Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръбогиби??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Тръбогиби??

    Ако успееш да копираш камъка искам един. Ако не успеете, имам човек който ще го направи, но за цена със сигурност по-голяма.
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #17
      До: Тръбогиби??

      Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
      Ако успееш да копираш камъка искам един. Ако не успеете, имам човек който ще го направи, но за цена със сигурност по-голяма.
      Е то точно това е проблема. Хидвавличен крик и малко железа всеки може да намери. Ама камъните няма от къде. Поне не и на смислена цена.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Тръбогиби??

        ако се правят от стомана ще са много по евтини и здрави,трябва обаче да се намерят достатъчно големи заготовки.

        Коментар


        • #19
          До: Тръбогиби??

          По добрия варянт е направо да се отлеят от стомана.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            До: Тръбогиби??

            И аз стигнах до това мнение да се отлеят (ако има кой да го направи пишете ме и мене), след като двама стругара ми сасипаха матеряла за заготовките за 200лв се нервирах и от тогава 2години машината си седи така.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              До: Тръбогиби??

              Само трябва да са ляти .
              Имам камъни от стари модели тръбогиби и те са лети от стомана.Лошото е че трябва да са абсолютно точни че иначе плескат тръбата.

              Коментар


              • #22
                До: Тръбогиби??

                За по-здрави - сигурно ще са. По-евтини - едва ли, освен ако не поръчаме да ни отлеят по-голяма серия.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Тръбогиби??

                  машината която ще копираме е профи,не виждам защо да не стане?
                  трябва малко фрезова и стругарска работа.ако трябва да се отливат става твърде сложно,леяри,термисти,много много пари и куп загубено време.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тръбогиби??

                    Не знам утре дали ще видя технолога на нащо леене да направиме една рекапитулация колко ще излезнат като пари тия топузи после мене ме няма десетина дена . Възможност ако се съгласи човека има на 160 киловатова индукционна пещ топи ЖП релси и лее много неща няма нужда от термообработка може да забърка стомана с къквито якостни характеристики си пожелае клиента. В момента лее зъби за голямите кариерни багери и булдозери.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тръбогиби??

                      Не съм сигурен че правенето на улея на такъв камък е много лесна работа на обикновен струг, без ЦПУ. Иначе, от един ротационен детайл могат да се докарат 2 или 3 камъка. Така или иначе няма нужда да са кръгли, понеже се използва само част от тях. Кръгли са на друг вид тръбогиби - с ролки. там можеш да кривиш с произвилен радиус (почти), произволна (пак почти) дължина тръба. Моторджиите по дискавъри ползват редовно такова, а съм и виждал на живо. Просто няколко ролки - захващащи и огъващи, като почти всичките се въртят проинудително. За много малки радиуси, отнесени към диаметъра на детайла, обаче не става.

                      Ако пък ще се леят, как ще се направи добра форма, и най-вече, кколко ще струва? Имам в предвид самата форма. После вече е лесно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тръбогиби??

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Ако пък ще се леят, как ще се направи добра форма, и най-вече, кколко ще струва? Имам в предвид самата форма. После вече е лесно.
                        Формоването е най лесното . Технологията е сравнително проста трябва модел (дървен железен без значение) поставя се в леярска каса от две части и се залива с смес от кварцов пясък и лепило Ц 200 оформяат се необходимите технологични отвории формата се обдухва с СО2 което предизвиква моментална реакция втвърдяване на сместа след това се вади модела и се пристъпва към леене. След като всичко истине напълно се подхожда с голямия чук за изваждане на детайла. Това е технологията в най общи линий.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          До: Тръбогиби??

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...
                          Кръгли са на друг вид тръбогиби - с ролки. там можеш да кривиш с произвилен радиус (почти), произволна (пак почти) дължина тръба. Моторджиите по дискавъри ползват редовно такова, а съм и виждал на живо. Просто няколко ролки - захващащи и огъващи, като почти всичките се въртят проинудителo...
                          Това е май истинското! С тоя модел, в комбинация с дорник може да се огъват голям диаметър тънкостенни тръби (на 2мм.), докато с тоя дето коментираме, примерно Ф 45, Ф50 и Ф 60 на 2мм. се мачкат (направо се пречупват). Не знам ако вкараме дорник може ли да се избегне мачкането? И въобще някой ако успява да ги свива без да ги мачка, какъв е начина, че ме чака тръбната конструкция на мойта джипка.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Тръбогиби??

                            http://www.biznesshop.com/2006/11/13/trubogib.html Нещо подобно на това.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              До: Тръбогиби??

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              http://www.biznesshop.com/2006/11/13/trubogib.html Нещо подобно на това.
                              Да, въпреки че това е по скоро за дъги. Ще трябва да се преработи схемата за колена. Нещо между тоя от Ибея и тоя Руския? А кой може да направи дорници?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Тръбогиби??

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Да, въпреки че това е по скоро за дъги. Ще трябва да се преработи схемата за колена. Нещо между тоя от Ибея и тоя Руския? А кой може да направи дорници?
                                Не знам по каква технология правят колена, поне от някакъв радиус надолу. Не знам и дали може да се мине без нагряване.

                                Нали уж продават готови?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X