Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

    Трасето е доста добро за тест на възможностите на SUV машини. Тръгва се от Кремиковският манастир нагоре към хижа Стрелец и оттам към с.Ябланица. Има етапи за всеки, катерене на 40о наклони, скоростни отсечки, коловози, реки и невероятни гледки от Стара Планина. Не съм засичал дължината, но мисля, че е около 35 - 40 км. Излиза се на с. Ябланица близо до с.Батулия. Препоръчвам го на всеки решил да тества възможностите на своята машина.












































    Едно приятно офроудизиране.
    Последно редактирано от cveti; 23-08-09, 09:41.
    [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
    140 hp 340Nm

  • #2
    До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

    екстра разходка. и хубава машина.харесват ми тия шкоди.метай й вече малко по-агресивни гуми че като гледам скоро ще ти потрябват ;-).
    висете отпуснато

    Коментар


    • #3
      До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

      Много приятно се изненадахме от представянето на шкодата и най-вече от комфорта при движение с висока скорост по черен път.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

        Тъкмо се чудех къде да ходя утре с децата. Ако на някой му се кара до там да казва. С две деца и жена съм. Казвам го щото през 30 мин спирам да разтъпча раята.
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • #5
          До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

          Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
          екстра разходка. и хубава машина.харесват ми тия шкоди.метай й вече малко по-агресивни гуми че като гледам скоро ще ти потрябват ;-).
          Съгласен съм с теб, вече имам комплект 16" метални и по-високи. А с тези 17" вече сменям втора гума и си е соленичко, защото някой "мозък" от Шкода е решил че трябва да и се слагат гуми с индекс W и гумата е около 500лв. Колата повече от 210 не може да вдигне. Но не посмях да сложа същата шарка но с по-нисък индекс, понеже ме предупредиха че може да се отрази на работата на ESP-то.
          [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
          140 hp 340Nm

          Коментар


          • #6
            До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

            Първоначално публикуван от Gubata Преглед на мнение
            Колата повече от 210 не може да вдигне.
            Къх-къх (непринудено закашляне с ръка на уста и ,,скромен" поглед в тавана)... колко жалко наистина. Та това си е живо ,,пъплене" за SUV
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Къх-къх (непринудено закашляне с ръка на уста и ,,скромен" поглед в тавана)... колко жалко наистина. Та това си е живо ,,пъплене" за SUV
              Искам да кажа, че гуми със скоростен индекс 270км/ч и 150 лв отгоре е безсмислено! Следващият комплект който ще сложа ще бъде за значително по-ниска скорост и усилен борд.
              [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
              140 hp 340Nm

              Коментар


              • #8
                До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                Ся ако леко намалиш снимките и пуснеш трак ще е върхът
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                  аха екстра за другите джанти. аз даже бих слязъл на 15 ки джанти за да ''има повече гума'' ако ще си я покарваш на черно.пък и гумите ще са вече във по-приятна ценова категория и ще можеш да избираш измежду много.е ако не си ''състезател'' по асвалта де ;-). ще загубиш малко стабилност но със височки гуми ще може да се меткаш по смело на лек оффроуд и няма пострадали джанти и т.н..... както и да си решиш де пожелавам ти приятни и безпроблемни разходки ;-) а тия скорости около 200 ми е чудно къде се поддържат така или иначе в българия че аз не съм виждал такъв път :-) е може и следващите няколко години според обещанията да има такива пътища ма ние на обещания сме се наслушали. затова у нас си е да има повечко гума между асвалта и джантата ;-).
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                    Мен пък ме кефи!Все пак става въпрос за л.автомобил ... не джип.
                    Браво колега.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                      Браво,колега.Браво за смелостта,и за това,че не ти свиди.Честно аз с моя Б5 4моушън,ще ми се свие сърцето ако прелетя по този път.
                      Инче добра машина,клони към олроуд,не мога да разбера защо обаче от ФВ се ослушват с едно по подсилено мутирало комби.

