Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

    Започвам пътеписа, в който ще разкажа за нашето пътуване до Сърбия, Черна гора, Хърватска, Албания и през Гърция в България и за разбиването на някои митове написани в различни форуми, където пуснах тема за Котор.

    Пътуването за Котор замислих преди доста време, когато Димо ми разказа каква приказка е там. Идеята за датата за тръгване дойде по-късно когато реших това пътуване да го посветя на съпругата ми Виктория, тъй като на 15 юли беше нейния рожден ден. Така и всичко съвпадна със завръщането на Мони от Норд Капп и срещата с него в Черна гора. Участниците бяха следните: г-н Димитър Денев /ЗМЕЙ/ Ива Змеева, Илиян /ili4/ и съпругата му Веселина, Тони /Митко / Sete15/, Кирил /Т-mac/ и аз и Вики.
    На 15.07.2009г. в 17.00 часа потеглихме от Лукойл до Метро в посока Сърбия всички без Илич, тъй като имаше ангажимент и ми каза, че 2-3 часа по-късно ще тръгне и ще се намерим в Сърбия. Благодаря на всички за изпращането и за снимките, които са направени, че и аз да се видя.



    Лично аз тръгнах с две граждански отговорности, две зелени карти и въоръжен яко с нерви за преминаването на границата предвид репортажите по телевизията за невъзпитани, злонамерени митничари, които приемат само точно определен вид зелени карти. Границата стигнахме бързо и също така бързо минахме – първият мит падна в кърви. Минаването представляваше следното: Седи си един митничар с корем, по-голям от моя, на едно столче извън душната кабинка, пита къде отиваме, повдига леко коляно и нанася с груб, но премерен удар, печат в паспорта, който също е подпрян на това коляно. Има обаче тоалетна, за разлика от европейския граничен пункт от родната страна. Няма компютри, няма Зелени карти, няма никакви други въпроси или проверки. Единственото изискване е да подаваш газ при специфичните отривисти движения на скучаещите колеги. Веднага след границата има офис на банка, който работи 24 часа и там се обменят динари. Така разочарован, че минах без никакви проблеми продължих да се притеснявам, защото нали слушам, че Сърбите не ни любят много, та си викам „Я Бойко ти се притеснявай и не се отпускай”. И така стегнат с движения на робокоп седнал на мотор, продължихме по пътя към Ниш. Какво ти отпускане – подготвен съм за лоши хора, лоши пътища, лоши катаджии и още, и още... Наближаваме вече Ниш, заобикаляме го по околовръстното шосе и продължаваме към първата си нощувка – град Prokuplje. Първа спирка на бензиностанция, за да заредим.



    Много приятно градче. Но питаме за хотел и получаваме свиване на рамене и „Е па нема”! ГПС-то показва един единствен хотел в центъра, но по пътя попаднахме на една къща за гости. Прекрасна, с много чисти и подредени стаи, с обща баня на етаж, но много добре обзаведена и цена 15 евро на човек (N43 13.915 E021 35.127).







    Настанихме се и тръгнахме към препоръчан ресторант, където Вики да почерпи. Яденето се превърна в тестване на местната кухня, имаше прочит на менюто и много смях. Анализът на местната кухня установи, че „ущипчите са всъщност едни добре наточени кюфтета”, а пивото - добро и вечерта продължи толкова, че по едно време остана само мъжката част. Обиколихме центъра на градчето и останах много впечатлен какъв нощен живот кипи. Заведенията пълни, улиците само с млади хора и всички спокойни, усмихнати, ама аз нали трябва да се притеснявам не се отпусках. Така около 23.00 часа тяхно време, което е един час назад от нашето, в къщата се появиха и Илич и Весето с голямото БМВ. Събрахме се всички и аз отидох да поспя малко, че да се отпусна, ама с едно наум.
    Сутринта на 16.07.2009г. станах рано и какво да видя моторите са си по местата, грее едно слънце, хазяина прави кафе и всичко е прекрасно. Всички кафета, минерални води и сокове се оказаха почерпка от любезния ни хазяин, който отказа да вземе пари за тях.









    Отпуснах се малко, ама след това пак се стегнах, щото се сетих, че имаше да минаваме 510км, за които знаех, че се пътуват 14-16 часа. Пихме кафе (някои по няколко ) и в 08.00 часа потеглихме. Маршрута съм описал подробно в темата КОТОР 2009 и мисля, че тук няма нужда. Пътищата бяха много добри и до гр.Нови пазар се пътуваше доста приятно по завои, изкачвайки планини и достигайки до надморска височина 1769м. Много хубави гледки и природа, част от които ще споделя със следващите снимки.













