Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли карта с водоемите в България?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли карта с водоемите в България?

    Търся карта с водоемите в България!

  • #2
    До: Има ли карта с водоемите в България?

    POI водоеми:
    Код:
    http://rs431.rapidshare.com/files/141793552/NaRiba.kml
    http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=21244

    Коментар


    • #3
      До: Има ли карта с водоемите в България?

      http://www.hvanah.com/?page=gps
      http://www.hvanah.com/gmap.php
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #4
        До: Има ли карта с водоемите в България?

        Мерси!

        Коментар


        • #5
          До: Има ли карта с водоемите в България?

          А дали могат да се трансферират от Мапсорс в уреда. Някой ако знае да се изкаже. Притеснява ме това че са на латиница а уреда 215w e кирилизиран дали няма да се получи конфликт някъде

          Коментар


          • #6
            До: Има ли карта с водоемите в България?

            Можеш да си ги преведеш спокойно на български (от този линк), преди да ги метнеш на уреда. А и да не го направиш, нищо няма да се случи с уреда. Само губиш възможността да ги търсиш на роден език.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              До: Има ли карта с водоемите в България?

              > Нека допълня колегата pacific

              > Чрез програмата MapEdit с няколко натискания може да се направи автоматичен превод на имената на точките

              > В тази тема съм публикувал една примерна транслитерационна таблица за MapEdit, както и преведена на български опън сорс версия на MapEdit++

              П.П.: Не ми се занимава, иначе сам бих се заел с задачата

              Поздрави,
              Последно редактирано от asterix85; 17-08-09, 22:55.

              Коментар


              • #8
                До: Има ли карта с водоемите в България?

                Разгледах файла но тъй като е писан на латиница не по правилита за транслитерация а по "чатърската", малко ще е трудно за автоматична транслитерация но не невъзможно ако ми остане време може и да редактирам такъв файл за Мапедит, най-добре е да се направи превод на самите точки ръчно за да има пълна съвместимост с имената на язовирите.
                Сега видях в другата тема за транслитерация в един сайт който е посочил колегата Астерикс85 и който се спрява добре с тези имена така че може да се направи и автоматична тренслитерация чрез експорт на точките в CSV формат и после в ексел направо да се заменят с транслитерираните на български и така после пак обратно във формат за Гармин или като gpx файл.
                Последно редактирано от icpart; 26-08-09, 12:30.

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли карта с водоемите в България?

                  Батстако направих транслитерация на точките от файла със споменатия по горе сайт но за съжаление транслитерацията сайта ми е прави като текст разположен като един ред а не като колона тъй като аз го експортнах от Ексел, по-долу съм дал съответния импортнат файл в Ексел с точки на латиница и съответния им превод на кирилица от текстовия файл, остава така получените имена на точки от текстовия файл да се добавят в една колона като всяко име е на отделна колона в клетката, аз това не успях да го напрява при импорта обратно на данните. Затова трябва например в трета колона да се поставят последователно имената от текстовия файл които са разделени с интервал в екселския файл на отделен ред съответстващ на името на транслитерирания текст от латиница на кирилица. Ако се направи това и се постави тук отново така редактираната екселска таблица аз ще направя обратното конвертиране на точките във формат за Гармин. На мен лично не ми се занимава да правя двеста пъти копи пейст между двата файла така че ако някой го направи ще има и точки на кирилица , ако някой знае метод за вкарване на данните в Ексел на отделен ред в една колона ще е най-лесно.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли карта с водоемите в България?

                    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                    Батстако направих транслитерация на точките от файла със споменатия по горе сайт но за съжаление транслитерацията сайта ми е прави като текст разположен като един ред а не като колона тъй като аз го експортнах от Ексел, по-долу съм дал съответния импортнат файл в Ексел с точки на латиница и съответния им превод на кирилица от текстовия файл, остава така получените имена на точки от текстовия файл да се добавят в една колона като всяко име е на отделна колона в клетката, аз това не успях да го напрява при импорта обратно на данните. Затова трябва например в трета колона да се поставят последователно имената от текстовия файл които са разделени с интервал в екселския файл на отделен ред съответстващ на името на транслитерирания текст от латиница на кирилица. Ако се направи това и се постави тук отново така редактираната екселска таблица аз ще направя обратното конвертиране на точките във формат за Гармин. На мен лично не ми се занимава да правя двеста пъти копи пейст между двата файла така че ако някой го направи ще има и точки на кирилица , ако някой знае метод за вкарване на данните в Ексел на отделен ред в една колона ще е най-лесно.
                    Готово .
                    Прикачени файлове
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли карта с водоемите в България?

