите на екрана, както би Ви било удобно за работа слагате отметка на "Save as Default" в прозореца Options\Toolbars options\ и нещата биха изглеждали, както по-долу:

          П.П - Layer Control също може да го подредите, както искате да се установява след като се задействува.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 10-01-10, 11:07.

          Коментар


          • #6
            До: MapInfo Professional

            Това е ясно, ама заема повече място, а се надявах да може да се подредят отстрани, че в последно време работя на хирокоекранен монитор и последното от което имам нужда е да се сплесква още .
            Благодаря все пак

            Коментар


            • #7
              До: MapInfo Professional

              Ами всичките са сплескани - по на един ред. Не виждам какво повече да им се сплесква. На половин ред ли ?. Освен това може да ги сложиш всичките от ляво или от дясно на екрана. Или аз нещо не разбирам ? Всичките менюта отиват в крайните точки на екрана.

              Може да ги насложиш едно върху друго ако искаш - втората картинка.

              П.П - Не съм рабрал. може и да не ги сплескваш. Широкоформатните екрани не са много удобни за проектанска дейност.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от tabak; 10-01-10, 16:52.

              Коментар


              • #8
                До: MapInfo Professional

                tne sandman, пробвал ли си да разтеглиш плаващите менюта? Като кликнеш не на полето за местене, а по краищата и ъглите?

                Коментар


                • #9
                  До: MapInfo Professional

                  Както и да е, явно неможе точно каквото искам...е то няма угодия
                  Широкоформатните екрани не са много удобни за проектанска дейност
                  Знам, ама знам и, че нямам $ (живея на обещания за заплащане...) за нов монитор а стария сдаде багажа и за сега с това разполагам...
                  Благодая за отделеното време на всички (така де и на двамата )

                  Коментар


                  • #10
                    До: MapInfo Professional

                    А-а-а-а Можело значи
                    Ето как може да изглежда екрана (снимката), но на по-нова от версията която може да се намери в torrents.ru например, за съжаление (или не) в Release Build 26 са премахнали "Old Layer Control", но за сметка на това новия върви по-добре, поне при мен бавеше нещо при отваряне.
                    Абе с све думи старят се хората , само дано не се престараят и да стане тежка както направиха от Autodesk
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: MapInfo Professional

                      the sandman,искам да те питам- имам спомен, че старите версии на Mapinfo отпреди 10 години имаха някакъв недостатък, нещо от сорта, че не можеха да деформират правилно изображението при регистриране на растери ли...за разлика от други програми. Имаш ли някакво инфо за това?

                      Коментар


                      • #12
                        До: MapInfo Professional

                        MapInfo има следната особенност, дали е недостатък или предимство зависи много от съответния случай и навиците на отделния потренител.
                        В общи линии изображенията от тип JPG, TIFF и др. дефинират своята информация като мрежа от пиксели по хоризонтала и вертикала. В MI те биват отворени точно по същия начин, както и в която и да е програмка за разглеждане на растерни изображения. Позволени са само деформации в съотношението V/H, т.е квадратно изображение би могло да се визуализира като правоъгълник (с различни а и b естествено ). Без значение на привързващите координати изображението не би могло да стане друга геометрична фигура освен такава с 4 прави ъгъла, най-често се налага едно изображение да се деформира като трапец или успуредник, това MI обаче няма да го визуализира. Също така невъзможно е изображението да бъде заъртяно (за на 90 градуса честно казано не съм пробвал), нито да се получи огледален образ и всичко което може да се сети човек.
                        Това, което прави MI е да деформира координатната система в която се намира изображението, като след неговоро изключване всичко си идва на мястото. Поради това е нежелателно едновременното включване на няколко изобраения, дори и те привидно да нямат деформации (всичко се свежда до желаната точност естествено).
                        Както казах в началото това си има 2 страни, полезно е дотолкова, че по-лестно може да се работи с прави ъгли и данните по иображението не са разкривени и се разчитат значително по-добре, но от друга страна при работа с няколко изображения, с различен ъгъл на ротация може да има вредни последствия за компютъра от преждевременна и внезапна "амортизация" (най-вече за клавиатурата и мишката )

                        Коментар


                        • #13
                          До: MapInfo Professional

                          Благодаря. А каква е разликата при ГМаппер, Аркгис и др. подобни? Могат да генерират трапецовидни и "изпъкнали" изображения?

                          Коментар


                          • #14
                            До: MapInfo Professional

                            Ето примери в картинки . На първата снимка е изображение геореферирано в ArcView, на втората - с MapInfo и на третата се вижда какво се получава акто изключим геореферираното изображене, т.е. картата е деформирана като успоредник, но това не се вижда. И да уточня координатите за привързването са някакви измисляни от мен само за по-добра визуализация . При повечето програми ситуацията е същата като при ArcGIS, като с Оzi даже успях да полъча елипсовидно изображене (по погрешка разбира се ).
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: MapInfo Professional

                              the sandman, питането ми е следното: имам геоложка карта, реферирана и векторизирана с Мапинфо от някой си преди няколко години.Отварям растерна геол. карта, геореферирам я с ГМ и наслагвам отгоре векторизираната отпреди с Мапинфо-картите не съвпадат, има отместване. Възможно ли е то да се дължи на различният начин на деформиране на изображението при Мапинфо и ГМапер?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X