Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нови по-добри изображения в Google Earth

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нови по-добри изображения в Google Earth

    Днес като си пуснах Google Earth останах много приятно изненадан, хората са пуснали нови изображения покриващи цялата територия на страната с по-висока резолюция, вярно не е от най-голямата но за сравнение с досега съществуващата тази е в пъти по добра и вече става за навигация по нея щом се виждат и пътеките значи е добре. За сега май още това обновяване не е достъпно през Google Maps но сигурно скоро и там ще ги обновят.

  • #2
    До: Нови по-добри изображения в Google Earth

    Мечтата на Офроудъра Сега е много лесно да си планираш нови преходи, гледайки от птичи поглед пътната "Инфраструктура" на Планините

    Коментар


    • #3
      До: Нови по-добри изображения в Google Earth

      Е не само на офроудъра бих казал също на планинари, туристи и байкъри.

      Коментар


      • #4
        До: Нови по-добри изображения в Google Earth

        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
        Е не само на офроудъра бих казал също на планинари, туристи и байкъри.
        Че те не са ли ОффРоудъри

        За съжаление пътека надали ще видиш на тези снимки, но средно потдържан Черен път в Не гориста местност - Без проблеми

        Коментар


        • #5
          До: Нови по-добри изображения в Google Earth

          Да прав си така е всички те ходят тез пътеки така че тълкуваното от мен е било погрешно

          Коментар


          • #6
            До: Нови по-добри изображения в Google Earth

            Не знам как заклиочи, че изображенията са по-добри на Google Earth - навсякъде са еднакви - и в програмата и в страницата.
            Съгласен съм. че има обновяване и подобряване на раделителната способност на някои райони - до колкото знам високо детайлните снимки се правят със самолет а не от спътник и за това само големите градове се радват на тази опция

            Коментар


            • #7
              До: Нови по-добри изображения в Google Earth

              В началото по принцип първо обновиха снимките в гугъл ъртх и после след два дена от моя пост това последва в сайта на Гугъл Мапс, ако имаш впредид за най ясните снимки те наистина се снимат от въздуха и се водят вече аерофото снимки а не от сателит за България такива аерофото още поне аз не съм видял за САЩ там в големите градове при най голямо увеличение си личат този тип снимки с ясно очертаните сгради и т.н. а тези които покриват България са си със сигурност снимани от сателит и за градовоте просто са с по-добра резолюция и по принцип е някъде може би от 1 до към 2,5 метра. Като не вярваш ето малко нещица за просвещаване
              http://geoeye.com/CorpSite/gallery/Default.aspx - това е последния такъв тип сателит за изображения изтрелян миналата година и е с една от най-големите резолюции 0,5 метра но сам ще се убедиш от фотосите
              Ето и малко инфо за обновяванията на снимките от Гугъл Ъртх в този сайт
              http://wiki.googis.info/%D0%9E%D0%B1...0_Google_Earth
              А това е според този сайт за обнвяванията на територията на България
              Снимками © Cnes/Spot Image среднего разрешения (спутник SPOT-5, 2,5м) покрыты территории следующих стран:
              1. Болгария
              Повече инфо за последните обновявания тук
              http://wiki.googis.info/2009.07.11_%...BC%D0%BA%D0%B8
              Последно редактирано от icpart; 17-07-09, 17:29.

              Коментар


              • #8
                До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                Започнали са обновяване отново от Google Maps което е вече налично в Google Earth така че скоро че последва и сайта за оеднаквяване на изображенията по контраст така някои зимни снимки стават доста бледи и започват да се губят детайли и цветовото предаване се променя драстично като има и корекции в цветовете зимните и есенни снимки са по зеленикави а това хич не ми харесва, преди време във сайта на SASPlanet беше писано по този проблем като така се получават даже по лоши резултати вместо да се подобрят изображенията. Така че ако някой тегли кеш със SASPlanet да побърза че после ще е е късно.

                Коментар


                • #9
                  До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                  Google Earth има функция за разглеждане на всички по-стари снимки за даден участък.
                  Има ли начин това да се използва при ваденето от кеша?
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                    За сега поне още не съм открил начин но наистина съм си го мислил, но до някъде има алтернатива с помощта на програмата mapbuilder с помощта на която могат да се свалят по стари версии на снимките от Гугъл Мапс стига да не са затрити от сървърите им.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                      MapBuilder може да тегли директно от кеша на GoogleEarth. Не съм пробвал досега, ако изчистя кеша и след това заредя даден район с по-старо изображение, дали билдера ще го извади него от кеша.

                      Тук има полезна информация и софтуер за GE:
                      http://starmen.at.tut.by/

                      Особено програмката PlaceMaker, с която може да се обхожда автоматично зададена област в Google Earth, за да се зареди в кеша. Напоследък започвам да предпочитам този метод + MapBuilder, за да вадя снимките от GE. SAS планетата е мнооооооооого бавна, и освен това (въпреки това) успява да си изпроси бан от Гугъла. Другото предимство е, че снимките в GE нямат лого и са с по-малка компресия - по-качествени.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                        Опитах се да дръпна Place Maker,писах разни цифри в яндекс, но не успях...? Относно снимките, качени оt DHV-zaredih gi v gmapper i napravih скрийн за левъл ( баси как звучи на БГ...) 17 и 18,за да е ясно какво е качено,но-първо-не знам как се качва jpg във форума,второ-липсва номенклатура,калибрирана за гмаппер-иначе снимките ще си се лепнат където им е мястото по нея....толко ли па няма една калибрирана мрежа за руските карти....бе то работата ясна-всичко има, ма е гот да седиме отстрани и да се подхилкваме как се борат усерите...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                          Нямаше проблем с тегленето от яндекс, просто не си улучил цифрите. Те ги дават много нечетливи.
                          Калибрирана мрежа за руската разграфка качих на Спелеото, в директорията при снимките. Може да си правиш такива индекс карти със IndexMap, от тук: http://members.optusnet.com.au/~john.../oziutils.html
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                            dhv искам да те питам коя версия използваш на Гугъл ъртх за сваляне на кеша преди съм ползвал мапбилдъра с версия 4 нагоре и съм нямал проблеми но се чудя дали работи с новата версия 5 на кеша на Google Earth иначе mapbuilder няма проблеми да си работи и дирекно с нета като има възможност да се настрои версията за снимките в настройките на картите там дето е отбелязано например последните са мисля "v=43" като старите бяха ако не се лъжа "v=39", но пак сме заплашени от бан от Гугъл ама аз съм лесен като се изхитрявам с модема на бтк и при бан следва ресет при което се сменя IP то .
                            Освен това основния недостатък на Google Earth е ограничението в размера на кеша който е до 2000MB но ако се свалят на порции различните участъци не е особен проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нови по-добри изображения в Google Earth

                              Ползвам последната версия на гугъла - 5.хх
                              Мапбилдера работи и с него. По-рано и аз теглех директно, но в един момент много бързо започнаха да ме банват. Може би промениха нещо по алгоритъма. Аз съм с кабелен нет с реално IP, няма начин да го сменя. Пробвах с анонимни проксита, ама те са тука-има-тука-нема, работят по 5 минути после по 10 ги няма...

                              Google Earth + PlaceMaker ме устройва напълно, аз като заредя даден регион го свалям с билдера, и после продължавам с друг. Не ме бърка ограничението от 2ГБ.
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X