    Пътищата бяха само асфалт, хубави завои и спокойно движение. Природата е като в България. Трудно се разбира, че си в друга държава – първият град е Димитровград, първата река е Ерма, а после се занизват Клисура, та даже и Злокучене. Добре, че хората говорят малко по-различно и „киселичката” вода е газирана, а да „закараш”







    Имаше и доста весели табели



    Така около обяд стигнахме до границата с Черна гора. Естествено там спряхме в едно заведение, за да направим един мнооого дълъг обяд и да опитаме да изхарчим динарите (не се получи съвсем, въпреки че се постарахме). Може да погледнете в менюто и цените за по час на стаите. Моля, обърнете специално внимание на „туширането” под стаите без нощувка до 17часа. От много нецензурни предположения нито едно не се оказа правилно







    Ама какви "ущипци" само



    Заредени с енергия пресякохме границата, която е точно това, което се вижда на снимката - двама полицаи и нищо друго.



    Влязохме в Черна гора.



    Тук моите притеснения спряха, отпуснах се, защото за тази страна само хубави неща съм слушал. Преминаването на границата също беше толкова лесно и бързо – един печат в паспорта и продължаваме. Движението вече започна да става натоварено, но шофьорите бяха доста толерантни и винаги ни правиха място, за да изпреварим. Завои и тунели – бол. Имаше и доста китни градчета








    Правихме доста спирки за кафе, цигара, бензин.





    Движението стана доста натоварено, а завоите продължаваха изкачвайки различни планини





    Стигнахме до Подгорица и след като я подминахме температурата стигна до 39,5 градуса. Адска жега, при която имах чувство, че краката ми горят от асфалта. Жегата дебне не зад ъгъла, ами направо ти е извила врата. Слизаш мокър от мотора, всички са зачервени като домати. Даже и очите кървясват. Методи за борба с жегата също имаше различни. Решихме да пробваме и тези митове. Резултати – мокренето на тениската и маската помага. Неизпробван мит, научен от Илич – бръснеш задните части . Отнасяло се само за мъжете , но никой не реши да тества...
    Спряхме в едно кафе малко да се посъвземем и продължихме.




    Спирахме и на още места за охлаждане



    Така стигнахме Будва, град който много ми хареса. Митът за мен за красотата на този град се оказа истина.





    Така и стигнахме заветната цел - КОТОР. Преди Котор заваля лек дъжд, но това беше само нещо приятно за нас. Топъл дъжд, чакан дъжд, но за съжаление наистина плисна в миг и отшумя. Часът беше 18.30 часа.



    Обикаляйки Котор в търсене на хотел, случайно видях мотора на Мони. Така се намерихме, а там вече беше пристигнала и Силвия – съпругата на Мони. Цените бяха 63 евро на вечер за стая с включена закуска. Жената на рецепцията предложи и апартамент, който дава под наем за доста по-ниска сума, но аз лично отказах, защото от жегата и силното главоболие, нямах никакви сили да се местя. Аз и Вики останахме в хотела, а останалите се настаниха в къща в близост нас. Хотела беше добър, но не струваше толкова пари. Все пак ето координатите, ако някой реши да го ползва – Hotel Marija 2 /N42 26.295 Е018 45.877/.



    Така, след един продължителен душ се посъвзех малко от жегата и тръгнахме към ресторант, който малко по-рано Янко / churov / беше пратил като координати на Мони. Сблъсках за първи път с Котор. Ако оставим настрана адската жега и задух, мястото наистина е фантастично. Навсякъде заобиколено от скали и доста добре подредено.











    В ресторанта изкарахме добре, слушахме и цъкахме с език при разказите на Мони за Норвегия и останалата обиколка, но сега ще очакваме пътеписа му, защото не ни беше достатъчно. Ресторанът е на брега на морето, вълните се плискат, красота. Само дето персоналът беше със средна възраст 63,5г. и поръчките се взимаха, изпълняваха и пристигаха със съответната за възрастта почтителна скорост. Прибирайки се от ресторанта спряхме да си допием в едно заведение и така приключи този ден /или май посрещнахме следващия, не помня/.

