Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт по "руски"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт по "руски"

    Доста интересна и подробна статия:
    http://suzukilift.blogspot.com/
    Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

  • #2
    До: Лифт по "руски"

    Много полезно за колегите с Гранд Витара.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      До: Лифт по "руски"

      da da, много полезно, а от какъв материал е най-добре да се направят подложките?
      мисля че даже трябва да залепи темата или да е в систематизирана тъй като за в бъдеще тези джипки все повече ще се увеличават а и ще публикуваме резултати от лифта
      Grand Vitara 2005g- за работа
      Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
      Lexus RX200t -2016г.-евридейката

      Коментар


      • #4
        До: Лифт по "руски"

        Най добре от дур алуминий,първите ми бяха такива ,доста скъпо ми излязоха но после дойде стоманата и.......
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          До: Лифт по "руски"

          Е, аз ги направих от текстолит. А и първите подложки които съм правил преди цели 30 години за първата ми кола, бяха от такъв материал

          Коментар


          • #6
            До: Лифт по "руски"

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Е, аз ги направих от текстолит. А и първите подложки които съм правил преди цели 30 години за първата ми кола, бяха от такъв материал
            Остана ли ти текстолит, търся за подложките на пружините

            Диаметър 120 мм, дължина 150 мм. ?
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Лифт по "руски"

              Не,на мен ми го подариха. Плюс това беше от листов материал-квадратни парчета,та сещай се с колко прах се нагълтах докато го стъргах. Ама нали на харизан кон зъбита не се гледат

              Коментар


              • #8
                До: Лифт по "руски"

                Защо не полиамид? Лек и достатъчно здрав материал. Аз сложих стомана защото съм прост железар и като кон с капаци...
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Лифт по "руски"

                  Разбира се! И аз бях тръгнал на там,но какво да правя като текстолита ми изпадна така
                  Последно редактирано от ctef; 31-07-09, 20:56.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лифт по "руски"

                    Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                    Защо не полиамид? Лек и достатъчно здрав материал. Аз сложих стомана защото съм прост железар и като кон с капаци...
                    И аз се замислих за полиамид ама се чудех дали здравината му е достатъчна за подложки на пружините ?
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лифт по "руски"

                      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                      И аз се замислих за полиамид ама се чудех дали здравината му е достатъчна за подложки на пружините ?
                      Гарантирам!
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лифт по "руски"

                        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                        Гарантирам!
                        ОК, отивам да си купя
                        В момента денивелацията между предницата и задницата е 4-5 см, което е много дразнещо.Подложките на пружините ми са 50 мм. мисля да направя новите на 60 мм. А по-нататък мисля да поръчам в Крън направо нови пружини.
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лифт по "руски"

                          Нали се сещаш че тия +1 см ще даде лифт още около +2 см.Вече каретата май доста ще се натоварят и ще трябва да се спуска диференциала.Освен разбира се ако пружините не са уморени.
                          А за разликите отпед/отзад защо толкова се притеснявате. Като се натовари колата, повече подават задните пружини така че тази тазлика започва да се компенсира още щом седнат 2ма души. А как сравнявате разликите - на дъгите на калниците ли? Мислля че е по-добре да се гледа отдолу хоризонталноста на шасито.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лифт по "руски"

                            [QUOTE=PACH - Иван Тодоров;811506]ОК, отивам да си купя

                            Ванка имаш ли идея от къде може да се закупи такъв материал в Бургас. Есента ще почвам с лифта и аз и мисля, че е по добър вариант от стоманата .....
                            [COLOR=black]Suzuki Vitara 1,6 '94[/COLOR]
                            0899089976 Адриян

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лифт по "руски"

                              Аз гледам моите прагове и с Вартбуртговите пружини и 50мм подложки отпред разликата е 20мм и ме дразни, но това го отдавам и на това, че с лебедката и носещата й конструкция трупнах още над 50кг.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X