Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за ИРАКЛИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново за ИРАКЛИ

    Здравейте,

    Предполагам някои от Вас вече са получили това писмо, но ще си позволя да го публикувам и тук, за да стане достояние на възможно повече хора.
    Тъй като темата беше обсъждана и преди - това е една възможност хората които имат времето и могат да си позволял да отидат, да се организират и изразят гражданската си позиция:
    link:
    http://tech07.net/ditma/bdenie_13.11.06.doc

    ето и самия текст:

    Приятели,

    Както вече добре знаем, след по-малко от два месеца ставаме европейци и по документи, освен по географско положение. Но сме такива и по дух и култура, нали? Преди всичко останало обаче сме българи и граждани – с позиция и убеждения, които можем да заявяваме и защитаваме по мирен и цивилизован начин, при това непоколебимо!
    Естествено отново става дума за нашите управляващи, на които предстои да вземат поредното сериозно решение, което теоретично се предполага, че трябва да е в защита на нашите интереси – защото това им е работата, за която сме ги избрали на техните постове и затова им плащаме заплатите!

    На 13ти Ноември 2006 г., понеделник, от 14 ч., в Министерството на околната среда и водите (МОСВ) ще се състои заседанието на Висшия експертен съвет по биоразнообразие, на което ще се гласуват природните места от нашата територия, които България да предложи за включване към европейската екологична мрежа Натура 2000 при влизането си в Съюза. Това е ангажимент на всяка страна членка и неизпълнението му подлежи на строги санкции, включително и финансови.

    Като бегла илюстрация към горното нека имаме предвид, че България е страната с най-богато биоразнообразие в Европа и с най-голям процент от територията си непокътната дива природа! Това е нейно национално богатство и ние имаме задължението да го опазим, защото то не принадлежи само нам, дори не и на Европа – то принадлежи на планетата! Затова не можем да си позволим да намалим процента на предложените за включване територии – това би означавало съобразяване с корпоративните интереси на малобройна група инвеститори, но категорично не представлява обществения интерес на всички ни! Особено като се има предвид, че страни от Централна и Западна Европа с далеч по-бедни природни дадености от нашите се движат средно между 20-30 %!
    Недопустимо е да не бъдат приети в пълен формат от този експертен съвет предложените от неправителствените екологични организации зони за защита! В противен случай всичко, което остане извън тази защита, е моментално изложено на сигурно застрояване и поголовно унищожение!

    Затова

    Гражданска група “Да спасим Иракли” и екологичните организации

    Ви призовават


    НА ГРАЖДАНСКО ПРИСЪСТВИЕ


    по време заседанието на Експертния Съвет по биоразнообразие


    на 13ти Ноември 2006 г., понеделник, от 14 ч.
    пред МОСВ на ул. Гладстон и площад Славейков (зад Макдоналдс),




    с което да покажем твърдата си гражданска позиция с мирни средства!
    Природата е крехка и се нуждае от нашата защита! Унищожаването й би било необратимо!
    Нека управляващите знаят, че следим решенията им! А те трябва да са в наш интерес! На нас всички и природата, а не на няколко инвеститора.


    Разпространете това до всичките си познати и приятели и ги поканете на това Гражданско присъствие, за да покажем всички мирно, но непоколебимо, исканията си на нашите управляващи!


    Ваши
    “Да спасим Иракли”
    The Knowledge is Power, The Knowledge is NOT a Crime!
    LZ1LZZ

  • #2
    Re: Отново за ИРАКЛИ

    Първоначално публикуван от tech07
    Недопустимо е да не бъдат приети в пълен формат от този експертен съвет предложените от неправителствените екологични организации зони за защита!
    Не знам защо, ама това нещо ми прилича като някой да претендира да е истина от последна инстанция, чието мнение подлежи само на безусловно приемане.

    А пък аз не е като да виждам основания за такава безусловна вяра в "екологичните организации" ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      V93, това писмо не е мое творение, просто предоставям информация, която получих по обсъждана вече тук тема. НЕ съм много навътре в нещата, но от малкото информация която разбрах по темата, наистина се опитват едва ли не да легализират строежите по защитени зони, обявени за национални паркове.
      Всичко останало в писмото е въпрос на личен избор и гражданска позиция.[/list]
      The Knowledge is Power, The Knowledge is NOT a Crime!
      LZ1LZZ

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от tech07
        V93, това писмо не е мое творение, просто предоставям информация, която получих по обсъждана вече тук тема. НЕ съм много навътре в нещата, но от малкото информация която разбрах по темата, наистина се опитват едва ли не да легализират строежите по защитени зони, обявени за национални паркове.
        Всичко останало в писмото е въпрос на личен избор и гражданска позиция.[/list]
        Ами аз тук особена информация не виждам. Също така нямам спомен да са обсъждани предложенията на екологични организации за защитни зони. А твоят призив е хората да отидат и да правят бдение именно с настояване за безусловно приемане на тези предложения.
        Предложения, за които си нямат и хабер от понятие.
        Т.е. призоваваш да ходим да подкрепяме нечии предложения, като не само не познаваме самите предложения, но дори си нямаме и понятие кой ги е направил. Защото в твоята "информация" за това няма нито дума.

        От това, което си публикувал тук следва по подразбиране, че неназованите екологични организации са "добрите", а всички останали - "лошите", срещу които трябва да се борим. Аз пък имам много големи съмнения, че това е така. Щото имам пред очите си примера на София, където разни набедени природолюбители са готови да жертват хора в името на бизнес интересите си, свързани с цицане на пари покрай опазването на глутниците помияри ...

        А и за Иракли не съм толкова убеден, че нещата са така черно-бели, както ги представят т.нар. природозащитници. Защото там я има и гледната точка на собствениците на земи, според които някой иска да ограничи правото им да се разпореждат със собствеността си, за да може да ходи безплатно да бивакува и да ръси боклуци ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X