Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Ей големи сте гадняри. Малко ми беше че се разстроих психически като си изхвърлях боклуците в петък, сега ще ме карате и едно по едно да преосмисля колко ценни неща съм изхвърлил...
    Нали знаеш - за един боклук, за друг - съкровище. Зависи само от гледната точка.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

      За гравиране - инфрачервен.
      Не че се фокусират по-добре, ами фокалното петно е по-малко. Ако лазерът е инфрачервен, с дължина на вълната примерно 1 микрон, теоретически и диаметъра на фокалното петно не може да е по-малък, на практика е по-голям. За зеления, 500 нанометра, е два пъти по-малък, син на 300 е още по-малък. Нали затова и толкова години беше борбата за сините диоди. Модна кретения е че ги слагат за осветление на скали и бутони.
      Съмнявам се в тия 2 вата, това е извънредно много. А без радиатор няма да живее и пет изстрела. 200 мВт без радиатор пак са много, и кой знае колко от тях са останали заради топлинната деградация.
      Пууу, тъкмо се зарадвах че някой вместо мене се е сборил с тия платки ... С батерия всеки може.

      Коментар


      • #18
        До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        За гравиране - инфрачервен.
        Не че се фокусират по-добре, ами фокалното петно е по-малко. Ако лазерът е инфрачервен, с дължина на вълната примерно 1 микрон, теоретически и диаметъра на фокалното петно не може да е по-малък, на практика е по-голям. За зеления, 500 нанометра, е два пъти по-малък, син на 300 е още по-малък. Нали затова и толкова години беше борбата за сините диоди.
        Ето, сега ми го припомни, и незнайно из кое кътче на тиквата ми изникна. Дори по някаква причина съм запомнил илюстрациите към статията. Чак се учудвам от себе си.

        Сега и UV диоди докарват вече. Сигурно пак заради това.

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Модна кретения е че ги слагат за осветление на скали и бутони.
        Съмнявам се в тия 2 вата, това е извънредно много. А без радиатор няма да живее и пет изстрела. 200 мВт без радиатор пак са много, и кой знае колко от тях са останали заради топлинната деградация.
        Пууу, тъкмо се зарадвах че някой вместо мене се е сборил с тия платки ... С батерия всеки може.
        Ама то си имало радиатор бре. Ясен явно не го е ползвал, колкото да светне на децата за малко.

        Какво те притеснява в захранванията? Те тия на DVD-тата са "сложни" заради модулацията. Ако е само да свети, ще го докараме - кеф ти линейно, кеф ти импулсно. Че и готови интегралки има вече най-различни.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

          То има всичко, ама кой и кога ... (((
          Искаше ми се просто да се използва част от платката, или да се пуска през компютъра. Много са чувствителни, и от няма нищо горят по dU/dt, и особено по dI/dt. Та може да го съсипеш с батерията, и през хубав резистор и ключ.
          Разни газови ултравиолетови лазери има много отдавна. Ако искаш може да си направиш и в къщи от буклуци и остатъци от колата. Но те се използват за спектроскопия, или за махане на късогледство например. За запис и обработка на изображения ще трябва да измислят нови процеси Работата е че предизвикват извънредно мощно фотодисоциация. Облъчените материали просто се разпадат. Не горят, не избухват, молекулите се разпадат.

          Коментар


          • #20
            До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

            Доколкото си спомням, когато си играх да го тествам, цветът беше червен. Въпроса е, че не помня дали беше точно от този модел принтер. През ръцете ми са минали стотина, а съм изхвърлил още толкова. Ще се разтърся за някой оцелял. Ако вярвам на вашата теория, колкото е по-бърз принтера и с по висока резолюция, толкова трябва да е по-мощен лазера. Това едва ли е точно така. Разликат е в броя стени на полигонното огледало.
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #21
              До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

              Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
              Ако вярвам на вашата теория, колкото е по-бърз принтера и с по висока резолюция, толкова трябва да е по-мощен лазера. Това едва ли е точно така. Разликат е в броя стени на полигонното огледало.
              Колкото по-висока резолюция - толкова по-добре фокусиран. Колкото по-бърз, толкова по-мощен. Идеята е там че за да свърши работа върху барабана му трябва време. колкото по-мощен, толкова по-малко време, и обратното. Огледалата нямат пряко отношение към това. Просто лазера трябва да изсканира всяка линийка от листа. Дали ще го постигне с 10 огледала на 10 оборота на моторчето, примерно, или с 5 окледала и с 20 оборота - все тая. Лазера изсканирва една и съща повърхност върху барабана. За бърз печат си трябва мощност, за висока резолюция - добър фокус/малко петно.

              Ако сравним 600dpi и 1200dpi, лазера с по-висока резолюция е с 2 пъти по-тънка линийка. Тоест ако и двата са да речем 10ppm, лазерите са им с еднаква мощност, понеже тоя с 1200dpi сканира 2 пъти по-малка площ на линийка, но двоен брой линийки. Един вид, времето за сканиране на една и съща площ и на двата е еднаква. От там мощността - също.

              Обаче, ако трябва да се постигне 20ppm, пътищата са два - усъвършенстване на конструкцията на барабана, за да не му трябва по-голяма мощност, и слагане на лазер с по-висока мощност. Истината вероятно е някъде по средата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

                Ако тръгнеш да го сваляш най-добре го нагрявай с горещ въздух от другата страна на платката. В един момент сам пада. Най-щадящо е за елемента, най-грубо за платката.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #23
                  До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

                  Колеги, вие хубаво си играете, ама нали знаете над няколко миливата ако влезе в окото какво става? Ако е добре успореден лъча. Чак ми е гадно да го кажа. Може да не е дори насочен към теб, една слюдичка му стига да се отрази в произволна посока. И за милисекунди става белята. Хирургически лазер е половин ват, един ли беше, и режат с него. Слагат на очите едни метални покривала, пък докторицата е със специални очила.
                  Знам, че знаете, ама да си кажа, че после връщане назад няма.
                  Последно редактирано от Rabin; 15-07-09, 12:49.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

                    Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                    Господа, вие хубаво си играете, ама нали знаете...
                    Знаем, знаем.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Лазер от лазерен принтер - става ли за нещо?

                      То изобщо няма толкова немощен лазер, който да е безопасен за окото, особено ако попадне върху макулата. Освен май 1,15 и 3,39 микрона беше, на тия дължини на вълната има прозорец, и не действа на тъканите никак.
                      За да свършат работа, очните лекари стрелят през микроскопа в обездвижено, упоено око. Там проблемите са предвидени.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X