    Следва..........

  • #2
    До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

    Не че препирам, ама се надявам да прочетем продължението преди лягане...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Не че препирам, ама се надявам да прочетем продължението преди лягане...
      Giorgio,

      Бойко е такъв майстор на пътеписа, че е като в добър сериал - точно ти стане интересно и оп, останалото в следващият епизод.
      HONDA CBF1000

      Коментар


      • #4
        До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

        Еее Бойко, тъкмо се туширах и хоп, пътеписа светна
        Страхотно, давай нататък не ни мъчи, знаем че е готов .
        Голяма жега ...
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

          Дойде и 17.07.2009г. Срещата ни беше в 09.00 часа пред хотела при моторите. Всички бяха много точни, както обикновено, и тръгнахме към Дубровник. Решихме да хванем ферибот за 4 км, а при връщането ни да обиколим целия залив.



          В много натовареното движение поехме към Хърватска.





          Качени вече на ферибота имах време да огледам залива на Котор вече на светло и без главоболие. За пореден път се убедих колко е красиво това място.





          Ето и пътешественика, който се радва на топлото време след онези "слънчеви" дни в Норвегия.



          След ферибота продължихме към Дубровник. На границата малко почакахме, защото имаше доста коли. Отново никакви проблеми при преминаването. Паспорт, печат и продължаваме. Движението наистина беше трагедия и 80км ги минахме за два часа.



          Стигнахме около 12.00 часа, а жегата въобще не ни щадеше - 38 градуса. Въпреки това красотата на това място ни накара леко да забравим колко сме потни и изтощени.



          След около половин часово търсене на място за паркиране вече седнахме на кафе в стария град на Дубровник. Наистина Дубровник е много, много красиво място и този мит ще си остане неразвенчан – белокаменна крепост, пълна с катедрали и красиви сгради, на брега на Адриатическо море, което е наистина толкова синьо, колкото и на картичките.





          Оставям следващите снимки сами да опишат тази красота.



















          В същото време имаше толкова туристи, че имах чувство, че ще ме прегазят всеки момент. Жегата отново беше станала непоносима и температурите стигнаха 38 градуса. Затова реших да тествам мита за дубровнишкия сладолед, който бил по-хубав дори от италианското джелато. За мен беше един от най-хубавите сладоледи /всъщност бяха три/, а за останалите - снимки.









          След около два часа разглеждане решихме, че е крайно време да поемем стръмните стълби към моторите и от там към плажа на Дубровник.







          Тук не се разбрахме с Мони къде, как и кога да се видим и естествено се загубихме. В крайна сметка отидохме на плаж в Дубровник, а по-късно разбрахме, че той е тръгнал със семейството си към Котор. Плажът се оказа доста мръсен, а във водата Илич намери голямо л...о, в заведението чакахме да ни обслужат около два часа (за сметка на чакането цената е 7 евро за спагети със спанак) и решихме да се връщаме. Илич и Весето останаха още малко на плаж. Връщането беше предвидено с обиколка през целия залив на Котор. Ето сега усетих наистина колко е красиво това място. Уникален залив, с много красиви малки селца и хотелчета, тихи и спокойни места, романтични кътчета... Определено тази част на залива е много привлекателна, но човек отивайки в тази посока винаги първо спира в гр.Котор и затова там е много населено с много хотели и доста оживено. Мен лично ме впечатлиха повече точно тези места, отдалечени от навалицата и в същото време предлагащи прохлада от сянката на планината и много по-чиста вода. По пътя (отново случайно) видяхме мотора на Мони и спряхме при тях на плаж. Тук се намира и откритието на Мони - едно малко хотелче с много добра кухня, изрядна чистота и цена на вечер за апартамент 45 евро. Казва се „Vila Kostanjica” /N42 29.189 Е018 40.020/.



          На това място показах как кит плува синхронно, научихме Преслав как се прави „бомба” във водата и други такива важни и поучителни за живота неща.







          А други просто релаксираха.





          или предпочитаха да се плезят



          за тези които не знаят ето как се захожда за водна бомба и резултата





          а като се спре човек от тези "важни" неща и се огледа пак едни красоти, едно чудо





          Приключи и този плаж и понеже времето напредна доста, тръгнахме към стария град на Котор, където бяхме решили да вечеряме. Старият град на Котор е също много красиво място, което човек задължително трябва да посети. Направи ми впечатление колко много мотори се карат в Черна гора и особено тук по курортите.







