Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

    Ето, че и дойде моето време да се похваля с преминаването си от раздела на Кия към раздела на ЛР.
    Машинката ми е Дискавъри 200 ТDi с две врати както се вижда. Почава се моя дълъг път по неиния тунинг хихиихи.
    Но първо започнахме с неизбежното - смяна на консумативи. Беше поръчан пълен комплект ремъци, ангренажен ремък с ролки, грес за сферите, филтри и най-важното нов вентилатор на парното. Стария беше тотално блокирал. Също се започна и със смяната на маслата навсякъде. Стария ремък беше за смяна и наистина му беше дошло времето. При отварянето на капака за ангренажа се скъса един болт на кофти място. Решихме, че няма да го пипаме за сега защото подмяната му означаваше сваляне на цялата челна част на двигателя до гол блок. Преценихме, че няма да има проблеми и го оставихме така. На снимката се вижда за мен най-коректния и педантичен автомеханик... голяма рядкост са хора като него. И така оставих в негови ръце двигателя, а аз се захванах с веселата част- подмяната на вентилатора на парното. В интерес на истината свалянето не е проблем- стана за около час и половина. Трябва да отбележа, че всички болтченца бяха подредени в отделни бурканчета в зависимост мястото от къде са разглобени- с цел улесняване на обратното събиране. И така... почна се с централната конзола, конзолата с уредите и лека полека таблото беше извадено. Изкочиха разбира се творенията на неизвестни майстори по аудио техника и алармени системи. И двете системи ще бъдат орязани и направени на ново.
    Вентилационния бок се показа, и след като внимателни бяха отстранени управленията по вакуум и ел. както и връзката към отоплителната система блока беше изваден. Започна се с разцепването му. Единствения проблем беше главаната смукателна клапа- беше малко по голяма и не излизаше лесно, но с МАМАТА излезе хаха. И се разкри грозна гледка. Стария вентилатор беше тотално умрял- хубаво че поръчах нов, а не както си мислех и ме съветваха да извадя стария и да го оправям. Зеленото съпротивление за степените беше с разпадащи се кабелчета, като самото то беше напукано. Вентилатор беше целия черен и лагерните му втулки бяха едно с оста. Незнайно защо вентилаторното колело се беше изкривило на една страна... Даже след като го извадих и се помъчих да го развъртя на ръка, ми беше доста трудно... и така директно в коша.
    Сложих новия събрах кутията, даже два пъти защото първоначално изпуснах едно езиче навън и зееше навън...Малко е трудно с ориентирането на осите на клапите, но се справих. Но тука изкочи проблем. На оригиналния вентилатор куплунга за свързване имаше едно прекъсване на плюса. Идеята е захранването на климатичната кутия да е последователно вързано за захранването на вентилатора на отоплението. Но на новия вентилатор това го нямаше. В крайна сметка извадих стария куплунг извадих му пиновете и му сложих пиновете от новия.
    По този начин трябваше да сложа само една кабелна обувка на кабела на плюса от новия вентилатор. Направихме проба и всичко сработи. Не знайно защо гръмна един бушон..., но след като го смених всичко си работеше идеално. Може би съм докоснал нещо.... След това монтирах отново бокса и подредих малко кабелите. Оставаше ми още час работа, за да затворя таблото, но се наложи да оставя останалата работа за утре. Реално можеше да се свърши и за ден, но плътна работа. За утре специлано съм си купил туба силикон и уплътнителни ленти, за да сглобя всичко без да има последващо скърцане.
    Утре ще има снимки от довършването на таблото и снимки от смяната на маслата. За раздатката има планове за нейния цялостен ребилд - кита с пълния комплект лагери семеринги и други дреболии е тук право от Ашкрофт и чака...чака... кой чака следващия път.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-09-09, 20:51.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

  • #2
    До: Диско 1 - моята нова играчка

    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
    Ето, че и дойде моето време да се похваля с преминаването си от раздела на Кия към раздела на ЛР.
    ........ Машинката ми е Дискавъри 200 ТDi .....
    Айдее честито ти.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

      Да ти е честита новата придобивка

      Коментар


      • #4
        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

        Мерсиии Надявам се скоро време да има продължение и с пълния лифт... но е въпрос на време. Да се възползвам да питам на някой да му се намира мокета за багажника... че аз нямам, както и задните колани малките с ключалките...
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

          Честито!! Напред и нагоре!!
          00359893488603

          ....нямам си вече LR...

