Обява

Свий
Няма добавени обяви.

масло на предницата на Yamaha xt 600e

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • масло на предницата на Yamaha xt 600e

    Пичове,колко и какво масло трябва да сипя там понеже предницата протече и трябва да сменя семерите.
    Благодаря предварително

  • #2
    здрасти. Аз не разбирам от предници никак, но на немския сайт (www.xt600.de) има спецификации за всички ХТ модели, линкът е на
    http://www.xt600.de/xt_werkstatt/%2B...aten_xt600.htm

    Ако знаеш немски може да се ориентираш в горната страница, иначе аз като гледам мерните единици бих заложил на "538, SAE 10W", което е "Gebelfüllmenge/-Stand pro Holm/Spezifikation", какво и да значи последното...

    Коментар


    • #3
      благодаря за линка но не можах да разбера за предницата какво и колко масло да сипя(тоя немски език)

      Коментар


      • #4
        Използвай интернет преводачка: http://translate.google.com/translat...&hl=en&ie=UTF8

        Различни количества за различните години. Там кадето пише 10W, преди него е количеството.

        Коментар


        • #5
          Еми аз го разбирам като:
          - масло : SAE 10W
          - количество: 538 мл (на кол)

          re: sabin
          Много добра идея са тия преводи през google (respect!), макар че в случая не е превело добре точно този текст и "SAE" е преведено като "SOW" ..

          Коментар


          • #6
            ей това не е ли много(538мл) за единият кол да не е за цялата предница?То за цялата ще дойде над литър масло.

            Коментар


            • #7
              Нормално е.
              Те почти всички колове сега събират над 500 мл. единия
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                По миналата година смених на чопъра маслото и семерингите,като си ги кумих от МОТО БУМ там ми казаха да сипа по 450 грама на кол и на мен ми се стори мношко но ги послушах сипах колкото ми казаха и предницата работеше перфектно. Моя съвет е питаи там от кадето купуваш семерингите хората имат каталози и ще ти кажат все пак това им е работата да консултират клиентите си

                Коментар


                • #9
                  Павле а какво масло точно сипа защото не мога да разбера какво е мойто.Пише в немския сайт ,че маслото е SAE10W но не мога да намеря информация за него това е някакво означение но като го чукна в търсачката ми дава една камара глупости.Преди години имах Ява 350 и на нея слагах хидравлично масло но на Ямаха ХТ600Е 94год. не знам какво да сложа.МОЛЯ помогнете.

                  Коментар


                  • #10
                    Колега, маслото за предница на ХТ е точно по 538мл. на кол. Когато купуваш маслото питай за FORK OIL 10W, което означава "масло за предна вилка с вискозитет 10".
                    Някои производители имат и означения като "hard", "medium", "soft". 10W се равнява на "medium".
                    Ето ти и конкретно примерче как се продава това масло --->click<---

                    Коментар


                    • #11
                      Много ти благодаря за ценната информация,да си жив и здрав и безпроблемно каране.
                      Браво Ivo_xt

                      Коментар


                      • #12
                        До: масло на предницата на Yamaha xt 600e

                        Всички пишете за масла ,а никой не спомена да му се напомпват коловете с въздух на 1 атмосфера.При мен е така смесено имам винтили с капачки на коловете и ги напомпих.
                        КТМ 400 EXC

                        Коментар


                        • #13
                          До: масло на предницата на Yamaha xt 600e

                          Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
                          Всички пишете за масла ,а никой не спомена да му се напомпват коловете с въздух на 1 атмосфера.При мен е така смесено имам винтили с капачки на коловете и ги напомпих.

                          темата е доста стара, но да- прав си за помпането. Обаче за мен е проблем това помпане. Тия винтили са толкова къси, че нищо не ги лови като хората. напомпвам ги до край на някоя бензиностанция, но манометъра те ги хваща.... и после се налага да ги спадам равномерно по усет.....тъпа работа
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #14
                            До: масло на предницата на Yamaha xt 600e

                            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                            темата е доста стара, но да- прав си за помпането. Обаче за мен е проблем това помпане. Тия винтили са толкова къси, че нищо не ги лови като хората. напомпвам ги до край на някоя бензиностанция, но манометъра те ги хваща.... и после се налага да ги спадам равномерно по усет.....тъпа работа
                            Не е хубаво така да ги напомпваш докрай.И какво разбираш под докрай?
                            Не трябва да се превишава тази 1 атмосфера както и разликата между двата кола не трябва да е повече от 0,1 атмосфера.
                            КТМ 400 EXC

                            Коментар


                            • #15
                              До: масло на предницата на Yamaha xt 600e

                              Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
                              Не е хубаво така да ги напомпваш докрай.И какво разбираш под докрай?
                              Не трябва да се превишава тази 1 атмосфера както и разликата между двата кола не трябва да е повече от 0,1 атмосфера.
                              Под "докрай" разбирам секунда и половина с пистолета на бензиностанцията. После си играх известно време да ги спадна равномерно. Вчера случайно намерих много удобно уредче за измерване на налягането- оказа се, че съм ги нагодил и двата на една атмосфера и малко, което , мисля, е добре.
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X