Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"DX" разходка из Панагюрския балкан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "DX" разходка из Панагюрския балкан

    Здравейте,
    В горещата събота на 25 Юли 2009 с двама приятели направихме великолепна разходка с подходяща кулминация със скара на вр. Бунай, Средна гора. Няма го в ОФРМ. До самия връх, от северната страна извират ледени води, как са се качили до там само гадаем. Има малко водопадче, на първия трак
    N42 35 38.5 E24 18 47.1
    Траковете, неотбелязани на вер. 4.9 са приложени.
    Снимки на http://picasaweb.google.com/Asen.Velev/Bunaj#
    Останахме приятно изненадани с колегата Veni1, когато установихме устойчива и повторена радиовръзка между вр. Бунай и Върховръх, Родопи - 72км по права линия, той с Wouxun, аз с Quangsheng. Радиовръзката беше осъществена на отворен 8 канал, 446.09375 MHz на два пъти около 12h на обяд и около 15h същия ден.
    Машините бяха два RAV4 и една TLC90. Убедихме се, че да катериш без бавни означава почти да подпалиш съединител, което малко се случи на втория RAV4. След кратка почивка за охлаждане на феродото и по-прецизно подбиране на пътя, успешно се качихме, като впоследствие отидохме и до вр. Бич, от където слязохме надолу към Панагюрище през една ледена река и още по-студен карпуз (диня)- последната снимка.
    Прикачени файлове
    LZ1AIV

  • #2
    До: "DX" разходка из Панагюрския балкан

    Да, действително приятно сте си прекарали - повод за завист си е.

    В интерес на истината, когато се чухме на 8 канал, първоначалната ми реакция беше, че някой от Пловдивдската група шета наоколо.
    Да, силна и ясна чуваемост - ама по на 1500 м н.в. и нищо по средата е обяснимо.
    Ако е имало и трети опит за връзка - неуспешен, то това е поради факта, че нямах батерия, а елиминатора беше далече в джипа..

    Много приятно ми стана от двата разговора.

    А вр. Бунай е известен със "тайните" си военни поделения и това е вероятната причина да не е отбелязан в ОФРМ.

    Коментар


    • #3
      До: "DX" разходка из Панагюрския балкан

      Умишлено не ги споменах. Подозирам ги в изграждане на част от изградените системи за водохващане, както и хубавото водопадче.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        До: "DX" разходка из Панагюрския балкан

        Колеги имахте ли възможност да пробвате на VHF? Според мен е имало голям шанс връзката да е още по-добра там.

        Коментар


        • #5
          До: "DX" разходка из Панагюрския балкан

          Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
          Колеги имахте ли възможност да пробвате на VHF? Според мен е имало голям шанс връзката да е още по-добра там.
          Не се сетих да пробвам. Нормално е да е така, но просто нямаше нужда. Сигнала на колегата Veni1 идващ от 70 км, беше силен и плътен, както на колегите до мен, с които си разменяхме инструкции от къде да прекараме колите. Но признавам, че се изненадах и даже два-три пъти проверих разстоянието по GPS. Но 1500 м надморско и липсата на препятствия преодоляха слънчевата радиация успешно.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            До: "DX" разходка из Панагюрския балкан

            Колеги обаждаите се за такива разходки знам всички черни пътища в района ще ви покажа забележителности !!! Не ми се ходи сам писнало ми е вече!!! Обаждайте ес телефона ми го има в форума 0888677388
            Иван Сапунджиев
            УАЗ 31512
            0888677388

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X