Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ArcGIS Desktop

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ArcGIS Desktop

    ArcGIS Desktop

    Година на създаване: 2006
    Последна Версия: 9.3
    Създател: ESRI
    Платформа: Win32/Win64
    Съвместимост с Vista: да
    Език на интерфейса: английски и руски
    Излекувана: да
    Препоръчителни системни изисквания за програмата:
    Честота на CPU: 1.6 GHz или повече
    Процесор: Intel Core Duo, Pentium 4 или Xeon Processors
    Необходима памет: минимално 1 GB, препоръчително 2 GB или повече
    Дисплей: разрешение 1024 x 768 или повече (96dpi), цвят 24 bit
    Инсталационен Файл: не по-малко от 500 MB
    Размер на диска: 2.4 GB

    Трябват 50 MB в Windows System directory
    (обичайно, C:\Windows\System32).
    Описание:
    ArcGIS Desktop е фамилия от софтуерни продукти, които предоставят средства за събиране, съхраняване, визуализиране, обработка и анализ на геореферирана информация. Софтуерната фамилия включва продуктите ArcView, ArcEditor и ArcInfo, всеки следващ от които е с по-висока функционалност от предходния.
    Тези продукти са изградени върху обща архитектура, което позволява потребители на различни настолни ArcGIS продукти да споделят работата си. Карти, данни, симвология, слоеве, модели на геообработка, инструменти и интерфейси, доклади, отчети, метаданни и т.н. – всички те са достъпни взаимозаменяемо от настолните продукти.

    Това означава, че всички потребители във Вашата организация могат да се възползват от един общ потребителски интерфейс, набор от функционалности и формати на данните, което ще сведе до минимум нуждата от внедряване, обучение и използване на различни продукти.

    В допълнение, картите, данните и метаданните, създадени с настолните ArcGIS продукти, могат да бъдат публикувани в уеб с помощта на сървърните продукти ArcIMS и ArcGIS Server.

    Снимка 1 Снимка 2 Снимка 3 Снимка 4

    Ръководства

    Източник: http://esribulgaria.com/p.php/class/...tab_id/24/om/1

    ........
    Нека открия темата като попитам дали някой може ли да даде линк(ове) към безплатни карти на България направени за ArcGIS или примерни такива? Изобщо има ли такова нещо и от къде могат да се свалят?

    Поздрави,
    Последно редактирано от asterix85; 12-09-09, 21:04.

  • #2
    До: Карти за ArcGIS?

    Хехе оптимиста си остава оптимист.
    Не, че е невъзможно но едва ли ще намериш някъде свободни (или пуснати на свобода )карти за България, но виж ако вече се е изтеглил като се прибера може да метна на ФТПто едно 30ина GB торетче с 3D карти на света . Та дано макар и косвено да ни споменават и нас

    Коментар


    • #3
      До: Карти за ArcGIS?

      Подигравай ми се ти ... Но просто не мога да го повярвам! Все пак от колко години има факултети по Геодизия в УАСГ, МГУ и т.н. и специалности като "Геодезия и Картография", "Геодезия и геоинформатика", "Маркшайдерство и Геодезия" и т.н. и никъде да немогат да се намерят такива изготвени карти?!!! Просто ми се вижда нелогично . Все някъде трябва да има поне една любителска карта....

      Поздрави,
      Последно редактирано от asterix85; 30-08-09, 17:33.

      Коментар


      • #4
        До: Карти за ArcGIS?

        Asterix85, какво толкова ново мислиш че ще има в карти направени чрез ArcGIS View. Програмата ArcGis основно е същата, като AutodeskMap, Civi 3d, Mapinfo. И трите програми освен графичното виждане, могат да прикрепят географски и други данни към всяка една точка или обект от графичното изображение. В ArcGIS - данни са в dbf формат, а другите използват различни такива. И трите програми притежават възможности за проектиране, съхранение, изменение и обмен на географски данни. Могат да се предоставят сигурно в огромно количество карти направени с ArcGis, но обикновенно се тематични. По-долу такива карти свободно намиращи се в Internet: http://www.mapcruzin.com/free-bulgar...shapefiles.htm
        Отварят се с GlobalMapper, като се избере файл с разширение .shp.
        Освен ако става въпрос за 3d. Но и трите го могат.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от tabak; 30-08-09, 19:29.

        Коментар


        • #5
          До: Карти за ArcGIS?

          Здравей tabak,

          > Да прав си, може би сгреших като написах "Карти за ArcGIS?" Принципно идеята на въпросът ми беше с по обща цел. Всмисъл вече готови професионално изработени векторни карти за България. Примерно хидроложки, почвени, геоморфоложки и други такива специализирани карти. Наистина няма значение в какъв формат са - конвертори всякакви! Накратко това ми беше идеята на въпроса - други направени векторни карти, принципно не предназначени за навигации

          П.П.: Май наистина няма смисъл от такава тема Малко по-късно ще я изтрия...Все пак благодаря за отговора
          П.П.: Благодаря и за линка!
          Последно редактирано от asterix85; 30-08-09, 19:55.

          Коментар


          • #6
            До: Карти за ArcGIS?

            Преди да бъде изтрита темата да драсна и аз някой ред .
            Значи карти направени за (или с) ARC нямаш почти никакъв шанс да намериш из нета (поне а България). Въпреки чеЕСРИ България с гордост завяват че служители на МОСВ и МРРБ са минали обучение пи тях, те все още използват предимно посочените от колегата tabak другите два продукта. И пак, както каза колегата, конвертирнто на други карти, не е никакъв проблем и единственото което после ще трябва да се направи е да се оправят стиловете на обектите, понееже те се съхраняват в отделен файл.

