Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕНДУРО ШУМЕН 2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЕНДУРО ШУМЕН 2006

    ЕНДУРО ШУМЕН 2006

    На 25ти и 26ти ноември в Шумен ще се проведе станалото вече традиция Шуменско ендуро състезание.
    Тази година трасето ще бъде с обща дължина около 100км ( 2х50км ) и вклоючва многообразие от терени, пътища и пътеки изцяло в района на Шуменското плато. Трудността на елементите е лека до средна, като само при изключително тежки атмосферни условия преминаването (на ендуро теста и няколко отделни екстрема) за по-неподготвените би било проблем. Но навсякъде има обходен маршрут, така че дори и при зимни условия и сняг състезанието може да се проведе и възможността за преминаването по трасето е гарантирана.
    Старта в съботния ден ще бъде в местността Ченгелтабия, на 1.5км от Паметник 1300 години България. Затворения кръг в неделя по традиция е на танковия полигон кв. Дивдядово.
    Център на състезанието отново е хотел Шумен ****. Подаване на заявки, декларации и всички административни подробности ще се извършват от 17:00 до 23:00 часа във фоайето на хотела. Цената за нощувка е договорена на 25лв за легло, за участниците в Ендуро Шумен 2006.


    Състезание: ЕНДУРО ШУМЕН 2006 IX кръг от БЕШ
    Организатор: Клуб „4х4Н”-Шумен
    Координатор: БЕФ
    Трасе: Събота 2 х 50 км навигация по маркировка на БЕФ
    Неделя затворен кръг
    Класиране: ATV и мотоциклети от трите класа Е1, Е2, Е3 поотделно, КАКТО И OVERALL ЗА МОТОЦИКЛЕТИТЕ, купа Джуниър. Точки за БЕШ по правилника на БЕФ.
    Награди: Купи за всички класове и OVERALL, материални награди от спонсорския фонд ( на обща стойност над 2000лв. )

    **** http://www.hotelsh.ro-ni.net/pyrva.htm
    К. Кулев

  • #2
    ПРОГРАМА НА СЪСТЕЗАНИЕТО

    Петък, 24ти ноември 2006г.
    Фоайето на х-л Шумен
    N 43’16.253’
    E 026’54.840’

    18:00 – 23:00 Подаване на документи – записване за състезанието
    21:00 Техническа конференция ( Механата на х-л Шумен )

    Събота, 25ти ноември 2006г.
    Местност Ченгелтабия на Шуменско плато
    ( 1.5 км от паметник 1300 години България )
    N 43’14.703’
    E 026’54.877’

    09:00 – 09:30 Технически преглед
    09:30 – 09:50 Брифинг с пилотите
    09:50 Официално откриване
    10:00 Старт на първия състезател
    17:00 Затваряне на трасето

    Неделя, 26ти ноември 2006г.
    Танков полигон кв. Дивдядово ( по асвалтов път се стига до трасето )
    N 43’13.022
    E 026’54.529

    11:00 Старт мотоциклети
    12:30 Старт ATV
    14:00 Награждаване
    К. Кулев

    Коментар


    • #3
      Ето и плакатът на състезанието:


      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        Забравих да добавя, че материалните награди вече достигнаха обща стойнаст над 4000лв
        К. Кулев

        Коментар


        • #5
          Май и времето ще е благоприятно в четвъртък може да попревали тамън да няма прах
          Но да видим какво казват спецовете:


          Изгледи за времето от 22 до 26 ноември
          В сряда ще има разкъсана облачност. На отделни места по долините на реките ще бъде мъгливо. Ще духа слаб, в източните райони - умерен вятър от юг-югозапад. В четвъртък времето ще бъде облачно и на много места ще превали дъжд. В източните райони ще остане ветровито; ще се усили вятърът в Дунавската равнина. Минимални температури между 5 и 10°, максимални - между 10 и 15°. В почивните дни отново в низините ще се образува мъгла, на места трайна; предимно слънчево ще бъде в планинските райони. Дневните температури ще се повишат, но в местата с трайна мъгла ще останат по-ниски.


          Любка Кумчева

          Коментар


          • #6
            Над 5000
            К. Кулев

            Коментар


            • #7
              да отложим с една седмица състезанието !
              "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
              MG Racing Team

              Коментар


              • #8
                Искам да поздравя Калин Кулев и тези които са му помагаха за организацията на състезанието.
                Справихте се много добре момчета и момичета. Трасето беше супер с изключение на две места където маркировката я нямаше, но най-вероятно някой я е махнал нарочно
                Трасето за втория ден също беше много добро. Спонсори, награди, водещ..., доста сте се постарали.
                Аз и АТВ-то ми се представихме зле, но поне си направих кефа.
                Честито на победителите!!!