          Вечерта мина тихо и спокойно, защото доста се бяхме уморили от целия ден и се прибрахме рано. Мони реши да пътува през Македония със Силвия и каза, че ще пропусне Албания. Разбрахме се на следващата сутрин всички в 09.00 часа при моторите и потегляме.

          ще има още една част за най-търпеливите , в която отново разбихме някои митове и открихме други красоти

          Коментар


          • #6
            До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

            ето и третата част на сериала .

            Сутринта на 18.07.2009г. Отново същата жега. В 08.00 часа градусите бяха 26. Настроението добро и потеглихме. Очакваше ни Албания и понеже за там бях чувал, че е много красиво, ама няма пътища и хората са опасни, отново почнах да се притеснявам. Та пак имаше онази характерна стойка робокоп на мотор. По пътя след Будва спряхме на кафе с невероятна гладка към острова Св.Стефан, където за съжаление нямахме време да се отбием. Тук е построен най-красивият и най-скъп хотелски комплекс в Черна гора.







            Едни дъъълги кафета и промяна в маршрута – ще минем покрай Шкодренското езеро. Жегата отново ни подгони, но се качихме нагоре в планината и беше поносимо. Езерото се оказа невероятно мръсно и миризливо – даже се отказах да спирам и да снимам. Продължихме към Подгорица, заобиколихме езерото и стигнахме границата с Албания. Тук на границата паспорта се сканира, слагат печат и това е всичко. Казаха ни, че като стигнем до гр.Шкодер можем да обменим пари /лек/



            Малко преди границата и малко след нея пътя стана доста неравен и с всякакви по вид и големина кръпки. Реших, че наистина в Албания няма пътища и този път онези притеснения са били основателни. Викам си, какъв нешлифован диамант, направо си е проста буца кал. Е да, но след около 10км. започна хубав път и така до Шкодер. Тук с мъка и пот намерихме работеща в събота банка и сменихме парици





            и продължихме, като дори се качихме на магистрала. Целта беше най-южната населена точка на Албания – гр.Саранде. Карахме в Посока Дюреш, за да излезем на крайбрежието, след него Фиер, Влоре. Движението стана доста натоварено и имаше много коли, тоест пълно с Мерцедес. Митът за бункерите и мерцедесите е напълно верен. Бункери има преди и след всяко населено място, та даже и по плажа. Но албанците нещо са се развалили и някои от бункерите са свежо боядисани в ярки цветове, един от тях беше превърнат в студио за татуировки, а сред мерцедесите плахо се промъкват и някои японски марки. Отново притесненията ми се оказаха излишни в момента, в който настигнах една колона с коли и камиони. Веднага щом ни забелязаха всички започнаха да ни правят място за да ги изпреварим и така беше по целия маршрут. Спряхме около обяд в един ресторант, но веднага тръгнахме, тъй като сервитьора и всеки друг в заведението знаеха само техния си език и нямаше как да поръчаме. След като опитахме френски, английски, турски, гръцки, италиански и руски, сервитьорът доволно и гордо каза „Спениш” и ни разби. След около час, обаче, спряхме на едно крайпътно заведение, където онези мои притеснения тотално се сринаха. Заведението беше за бързо хранене и ни сервираха гирос /дюнер със свинско/, а и останалата кухня беше гръцка. Изненада ме обаче, че музиката която се слушаше беше Scorpions, Queensryche и други рок групи.









            Нямаше и помен от факта, че 75% от населението на страната са мюсюлмани. Даже беше пълно с църкви и кръстове. Хората едни усмихнати, учитиви и много добронамерени. След като заредихме нашите резевоари отново продължихме по магистрала като след нея имаше и "лоши" участъци







            Така стигнахме до Влоре – курортен град с хубави хотели и плажове и доста подреден.









            След него започнаха истинските красоти – завои покрай морето, изкачване на планини по път, какъвто тук в България няма. Невероятен асфалт с невероятни завои.





            При първото изкачване спряхме за почивка в едно кафе в планината, а и беше време да се охладим след жегата в ниското. Тук беше също много хубаво, а на снимките по-долу се виждат от какъв тип са завоите, като такива минахме поне 100 за този ден.













            Починахме малко и газ нагоре, надолу и само в завои.











            Слънцето залязваше, а ние не бяхме стигнали Саранде.