          Коментар


          • #6
            До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

            Честито! Да се слушате дълги километри и години!
            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
            Да се възползвам да питам на някой да му се намира мокета за багажника... че аз нямам, както и задните колани малките с ключалките...
            Я питай grgeorgiev от Операция "Феникс"

            Коментар


            • #7
              До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

              Мокета за отзад го извадихме, но не е в много добро състояние. Кои задни колани? Ако са тези за сгъваемите странични седалки - няма. Ако ства въпроса за нормалната си задна седалка - трябва да проверя.


              Честито за придобивката. Пожелавам много безаварийни.
              Последно редактирано от grgeorgiev; 03-09-09, 16:07.
              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

              Коментар


              • #8
                До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                Честита ти нова придобивка, и със здраве да се возите и безаварийно.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-09-09, 12:27.
                Jeep grand cherokee 4.0 zj

                Коментар


                • #9
                  До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                  Честито и от мен колега много безаварийни км.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                    Малко продължение. Снимки от довършването на таблото няма, защото сглобяването на самото табло стана много бързо и без никакви проблеми. Единствено трябва да се внимава с снопа кабели към уредите да са достатъчно извадени, за да не се окаже че идват къси. Както писах старата аудио система беше поизрязана и направена с нови проводници. Старата аларма си беше изпяла песента буквално и тя беше отстранена и се монтира нова аларма. Успях да приготвя и защита за кормилните щанги. Ползвах чертежи от темата с защитите, но я направих доста по корава от показаните, поради някой мой мераци за бъдещето. Челото е от 8мм и окачващите планки са от 10мм. стомана. Монтажа и ще бъде след поставането на нова тръбна броня и смяната на мястото на демпфера. За бронята и демпфера ще кача чертежи след като ги направя. За сега правя заготовките за бронята...
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                      Има малко развитие по темата. Както писах си хаправих защита на кормилните щанги по модела на колегата Zaarin. В долната и част я подсилих още с по една шина 6 мм. Направих предварителния проект на монтажната плоча със закрепващите планки за шасито. Прилагам чертеж, но предупреждавам, че това е предварителен чертеж и предполагам, че НЯМА ДА Е ОКОНЧАТЕЛЕН Може да има някои разминавания. Но който иска да го ползва препоръчвам да го изреже от картон и да наложи, за да е всичко точно. Идеята за монтажа е следната: 1. монтират се планките, като се поставят "дългите" отвътре на рамата и "късите" отвън. 2.Поставя се монтажната плоча вече огъната на абкант по пунктирите и леко с чука се донаместват вътрешните планки така, че да легне плочата плътно върху тях и ако е необходимо се шлайфа с флекса плочата острани, за да могат външните планки да се хем плътно по рамата хем да са плътно по монтажната плоча. 3. С чука се вкарва плочата максималко назад докато не упре в задната греда, където през съществуващите отвори на плочата се пробива гредата. 4. Всичко се демонтира и пробитите отвори се разширяват до свободен размер в които да може да се вкарат и заварят стоманени втулки с изготвена вътрешна резба (за мен съм решил това да е 12мм). 5. Всички втулки са заварени и отново се сглобява всичко. Прогонва се отново и се почва заваряването.
                      Така получената плоча може да си остане и в този вид и да и се присади оригиналната броня или върху нея да се надгражда. Аз си мисля за тръбна броня, но поради спецификата и всичко по нея ще се прави на място...
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от SIMOCOREX; 12-09-09, 18:23.
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #12
                        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                        Ето и чертежа
                        Прикачени файлове
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #13
                          До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                          Да питам... скъса ми се жилото на скоростомера... на някой да му се намира или поне да му знае номера в Падок...
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #14
                            До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                            Номерът му е PRC8114 (най-вероятно, това е за дизел, ляв волан, шаси до JA018343).

                            В Падок май го няма.
                            A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                              Такива дреболийки пазарувам от тук: http://www.lrseries.com/shop/product...PRC8114&page=1
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X