                      ПС и моите гуми са 91 W и не мога да го разбера защо при положение че аз повече от 210 не съм му вдиглал (поне 220 може) са сложени гуми за 270 км/ч. Моите са Гууд ииър NCT5
                      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                      feikot@abv.bg
                      Обратно дороги - НЕТ !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                        Гумите са такива,каквито сложиш. Това,че различният скоростен индекс ще се отрази на ЕСП-то е пълна лъжа. Откровена глупост,но както и да е. Готин маршрут и кола. Тея Шкоди радват. Имаш ли по-подробна информация за маршрута и още някоя снимка?
                        Последно редактирано от Dino; 29-12-09, 23:31.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                          Тествах Scout като на колегата тия дни - много добра кола. Даже видя и оф-роуд по черни пътища в Гърция... Е, те са доста по-добри от доста наши асфалтови, но машината си летеше мъжката...
                          Доволен съм от това, че когато взех колата беше на сред разход 7,8, успях да я смъкна до 5,6 без да се пъна да съм икономичен...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                            Колата е супер...) спор няма. Аз също карама такава.., но чесно да си кажа за малко повече от година не съм се престрашил да я тествам..))
                            Една от причините за това е че, лаковото покритие на Шкодите ( преди имах фабия) е доста меко.. и много лесно се драска...((
                            Наскоро ходих до едни села, да разгледам за някое малко спретнато местенце.., и само от минаване между храсти лака се надрска...
                            За гумите, ако решиш пак да купуваш гуми размер 17 цола...,мога да съдействам за гуми НОКИАН, със малка отстъпка от цената на официалния вносител.. , която е 300 лв, на гума. На мен ми се наложи да купя нови гуми , че някой беше резнал 3 от тях пред блока..., ( паркирам на едно и също място 4 години )
                            Така че наскоро минах през сагата със смяна на гумите.
                            Ако имая време да споделиш още малко как се държи колата при по трудни пътища ,ще съм благодарен.... пък може и аз скоро да прежаля лаковото покритие..)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лек Offroad тест на Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DPF

                              Първоначално публикуван от karate161 Преглед на мнение
                              Колата е супер...) спор няма. Аз също карама такава.., но чесно да си кажа за малко повече от година не съм се престрашил да я тествам..))
                              Една от причините за това е че, лаковото покритие на Шкодите ( преди имах фабия) е доста меко.. и много лесно се драска...((
                              Наскоро ходих до едни села, да разгледам за някое малко спретнато местенце.., и само от минаване между храсти лака се надрска...
                              За гумите, ако решиш пак да купуваш гуми размер 17 цола...,мога да съдействам за гуми НОКИАН, със малка отстъпка от цената на официалния вносител.. , която е 300 лв, на гума. На мен ми се наложи да купя нови гуми , че някой беше резнал 3 от тях пред блока..., ( паркирам на едно и също място 4 години )
                              Така че наскоро минах през сагата със смяна на гумите.
                              Ако имая време да споделиш още малко как се държи колата при по трудни пътища ,ще съм благодарен.... пък може и аз скоро да прежаля лаковото покритие..)
                              Не знам какво разбираш под трудни пътища, но съм си играл с нея на доста приятни места с приятели, които карат сериозни джипове (Land cruiser i Cayenne)и с малко повече внимание минавам, на сняг нямам проблем ,сложил съм метални джанти 16' с по-висока гума и колата си "оре".
                              http://www.youtube.com/watch?v=YcjUJCH6E9Y
                              По черни пътища колата има доста висока скорост, мение на колегите с джиповете, но все пак е автомобил и липсва ход на окачването и други глезотии като при джиповете. Относно боята не мога да кажа понеже моята не е металик, а и застрахователите не са ми мрънкали като съм им я водил да я боядисват от надрасквания. (говорим за ALIANZ) Радвай се на колата докато е в гаранция , след това си става соленичко, след повече от 65 000км не е правено абсолютно нищо по окачване и т.н.
                              [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
                              140 hp 340Nm

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X