            а в движението имаше всякакви участници







            В крайна сметка в 20.30 часа стигнахме и до този град Саранде.





            Хотел намерихме бързо, защото тук са в изобилие. Спряхме се на „Hotel Porto Eda” /N39 52.436 Е020 00.514/ с цена за вечер 50 евро за двойна стая с включена закуска, но тук всяка стотинка си струваше. Хотелът е много чист и се намира на крайбрежната улица.



            Липсата на топла вода си беше направо като бонус. Вечерта, естествено, решихме да намерим хубав ресторант. Тук се сблъсках с единственото нещо, което не ми хареса в Албания. Много се правят на италианци и във всички ресторанти се предлагат пици и спагети и няма нищо, характерно за албанската кухня. Все пак имат оправдание, защото в Албания е пълно с италианци за почивка. Избрахме един ресторант, седнахме и започна едно пиене, та чак от заведението са ни харесали, та ни почерпиха по бира за тяхна сметка. След тежката вечеря се прибрах /не помня как/ и легнах, защото на 19.07 ни чакаха доста километри.

            Вече стигнах до 19.07.2009г., отново уговорката за тръгване беше 09.00 часа. Станах рано и с Вики пихме кафе на брега на морето, където се полюбувахме на красотите в този курорт.













            Много ми хареса в Албания и въобще не ми се тръгваше, но трябваше да товарим багажа и да тръгваме към Гърция. Идеята беше през Гърция в България. Саранде е на 40 километра от границата, но пътя до там като бонус ни предложи едно изкачване на планина, при което се полюбувахме за последно /за това пътуване/ на невероятните гледки. Стегнахме границата.





            От албанска страна границата минахме бързо, но от страна на Гърция си почакахме доста, като тук започнаха и нервите. Оказа се, че страните извън ЕС са много по-организирани.
            За гърция /умишлено е с малка буква/ няма да пиша нищо. Имахме едно спиране ето тук



            и едно зареждане на гориво. Другото беше 190км. много хубави завои и още толкова магистрала, на която температурата беше 41 градуса. Така с много газ стигнахме и България. На магистралата жегата така ме удари, че едвам карах. Все пак стигнахме нашата граница, минахме почти бързо и почивката направихме на ресторанта в село Долна Градешница на най-хубавата скара ресторант „При Митака”.
            Така преключи това пътуване и вече кроим плановете за следващото.
            Ето и нагледно целия маршрут



            Малко по-долу слагам и трака, в който са отбелязани хотелите.

            Ето и малко статистики
            Сърбия
            1 евро = 91,50 динара
            1 литър бензин 95 = 101 динара

            Черна гора
            паричната единица е евро
            1 литър бензин 95 = 0,98 евро цента

            Хърватска
            парична единица - куни, но навсякъде може да се плаща и в евро, както и направихме
            1 евро = 7-7,50 куни
            1 литър бензин 95 = 101 динара

            Албания
            парична единица - лек
            1 евро = 128 леки
            1 литър бензин 95 = 118 леки

            Гърция
            1 литър бензин 95 = 1,04 евро

            Общо километрите за мен при цялото пътуване се събраха 2060км. Като пари отидоха около 900 евро за двамата с Вики. Картите за Гармин за това пътуване са AdriaROUTE 2.30NT, където има много добра навигация за Албания и SCG Route 2.00

            Темата за Котор бях пуснал в няколко форума и от много места слушах какви ли не глупости. В крайна сметка за пътя София-Котор като време единствено Димо беше прав - общо 12 часа с всичките обяди кафета и т.н. а не онези 18-20 часа само каране както твърдяха много хора. Пътищата в Албания ги има и са прекрасни. Може би някъде във вътрешността на страната има лоши пътища без асфалт, но аз лично такива не видях. Видях обаче как строят пътища и най-тъпото за мен е, че след година две Албания ще има много по-добра инфраструктура от България, а ние може още да си говорим колко са зле там. Относно зелените карти за Сърбия пак се убедихме как в България от мухата правят слон. Имало изнудване, не пускали и в крайна сметка като човек доверяващ се на новините се набутах с 87лв. Може някой познат на журналист от тази телевизия да са му направили проблем, ама аз такова нещо не видях нито при нас, нито при колите преди нас.