            Коментар


            • #7
              До: Карти за ArcGIS?

              Лично аз съм добавял допълнителни инфоемация към обекти на МОСВ, към пректи проектирани с МКАД, Acstre или други български програми. Но и аз смятам, че не представляват интерес за широката аудитория.

              P.S Между другото в Internet пространството имаше предоставени карти на застрешените територии попроект 2000 в трите формата: shp., dwg и tab формати. Ако ги имам някъде съхранени утре ще ви кача.

              Поздрави
              Последно редактирано от tabak; 30-08-09, 22:22.

              Коментар


              • #8
                До: Карти за ArcGIS?

                Няма смисъл да ги качваш табак те са общо достъпни на сайта на НАТУРА 2000 ето тук: http://www.natura2000bg.org/

                Коментар


                • #9
                  До: Карти за ArcGIS?

                  След като разгледах един от шейповете на натура, мога с радост да призная, че явно положението не е чак толкова зле колко аз си мисля. Може би просто имам кофти късмет и все се набърквам там където е трагедия (то не е за смях де)...
                  Дано скоро всички да се усетят, че хората трябва да имат свободен достъп до информация, след като всичко се прави от тяхните данъци (е не секретна разбира се) и в други сайтове, на министерства, агенции и др. да е появят подобни качени карти, като на сайта като на НАТУРА 2000

                  Коментар


                  • #10
                    До: Карти за ArcGIS?

                    Примерни shp файлове за част от България и Турция. Това е хубавато на shp в Arcgis и слоевете в dwg, че можеш да избираш самостоятелно тези които искаш да ползваш в дадена карта(например пътища и пътеки за туристи или offroads). За съжаление това за рутиращита карта OFRM4.9(мнение на Събин) се оказва невъзможно.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от tabak; 01-09-09, 06:53.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Карти за ArcGIS?

                      Ето няколко онлайн сървиса предоставени от Есри за споделяне на готови карти между потребителите както и безплатни и платени такива.
                      http://www.arcgisonline.com/home/
                      http://www.esri.com/software/arcgis/..._services.html
                      http://resources.esri.com/arcgisonli...0ED12295F6FA3F
                      http://resources.esri.com/arcgisonli...B5065D9BD3C26E
                      http://resources.esri.com/help/9.3/a...les/index.html

                      Коментар


                      • #12
                        До: Карти за ArcGIS?

                        Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                        Примерни shp файлове за част от България и Турция.
                        Здравей Tabak, много интересни словече си качил , ако не е тайна би ли казал от къде я имаш, ти ли се занимаваш с това или си я "докопал" от някъде
                        В някои слоеве атрибутна информация дефакто няма, но и графичната не е малко стига да е точна, особенно имайки се в предвид, че срещаната в интернет обикновенно представя всичко доста схематично. Но колкото и да са неточни (ако са такива), пак биха били по-добре от допълнителните данни в ОФРМ, така че ако се придържаме към идеята на раздела може да се направят няколко не рутиращи карти за ГПС - хидрография, административни граници и тнт

                        Астерикс, въпреки, че си си изтрил поста аз ще отговоря на въпроса ти за това как никой не е направил картата НАТУРА2000 за ГПС. Отговора е, че никой не се е уселтил просто. Аз лично вчера пробвах обаче има "лек" проблем. Отделните полигони могат да се визуализират по два начина, всички еднакви, тогава единтвения начин да се различат е да се гледа лейбъла (етикета) или да се изкарат 100 (там някъде бяха) различни полигона, колкото сам се сещаш, че мапедита няма. Варианта според мен е да се направи нова колкона в атрибутната и да се групират на до 10ина различни полигона, но на мен не ми се занимава . Ако имаш време, вярвам в теб

                        Коментар


                        • #13
                          До: Карти за ArcGIS?

                          The_sandman картата я изтеглих от следния линк: http://www.gfk-geomarketing.de/en/di.../bulgaria.html.
                          Атрибутивната информация може да се добавя, но си е много яка рутинна работа, пък и трябва да е налице и информацията в определен формат. Как изглежда картата на България след избрани отделни слоеве вижте по-долу.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от tabak; 01-09-09, 08:00.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Карти за ArcGIS?

                            Тhe sandman аз например съм ползвал много отдавна някои от данните дадени в Натура 2000 за използването на някои полигони на защитени територии около Варна в ГПС карта, но не виждам какъв е смисъла да се правят отделни цветове на полигоните при положение че се отнасят за един и същ клас обекти, е виж ако си решил да правиш тематична карта за ГПС там е друго нещо, в която отделните карти да изглеждат по различен начин. Досещам и се за един алтернативен евентуален начин ако ще се ползва такава тематична карта то тя наистина е най добре да е растерна а най-доброто случая ползването на ГСМ с ГПС или ПДА оборудван с такъв, а отнсно ползването в ГПС Гармин единственото което се сещам е че може да се векторизира автоматично дадената растерна карта например с bmap2mp е не е идеално но за дадена по специфична цел като например геоложка карта, не е иделно но все е нещо.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Карти за ArcGIS?

                              Ами да за територията около варна Варна наистина не би имало проблем, ама какво правим например в Централен Балкан, където отделните полигони се зацепват доста сложно един в друг (прикачената снимка).
                              А не разбрах защо една векторна карта да я правим растерна и после да се чудим как дя метнем в GPSa като шейп файл можем да конвертираме без проблем в полски формат.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X