Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Паджеро отпред. Колко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на Паджеро отпред. Колко?

    Тези дни при проверката на задни спирачки открих,че имам счупена задна лява пружина на Mitsubishi Challenger/Pajero Sport 2.8 TDI.Тъй като ми трябваше колата действах малко прибързано и първосигнално-сложих нови пружини "Monroe",които бяха същите размери-няма и 1 см.по-висока,но дебела витка.И сега се получи голяма разлика отпред и отзад-10 см .Височината от земята до веждата отзад е 95 см.,а отпред-85 см.Тъй като не прочетох никъде,реших да питам знаещите/патилите:Колко може да се вдигне отпред,чрез натягане на торсиона ?Или някакво друго решение ? Или да сменям пак задните пружини ?Въобще съвет за решение,щото сега изглежда като въртолет по време на излитане....
    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

  • #2
    До: Лифт на Паджеро отпред.Колко ?

    Паджерото не е ли с тросионо.Или е по ново
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    3.0 v6 24

    Коментар


    • #3
      До: Лифт на Паджеро отпред.Колко ?

      Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
      Паджерото не е ли с тросионо.Или е по ново
      Tи изобщо прочете ли предния пост?
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: Лифт на Паджеро отпред.Колко ?

        Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
        Тези дни при проверката на задни спирачки открих,че имам счупена задна лява пружина на Mitsubishi Challenger/Pajero Sport 2.8 TDI.Тъй като ми трябваше колата действах малко прибързано и първосигнално-сложих нови пружини "Monroe",които бяха същите размери-няма и 1 см.по-висока,но дебела витка.И сега се получи голяма разлика отпред и отзад-10 см .Височината от земята до веждата отзад е 95 см.,а отпред-85 см.Тъй като не прочетох никъде,реших да питам знаещите/патилите:Колко може да се вдигне отпред,чрез натягане на торсиона ?Или някакво друго решение ? Или да сменям пак задните пружини ?Въобще съвет за решение,щото сега изглежда като въртолет по време на излитане....
        10 см. е доста натягане за торсион. Препоръчвам ти да покараш поне 1000-2000 км. Пружината ще слегне. Иначе спокойно навивай торсиона до към 5 см. и нещата ще си дойдат на мястото.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Лифт на Паджеро отпред.Колко ?

          Да, покарай първо така, без да пипаш торсиона и виж дали ще ти хареса по-твърдото окачване отзад. Защото може заради това да смениш пак пружините.

          Коментар


          • #6
            До: Лифт на Паджеро отпред.Колко ?

            Ок,мерси за бързите отговори !!Така и ще направя тогаз......Ъъъ,'97 г. е-то си е Паджеро 2,само купето е различно ...май
            Последно редактирано от peterbg1; 12-07-09, 17:59.
            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

            Коментар


            • #7
              До: Лифт на Паджеро отпред.Колко ?

              Колеги колко трябва да е разстоянието от центъра на предната главина до калника, без да е пипана колата?

              После другите въпроси.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                До: Лифт на Паджеро отпред.Колко ?

                В началото на темата има раздел "Документация". Виж дали няма да намериш сервизно ръководство там. Вътре пише и колко, и къде се мери. Меренето "до ръба на калник" не е коректно по принцип. Мери се окачването, долу. Спрямо шасито.

                И като се натяга нещо отпред, идете на реглаж на предница, че често стават "интересни" неща с ъглите и сходимостта.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Лифт на Паджеро отпред. Колко?

                  След толкова време днес се наканих да ида до сервиза.Вече е "наперен" и отпред,по-точно целия-..Със 6 оборота на болтовете,предницата се вдигна със 4 см.Задницата беше слегнала със 1 см.,та сега си изглежда супер.Само дето "иска" сега пък по-големи гуми,но ще си оставя тез...
                  Sparkybg,сигурен ли си за стенда,щото майсторите в сервиза казаха,че няма нужда ?
                  [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                  Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лифт на Паджеро отпред. Колко?

                    Стенд си направи задължително, мойте ги натегнах също толкова и сходимоста ми беше мръднала с по 10 ... 14 милиметра от двете страни, тъи че няма какво да се чудиш
                    [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                    [B]If you want, you can![/B]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лифт на Паджеро отпред. Колко?

                      Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                      Sparkybg,сигурен ли си за стенда,щото майсторите в сервиза казаха,че няма нужда ?
                      Смени майсторите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лифт на Паджеро отпред. Колко?

                        Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                        Sparkybg,сигурен ли си за стенда,щото майсторите в сервиза казаха,че няма нужда ?
                        То 2 болта всеки може да навие.

                        Ако искаш за 1000км предните гуми да се износят до неузнаваемост, да имаш недозавиване, влошено управление и т.н. - слушай ги.

                        А и предполагам че е мръднала не само сходимостта, а и страничния наклон. Особено страничния наклон.

                        На мойта вчера сложихме подложки на горните щарнири, и сега съм като TATRA - с обратен наклон отпред. Оставил съм я да я магерят, и дано успеят, щото иначе - подложките долу.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лифт на Паджеро отпред. Колко?

                          Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                          Смени майсторите.
                          Няма да ги сменям,че не знам на какви ще попадна.Про настоящите си ходя вече от 12 год и сме приятели.Големи поразии не са ми правили-общо взето съм доволен,но винаги ще се допитвам тук във форума.Тук срещам професоналисти на ТИ с джипките и хора препатили....Та,отново мерси за съветите-ще си мина едно стендче,да ми е мирна главата-няма да се циганя.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лифт на Паджеро отпред. Колко?

                            Като минеш, им искай лист с нагласените настройки. На много места ги мързи да регулират страничния наклон на гумите, понеже е играчка. Случвало ми се е 3-4 пъти.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X