Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата мисия на една ТЛК 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новата мисия на една ТЛК 70

    След като се похвалих с новата придобивка, труда по нея не е спирал да кипи. Всяко свободно време съм я от горе, я от долу.
    Ето я красавицата:



    Относно мисията... да отиде до там на където я подкарам и да се върне. Надявам се дистанциите да станат 5 цифрени в километри.
    За целта обаче си трябват мнгого труд, търпение и не на последно място парички...

    За да пестим от самото начало се сдобихме с това:





    Газта не и беше чужда, даже инсталацията дойде насипна заедно с колата. Наложи се смяна на изпарител, бутилка, малко тунинг на плочката и работата заспа. На първо четене 17/100 смесен разход ми се струва съвсем разумен, имайки предвид че свещи и въздушен филтър са за смяна. А те не са сменени защото филтъра се оказа труден за намиране( чакам го), а свещите чакат да се препипа главата (гумички, напасване клапани и т.н.).
    Частите са поръчани и двигателя, кротко чака да заблести и замърка.




    Отидох до магазина купих 2 литра Мотул 75w90 и лагнах да сменям маслото на раздатката. Да де ама нито ключ 23 е таман нито 24. Отложих я смяната с един ден, като междувременно минах през Юниор и взех подходящия инчов ключ.



    На раздатката не и се вижда цвета.



    След каратък оглед открих едина изядена резба на корпуса, която позоволяваше болта да превърта спокойно. Проблема беше отстанене лесно с помоща на гайка (добре че не беше глух отвора)



    Болта разбира се беше подходящо скъсен след снимката.

    Обаче има друг теч, който ме притеснява. Там където се събират ребрата на кутията и не мога да разбера точно от къде. Та смених маслото и оставих да го мисля друг път. Междувременно проверих и маслото на скоростите. Там нещата изглеждат перфектно.

    Забелязах и едно интересно капаче на раздатката.

    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    До: Новата мисия на една ТЛК 70

    Oтносно интересното капаче на раздатката- на моята 73-ка там е варзана карданната лебедка. Не успях да те поздравя в другата тема и го правя тук , отново си купил истински джип.

    Коментар


    • #3
      До: Новата мисия на една ТЛК 70

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      ... Обаче има друг теч, който ме притеснява. Там където се събират ребрата на кутията и не мога да разбера точно от къде. ...
      Отиди на една мивка с естакада (примерно на бул. Черни връх, малко преди Околовръстния отляво) да ти я измият отдолу и то ще си каже.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Новата мисия на една ТЛК 70

        ООооо. Айде честита Ти тема.
        Не крий нищо. Кажи си за чистачката, кабелченцата.... шпилката, .... абе тия "дребните" неща, които отнемат по 2-3-4-..... часа бира и Менсън \ Don't Like The Drugs (But The Drugs Like Me)\ .

        Батко, успех и ЖЕЛАНИЕТО с което работиш да не спира нито за миг!

        Коментар


        • #5
          До: Новата мисия на една ТЛК 70

          Стана студено и вече не ми се развиват гайки... Та хайде да попиша.
          Първо малко общи впечатления. Вече имам около 1500 км и мога да кажа,че спокойно се кара със 130 при разход малко над 10 бензин, а в града е лека за управление с разход 18. Мощноста на мен ми е достатъчна, въпреки че силата и е по скоро в ниските и е малко тромава, но като набере... Това със сигурност има общо с 32'' -ките. Газта съм я споменал в прения пост, но за сега не я карам, защото искам да направя някой доработки преди това.

          Сега за ремонтите.
          Карбуратора. Той първи ми изигра лека шега, която доста ми опъна нервите за няколко дена. Причината - майстори:



          Иглата за втора камера не затваряше напълно и при студен двигател колата се задавяше и така десетина пъти сваляй капака на въздушния филтър натискай и пали. Докато не го отворих.





          Оказа се, че някой талантлив майстор е затегнал гайката за реглаж до откат и пружината се си върши работа. Това не позволяваше на рамото да се движи свободно около зелената пластмасова ябълчица и оставяше жигльора отворен. След две минути работа нещата изглеждаха така:





          Повече проблеми не съм имал. Тук се сещам за темата за двигателите и надморската височина. От гореспомената гайка лесно поже да се обедни сместа при нужда, само със свалянето на капака на въждушния филтър. Супер екстра според мен.



          Следващото с което се заех бяхя жиците.
          На колата не и работеха едната задна светлина, едния габарит, пръскалката и чистачката на задното стъкло и пръскалката на предното и лампата за 4х4. Плюс това, че имаше остатъци от аларма музика и антени по няколко броя. Е оправянето на тези неща ми коства няклко дена, но сега карам доволно със всички екстри + нова музика инсталирана по правилния начин.







          Почистих и повечето въздуховоди на парното + смяна на дунапренените уплътнения.

          По някое време минах и през Фулдата за да се видят клонингите



          Той пък взе, че и Румбата дойде...

          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            До: Новата мисия на една ТЛК 70

            Речено сторено.
            Днес махнахме главата на пациента.



























            Главата утре отива на шлайф и ревизия на клапаните. От другата седмица започваме да събираме и тунинговаме...
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              До: Новата мисия на една ТЛК 70

              Много хубав и полезен снимков "отчет"-поздравления!

              П.С. Да ще някой да наснима така и един 2-ЛТ мАтор....
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                До: Новата мисия на една ТЛК 70

                Днес най-накрая главата беше готова. 0.10 шлайф и един сменен водач на клапан. Всъщност заради водача се забавихме толкова, но добре че беше Фулдата с неговите "дебели връзки" , че иначе ме очакваше един месец чакане. Ето я лъсната и ревизирана.





                Ето го и новия водач.



                Новите гумички бяха много належащи.



                Оригинални гарнитури.







                Хонинга си е още тук.



                Сглобен.



                Утре продължаваме.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  До: Новата мисия на една ТЛК 70

                  Поздравления!
                  Кажи нещо повече - защо 0,10 и с колко ще вдигне мощноста?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новата мисия на една ТЛК 70

                    Колега както винаги си много стриктен в тези неща.
                    За теб може да се каже:
                    "По добре да си кола отколкото жена в ръцете на Jimi"
                    SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                    +359 0878 888 874
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новата мисия на една ТЛК 70

                      Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
                      "По добре да си кола отколкото жена в ръцете на Jimi"
                      Аз все си мисля, че не е ясно кое е по-добре...
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новата мисия на една ТЛК 70

                        Вече сме в движение.

                        Запушихме ЕГР-то.





                        Всичко си е на мястото.



                        Сложихме едно хубаво масло за през зимата - 10w40 Motul 6100.
                        Антифриза също го сменихме - Хепу.



                        Ремонта оказа много положително влияние на двигателя. Няма пушек и върнахме някое друго конче на място.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новата мисия на една ТЛК 70

                          Карбуратора претърпя пълна ревизия - смяна на жигльори, гарнитури, мембрани,почистване и настрoйка.






















                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новата мисия на една ТЛК 70

                            Браво бе, фенче! Възхищавам Ти се на прецизността и мерака!
                            Най-щастливата Тойота притежаваш!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новата мисия на една ТЛК 70

                              Браво колега , евала за мерака ижеанието с кетого правиш!!!!
                              Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                              ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X