Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с диференциала - Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с диференциала - Freelander

    Ако минеш с това ще си добре. Обикновенно заминава раздатката.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с диференциала - Freelander

      Ами стискам палци но отпред не се чуваше шум. Докато не се сглоби не смея да кажа нищо.Остава ми само да се моляяя.

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с диференциала - Freelander

        Това е предния кардан http://www.ukusedparts.com/catalog/images/prop-f.jpg за Free lander. Какво има на края кадето се захваща за раздатката .Защото от там ми тече грес.И евентуално може ли да се ремонтира.
        Последно редактирано от pgplamen; 21-07-09, 21:11.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с диференциала - Freelander

          Би трябвало пак да е каре,в него на иглените лагери има грес.
          FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с диференциала - Freelander

            Оказа се че е скъсан маншона на карето. Но не мога да го намеря като резервна част за да мога да го поръчам,трябва ми и семеринга за полуоската на раздатката.Ако някой може да помогне.
            Последно редактирано от pgplamen; 22-07-09, 15:53.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с диференциала - Freelander

              Автоморга - в София има няколко. Ако искаш пиши на лична за адрес...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #22
                Предпочитам да са нови.Но може и от автоморга.Днес се обадих в дару кар тия са луди.За висяш лагер искат 160 лв.

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Автоморга - в София има няколко. Ако искаш пиши на лична за адрес...
                Не мога да пусна ЛС май нямам права.
                Последно редактирано от Lazar; 22-07-09, 19:39. Причина: сливане

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с диференциала - Freelander

                  Днес почти реших проблема.Първо взех един маншон за кардана /маншона го приспособих външен/.От Дару кар казаха че само маншон не се предлага/цял кардан,преден/.Но с маншона си стана супер,според мен.Висящия лагер мисля че става от Форд/по е висок с 5 мм/ но мисля че няма да е проблем.Остава само семеринга за полуоската.Ще мога да кажа как е всичко след няколко дена.Незнам дали ще мога да кача снимки .Само ако някой знае размера на семеринга ще съм мо много благодарен.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с диференциала - Freelander

                    Имам проблем и с раздатката.Искам да питам как се сваля капака на раздатката по който минава антифриза.Остава да си взема корона и пиньон и всичко ще е супер.Отремонтиран диференциал,здраво виско и отремнонтирана раздатка.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с диференциала - Freelander

                      Някой ще каже ли как се сваля тоя капак на раздатката.Предварително благодаря.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с диференциала - Freelander

                        Първоначално публикуван от pgplamen Преглед на мнение
                        Някой ще каже ли как се сваля тоя капак на раздатката.Предварително благодаря.
                        Трудно... Капака е залепен и аз лично едно време го свалях с отверки, секачи и не знам какво си още.
                        Просто вземаш големи прави отверки, вкарваш отстрани и внимателно от всички страни докато излезе.
                        В последствие зачистваш идеално и го лепиш с черен силикон от онзи за лепенето на стъклата или с PU-лепило.
                        Ако го нараниш(тъй като е алуминиев), виж внимателно дали не си наранил и вътрешността му където тече антифриза и после можеш да го навариш с аргонова заварка и зашкуриш с шлайф и тогава да го залепиш вече.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-09, 10:12.
                        LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с диференциала - Freelander

                          Имах и аз такива съмнения но не бях сигурен,благодаря ти много за информацията и имаш една бира.Утре ще го пробвам и дано всичко мине ОК,просто трябва да сменя короната а без да го сваля няма как да стане.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с диференциала - Freelander

                            Макар и доста трудно но свалих капака,сега чакам частите .Някой който е поръчвал корона и пиньон знае ли дали има и дистанционна втулка към пиньона.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с диференциала - Freelander

                              Първоначално публикуван от pgplamen Преглед на мнение
                              Макар и доста трудно но свалих капака,сега чакам частите .Някой който е поръчвал корона и пиньон знае ли дали има и дистанционна втулка към пиньона.
                              Не, няма.
                              LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с диференциала - Freelander

                                Частите ги поръчах на 5.08.09 на Island4X4.До днес още ги няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X