Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уикенд пътешествие в западна посока

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уикенд пътешествие в западна посока

    Бях пуснал тем за возене в западна посока, с посещение на мотосъбори и интересни места , но е преместена , така че ще пусна някои щрихи , за илистрация на пътуването горе долу . 2 дни , над 1200 км , През Сърбия, Босна , Черна гора , пак Сърбия и обратно . Много каране , по планински тайни терени , на моменти умората минаваше на преден план пред удоволствието , от всичко по много - път, слънце , дъжд, купон, полицейски засади...

    Традицията - сутрешнот кафе в Зайчар , чакаме Goshi , който го мотаят по митниците още...

    Такова нещо май още си нямаме в България.

    А за тази мода не съм сигурен

    Гужва..

    Утрото в Златибор

    Изгревът

    Сушене на палатка , всичко е влажно

    Вишеградския мост

    Зад дърветата е границата на Босна , пункта на Черна гора е още 5-6 км нагоре ...

    Преди спускането към каньона на Тара , в далечината се вижда мост, който всъщност е с размерите и височината на виадуктите на Витиня

    Въпросният мост

    Реката със характерния си цвят

    Панорама от региона

    Das Hero...

  • #2
    До: Уикенд пътешествие в западна посока

    Кратко и съдържателно пътуване - формат, който ми допада и който смятам да продължа да използвам

    Гошката, след толкоз разминаване май е време да се засечем някъде по пътищата

    Коментар


    • #3
      До: Уикенд пътешествие в западна посока

      Супер пътуване

      P.S. Едно малко уточнение, въпросният мост на р. Тара е ~ 150m. висок, което го прави доста по-висок от виадукта Витиня, който е ~115-116m.
      Ако знаех, че ще минавате оттам, щях да помоля за няколко по-детайлни снимки на моста..
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #4
        До: Уикенд пътешествие в западна посока

        С тези репортажи от Сърбия отдавна си предизвикал голям интерес в мен към близката ни съседка. Жалко, че ми е малко далече за уикенд обиколки, но за нещо по-сериозно смятам, че ще е добре.
        Интересно ми е как са им съборите - организация, хора, забавления, прословутите прекъсвачи има ли ги и т.н.?

        Коментар


        • #5
          До: Уикенд пътешествие в западна посока

          Мите , и аз мисля че е крайно време - една Румъния , или нещо към Белград , или на където и да е ...
          Тануцо - снимки детайлни нямам , че тъкмо започна да вали , и така , с часове... ( такъв дъжд не ме е валял , имам и клипче , вече на границата) . Имам няколко други снимки, ще ги пусна , качеството е намалено , заради ограниченията на хост-сайта .
          Бат Димо - за мое съжаление , организацията на нашите събори , все още не е на това ниво - казвам го и като организатор на подобни събития . Визирам култура на поведение , спонсори , посещаемост - буквално целият град идва да се забавлява и да присъства на купона. Иначе прекъсвачите си ги има, но като че ли малко с мярка , организаторите следят да е до определено време. Гостоприемството също е впечатляващо , усеща се вниманието към гостуващите. Цена на входа е около 5 евро , бирата идва около между левче и два - това за сравнение.

          п.п. От коментар на българските посетители , на събора в Зайчар ( сравнително малък събор) - Единодушно беше мнението че посещаемостта е по голяма от най-масовият събор в България - този на Велико Търново . Но това е заради присъствието на хората от града...
          Последно редактирано от go6o; 10-08-09, 14:20. Причина: правопис

          Коментар


          • #6
            До: Уикенд пътешествие в западна посока

            Моста над Тара представлява това ,



            но жалкото при снимките е че няма как да се пресъздаде мащаба , тази река например е на 150 метра под мен



            Тия дългите снимки са панорамни и са сглобени от няколко , понеже са доста големи, хоста ги реже , и не се вижда добре, ето една единична, не че и тя не е резната.



            Тук малко дъждец , на границата , преди да се развикат от митницата, много са чувствителни на тази тема ( защо ли...) . Не ни изгониха от навеса, ама понеже си бяхме мокри , си тръгнахме , чак към Нови пазр грейна слънце .

            http://vbox7.com/play:d380c90a
            Последно редактирано от go6o; 10-08-09, 13:43. Причина: добавка на клип

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X