                Коментар


                • #9
                  Поздрави и от мен / Сашо Вълков /.Страхотна организация,времето и трасето също бяха прекрасни.Браво на Калин и компания.За мен това беше най-хубавото състезание правено досега.
                  Пожелавам всички кръгове да са на това ниво!!!
                  IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                  Коментар


                  • #10
                    Аз също съм впечатлена от организацията на шуменци. Браво на Калин и сие! Особено полезно за публиката, изобщо за състезанието, според мен, е присъствието на водещ, който обяснява какво става по трасето. Хубаво е да стане традиция, да има включване на професионалисти в ефир...Водещият дори и да ръси простотии, пак е от полза - забавлява присъстващите, прави шоу...
                    Никому угода, на никого напук.

                    Коментар


                    • #11
                      Айде давайте бързо снимките тогава, да видим и тези, които не сме присъствали за какво става дума
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #12
                        ...НЕЩО ФОРУМА ХИЧ НЕ Е ВЪВ ФОРМА НАПОСЛЕДЪК

                        НИКОЙ НИЩО НЕ ПИШЕ
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          В момента обработвам снимки и клипчета и като съм готов щв пусна всичко заедно, тъй че спокойно, всичко пореда си!
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            въпреки че калин ми е голям приятел че и съотборник
                            ще си кажа и аз мнението за състезанието
                            /а и знам че не обича прекалени ласкателства и ала бали /

                            ВОДЕЩТ- оценка 6+ тука няма спор евала пича е фърст
                            направо предлагам да го наемаме и за другите състезания и прояви

                            ХОТЕЛ И ОРГАНИЗАЦИЯ- оценка 5 че и +

                            ТРАСЕ КОНФИГУРАЦИЯ- 5 А дори за АТВ тата може би и 6

                            ЕКСТРИЙМ И ЕНДУРО ТЕСТОВЕ- 6-браво тука нещата бяха фърст

                            ТРАСЕ -МАРКИРОВКА - ОЦЕНКАТА СПОРЕД МЕНЕ ТУКА ВЕЧЕ Е МНОГО НЕЗАДОВОЛИТЕЛНА С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ПЪРВАТА ЕДНА ТРЕТА ОТ ТРАСЕТО
                            /на практика от някое време на там почти нямаше никаква маркировка / не зная махната ли е или не е сложена -според мен и двете ,и недостатъчно е сложена и на места казаха че личало че е махана-както и да е.
                            вярно,може би и аз бях малко поразсеян и немърлив но все пак
                            въпроса е че такова лутане и губене не помня май май от как съм взел да участвам по тия състезания а на практика откак се правят тези състезания да съм пропуснал най много 3-за 2 те години общо
                            понеже зная че калин държи много на добрата маркировка очаквах че ще е навсякъде перфектна но останах много кофти изненадан
                            -лично мен ми е обидно да карам на така маркирано трасе-по едно време нещата заприличаха на руска рулетка -кой първи ще уцели верният път
                            при толкова изравнени вече възможности на състезателите това никак не е добре и става прекалено критично за състезанието дори и малки грешки трудно се наваксват а по големи на практика е невъзможно особенно като се има предвид късите дистанции на които се провеждат
                            до сега не бях много привърженик на идеята за каране по ГПС от догодина но вече съм с двете ръце "за" с гпс а поне можеш по всяко време да разбереш на трасето ли си или не
                            а не да кръстосваш пътища и пътечки с надеждата да мернеш някоя лентичка

                            с това не искам ни най малко да обидя когото и да е най малко калин-много работа бе свършил и съм сигурен че аз на негово място щях да се справя много много по зле
                            но все пак когато има такива неща мисля че трябва да си ги казваме ..може и да греша разбира се но това е моето мнение и мисля че имам право да го споделя

                            Коментар


                            • #15
                              БРАВО НА КАЛИН Това беше ТОЧНОТО ендуро трасе.За маркировката колегите са прави.Аз стартирах от последните и на много места маркерите липсваха.
                              ЗА ЛУД И ВЯТЪР ПРЕГРАДИ НЯМА!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X