            И малко от моите впечатления. Котор наистина е прекрасно място, но препоръчвам да не се отсяда в град Котор, а някъде на друго място в залива. В град Котор е много застроено, но най-лошото е че е адски задушно и горещо. На 5км след него вече е съвсем друго. Иначе залива е невероятно красив и е една дестинация, която всеки трябва да направи. Дубровник също много ме впечатли, но за там много е писано. Откритието за мен при това пътуване беше АЛБАНИЯ. Прекрасна страна с много очарователни хора, много добронамерени и имат прекрасни курорти /и много Мерцедеси/. Определено още поне веднъж ще посетя тази държава. За Гърция за пореден път се потвърди мнението какви отвратителни хора са и каква прекрасна природа имат. Това е моето виждане, но след като човек е обиколил четири държави и навсякъде вижда неевропейци, но усмихнати, къто влезе в Гърция и види онези надути европейци му идва веднага да напусне тази държавица, както направихме и ние. Относно пътуването имахме само един малък инцидент, в който на отиване в Сърбия на Кирил мотора подхлъзна предна гума и падна в един завой, но всичко мина по възможно най-лекия начин. В Дубровник той не идва с нас, защото остана да си залепи задната гума, но пък е успял да разгледа стария град на Котор по светло. Групата като цяло се движеше много добре, за което поздравления към всички. Аз лично не очаквах така да се справим, защото никога не бяхме карали заедно, но успяхме и поне аз мисля че се получи много добре.


            Ето и линка към всички мои снимки
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/b.../KOTOR%202009/

            и още два по-удобни за разглеждане

            http://www.album.bg/boiko73/images/15951321/95550/

            http://www.album.bg/boiko73/images/15952386/95555/
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от giorgio; 21-07-09, 09:43.

            Коментар


            • #7
              До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

              Добър репортаж се е получил.
              Имах КАФЕ за КЕФА, първи да го дочета до край .
              Благодаря !
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 21-07-09, 02:04.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                Благодаря за страхотен репортаж
                Three witches watch three Swatch watches.
                Which witch watch which Swatch watch?

                Коментар


                • #9
                  До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                  Благодаря на Бойко. Води ни през целия път, снимаха ни с Вики, че и пътепис написа. Типичен адврайдър.

                  Град Влоре е Вльора на български, а аз освен Котор разгледах и Будва (на място не е толкова впечатлителен, колкото като се гледа отгоре).

                  Девствения асфалт и завоите в Албания бяха много хубаво изживяване.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                    Страхотно
                    Страшно ме кефи, че и за вас нещата са минали безпроблемно.
                    Август ще повторя вашия трип в Черна гора и Хърватска, за което съм ви много благодарен за инфото.
                    В Албания сте минали точно по нашия път през прохода Логаразе - след Вльора. Там пътищата са просто страхотни
                    Напълно споделям мнението за Албания и бих участвал наново в една есенна експедиция до там.

                    Супер пътешествие - Браво

                    Коментар


                    • #11
                      До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                      Митко, бяхме на събора в Русе и от твоите момчета разбрахме, че вашата група отново е на пътешествие. Направили сте много яки снимки и ние с голям интерес ги разглеждаме! Добре дошли,отново в БГ. На цялата група, пожелаваме безаварийно пътуване и нови предизвикателства!
                      sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                        Страхотно преживяване !
                        Благодаря и за прекрасният разказ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                          Да, между Вльора и Саранда пътят е невероятен. На оня завой с крайпътното кафе, дето сте снимали спрялото Субаро и ние спирахме преди време. Долу, накрая на слизането по посока Саранда е селото Дерми със най-страхотния плаж на света. Ние спахме на палатки на него, 5 километра плаж за 5 български палатки и 130 бункера.
                          Уф, като чета за Албания и пак ми се ходи. Догодина ще отидем с Джорджо, той с мотора, а аз асистенция с кола.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                            ето и третата част на сериала .

                            Хърватска
                            парична единица - куни, но навсякъде може да се плаща и в евро, както и направихме
                            1 евро = 7-7,50 куни
                            1 литър бензин 95 = 101 динара

                            само една корекция /type mistake/:

                            1 литър бензин 95 = 7.65 куни
                            Three witches watch three Swatch watches.
                            Which witch watch which Swatch watch?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Красотите на Котор и прелестите на Албания – Myth Busters

                              Благодаря за грешката за бензина в Хърватска
                              Последно редактирано от giorgio; 21-07-09, 09:44.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X