                      Аз навремето драпах да си направиме карта с малките гьоловете (щото ИскърО и Доспат всеки ги знае), ама нещо идеята не се разви
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31047

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли карта с водоемите в България?

                        Благодаря майсторе за обработения файл, искам да те питам как точно вкара данните в една колона, дали по описания от мен метода или си използвал някакъв друг ? Сега успях да направя CSV файл с точки но се сблъсках със следния проблем че повечето програми които конвертират от CSV към някакъв понятен за ГПС а формат се шашкат от кирилицата и излизат на разни непонятни символи, пробвах и с Глобал Мапер експорт на данните в gpx файл и там е същата работа с имената не излизат както трябва, остава ми последната надежда POI лодера да се справи, но ако може някой да потвърди че поддържа кирилица ще е добре, защото да знам дали да доформатирам имената които трябва да се в кавички за да могат да се използват с него.
                        Едит: След няколко часови опити най-накрая успях да постигна желания резултат, тествах и POI лодъра ама се оказа че той не поддържа кирилица при импорт на данни от CSV формат викам си нещо съм сгрешил във формата при импортването на данни ама при писане на латиница изчезва проблема , за мое щастие се оказа че накрая възприема gpx формата и чете оттам кирилицата нормално и стана накрая. За тези от вас на които им е интересно как се справих с конвертирането на CSV към GPX то използвах този онлайн POI едитор който може би някои от вас са го виждали http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php
                        Долу прилагам конвертираните точки в няколко формата за по удобно.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от icpart; 26-08-09, 23:06.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли карта с водоемите в България?

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          Благодаря майсторе за обработения файл, искам да те питам как точно вкара данните в една колона, дали по описания от мен метода или си използвал някакъв друг ? Сега успях да направя CSV файл с точки но се сблъсках със следния проблем че повечето програми които конвертират от CSV към някакъв понятен за ГПС а формат се шашкат от кирилицата и излизат на разни непонятни символи, пробвах и с Глобал Мапер експорт на данните в gpx файл и там е същата работа с имената не излизат както трябва, остава ми последната надежда POI лодера да се справи, но ако може някой да потвърди че поддържа кирилица ще е добре, защото да знам дали да доформатирам имената които трябва да се в кавички за да могат да се използват с него.
                          Едит: След няколко часови опити най-накрая успях да постигна желания резултат, тествах и POI лодъра ама се оказа че той не поддържа кирилица при импорт на данни от CSV формат викам си нещо съм сгрешил във формата при импортването на данни ама при писане на латиница изчезва проблема , за мое щастие се оказа че накрая възприема gpx формата и чете оттам кирилицата нормално и стана накрая. За тези от вас на които им е интересно как се справих с конвертирането на CSV към GPX то използвах този онлайн POI едитор който може би някои от вас са го виждали http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php
                          Долу прилагам конвертираните точки в няколко формата за по удобно.
                          Ексела има функция за завъртане с копи/пейст специал. Копираш ред , а му казваш да яде пасти в колона.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли карта с водоемите в България?

                            аз имам обратен проблем, да е на латиница и с благодарности във формат, qpi

                            Коментар


                            • #15
                              До: Има ли карта с водоемите в България?

                              Два файла: Единият е в .gpx формат а, другият е в .gpi. Gpx със сигурност се отваря, gpi не мога да го проверя. Ако се отваря пиши за да знам, че конвертирането става.( На латиница са)

                              Поздрави

                              P.P.- Пиши къде използваш .gpi фоемата и/или .qpi, koeto може би е грешка при писането ??
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от tabak; 25-01-10, 15:47.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X