Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

    Супер е станала.И аз скоро ще завърша моята,ама сега предвиждам други ъпгрейди при които ще ми пречи само.
    M.P.

    Коментар


    • #62
      До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

      И така време и аз да приключа с бронята. Днеска си я довърших...
      Бронята беше песъкоструена и покрита с двукомпонентен епоксиден грунд- който беше розов хахаха. След това беше покрита и с двукомпонентна черна боя. Единственото кофти е че бояджията беше пил нещо... и беше оср..ал някои места и беше решил да ги покрие с четката.... Но в крайна сметка се получи добре. Прилагам снимки на бронята с новите промени- намалена с по 50мм от всяка страна и с сменена дебелина на горните декорации. Направих също и плоча за монтаж на регистрационния номер, че нещо не ми харесваха алтернативите за монтаж на капака примерно. Снимал съм и как би трябвало да изглежда и предницата с монтирана защита на кормилната щанга
      Прикачени файлове
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #63
        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

        Така е по-добре.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #64
          До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

          Браво много добре става

          Коментар


          • #65
            До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

            Завчера вечерта не знам какво ми щукна и реших да си премеря бронята Претеглих я и кантара закова 34кг. И да има малко грешка ми се струва добре Претеглих и защитата на демпфера - 6кг. Чудя се дали да не я направи по лека защитата. С парче алуминиев лист.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #66
              До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

              И такаа Мина време и вече нещата са готови до някъде благодарение на Г-н Таргов
              Идейте за лифта претърпяха доста промени и някои неща бяха променяни в движение. Идеята беше да се направи 3" общ лифт. Като 2" от пружини и 1" от промяна на закрепването на чинииките под пружините с ръкавите на мостовете. Отпред филма, както каза Таргата, беше голям. Всичко започна с подмяна на носачите с олекотени с коригиран кастор и подмяна на всички тампони, защото някой от старите вече не съществуваха. Беше премахната задната кормилна щанга и сложена home-made усилена такава. Демпфера беше преместен отпред. Бяха сменени всички спирачни маркучи с +2" на Goodrige, нови удължени бъмпстопове и амове. Новата броня която скалъпих беше монтирана и останаха някои отворени въпроси за защитата на предната щанга и демпфера. Случиха се и някои интересни неща. Задните пружини се оказаха по-дълги от предните с 45мм. И по този начин въпреки че отпред основата на пружините беше вдигната с 35мм, отзад това не се наложи и по този начих задницата е по-ниска с 5-6 мм от предницата. Което беше търсен ефект. Защото за момента няма монтирана лебедка и след монтажа се очаква някакво олягане на предницата. Бях приготвил и планки за сваляне на ушите на задните амове надолу... но за сега Таргата каза че няма смисъл и остави оригиналния захват. Ако се наложи, ще се коригират нещата. Беше монтиран фланец на предния кардан, а за задния сега ще правим. Останаха да се слагат и измислят и задните колани за ограничаване на хода надолу. Като цяло резултата е много добър, разбира се дойдоха и нови идей за няколко корекции. Едната е за корекция на защитата на предната щанга, втората е за леко подрязване на планките на бронята с цел да може да не се запъват в препятствие. В крайна сметна колата се вдигна с 70-75мм. Нямам търпение да сложа в скоро време и едни 235/85/16 и тогава вече няма да изглежда като щъркел. Огледахме и оригиналните джанти... и сега обмисляме варианта да ги завъртим наобратно.... но опитите продължават хаха за сега няма големи пречки. Надявам се Таргата да пусне някоя друга снимка по-време на правенето. Иначе скоро започвам заготовките за усилени прагове с слайдъри и новя задна броня...
              Прикачени файлове
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #67
                До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                Снимките ще ти ги дам да си ги пускаш. Тая защита на снимките изглежда по-грозна отколкото е в действителност. Знаех че си извратен, ама чак пък толкова? Отказвам да се занимавам с нея.
                Последно редактирано от Злой; 21-02-10, 20:54.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #68
                  Ето ги и дългоочакваните снимки... личи си прекаленото желание на изпълнителя Тарга всичко да върви по мед и масло ... навсякъде има лубриканти

                  Вижда се разликата в дължините на амортисьорите, разликата в задните щанги и други интересни неща
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Злой; 04-03-10, 21:18.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #69
                    До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                    А какво е това тесто на първата снимка ? Странно изглежда и имам някакви подозрения, но не е зле да ни светнеш.
                    Последно редактирано от Злой; 04-03-10, 21:18.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                      Е те това са лубрикантите на Таргата хахахаха
                      Сега сериозно Това е грес Идеята е да не започне да ръждясва под паничката на пружината
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #71
                        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                        Малко раздвижване на темата След последния път започнах да правя заготовки за задната броня. Имаше много различни модели, но реших да запазя линията от предната броня. Имах две възможности пред монтажа. За да стане наистина добре и прибрано трябваше да режа шасито в садната част, за да може да бъде семпло и стегнато, но по този начин губех всички оригинални захвати на задната броня. Другия вариант беше да запазя оригиналните захвати, за сметка на малко по-нарушената визия. За момента реших второто, като евентуланата промяна няма да наруши конструкцията на сегашната броня с изключения на някои леки промени. И така днес я позаварих, следващите дни шлайфане , ала бала и боя Ще довърша и оформлението на задната част на калниците и ауспуха. Обмислям да сложа част от пластмасите в ъглите от старата оригинална броня, за да покрия ъглите защото в този си вид много зеят. В боя с флекса падна задното гърне, като резултата много ми хареса... получи се един много приятен гърлен звук на около 2500 оборота АА и забравих да се похваля ... дотъркаляха ми едни 235/85/16 и вече джипа се кара нормално. Заради раздатката преди много дърпаше, но скоростите не идваха адекватно. Сега вече всичко си е на мястото. Остана само да сменя и къщичката за да стане Дефендер хихихих
                        Прикачени файлове
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #72
                          До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                          А колеята няма ли да разшириш? Че нещо ми теснолинейчи

                          Коментар


                          • #73
                            До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                            Шъ. Събира кинти за фланци. И чака да го свържа с човека. Има да чака.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                              Дискусията за джантите преместени: ...ТУК
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-04-10, 20:14.
                              идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                              Коментар


                              • #75
                                До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                                Сега остават едни вътрешности от Дифендърска раздатка. От нея ползвам само корпуса. Разбери се с Емо Белев. Само да не е и твоето Диско 2.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X