Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отзиви,коментари и снимки от VIII- кръг на БЕФ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отзиви,коментари и снимки от VIII- кръг на БЕФ

    Току що се завърнахме от този красив и добър кръг от БЕШ.
    Снимки от мене по късно.Моля кажете си мнението си за този кръг.


    Нашия ТИМ беше много скромен от 2-ма участници които и двамата взеха купи.
    Ники Маджаров и Малък Кеко-който заслужено ще вземе приза за най -добър джуниър за тази година.ДА му честитим титлата и все така добре да ни РАДВА със своите победи.
    ЧЕСТИТО !

  • #2
    Мисля, че се получи едно много добро състезание в стил "типично ендуро" и през двата състезателни дни.
    От името на БЕФ благодаря на всички състезатели, участвали в този кръг, а тези, които не дойдоха трябва да съжаляват много за чудесния спектакъл.
    Искам да изкажа специални благодарности на мъжете с ATV-а, които с голям хъс преодоляха трудното за тях трасе и показаха, че майсторството в този клас за една година е пораснал с пъти ! Браво!
    Ретроспекция на състезанието ще представя в кадри, както обикновено.


    Петък. Ден за тренировки по трасето, което бе много засукано, къде из храсталаците, къде по дългото и открито било и минаването по него улесни навигацията за деня на самото състезание.


    При пробно изкачване на елемент от ендуро теста, джуниърът Николен Кушев обърна ATV-то, получи контузия и това му попречи да участвува в самото състезание. Жалко! Така в клас "Junior" преди последния кръг в Шумен, Любомир Кунчев (Малък Кеко) вече е шампион.


    И мотористите тренираха на ендуро теста. Жасмин по време на едно от качванията.


    След меката почва в началото на боровата гора следвашв преодоляване на група големи скали.


    Събота. Състезанието започва с качване и слизане по стълби на стадиона в село Енина. Данчо Йорданов тръгна много уверено, но претърпя голямо падане на билото, където се кара с много висока скорост, получи повреди в машината и това го остави назад в класирането.


    Минаване на каменен праг, който обаче след първите три-четири мотора се срути и стана лесен за преминаване.


    Първото спускане от Бузлуджа към втора контрола. За 4 км стръмна пътека, вече си в равнината. Тази пътечка е изпълнена с всякакви камъни и е много технична.


    Малко отдих покрай черешовата градина и пак нагоре по друга камениста пътечка. Славомир Брейчев доказа, че е в страхотна форма и даде второ време в Overall-а.


    Пак там.


    Митко Митков (ММ) нещо нямаше ден.


    Някои постоянно бъркаха пътя, а вузможностите за подход бяха много.


    Последно спускане от билото преди рали рейда към старт/финала.


    Билото преди Бузлуджа. Тук е много красиво и това е предимството да си трасе координатор. Можеш да спираш, да снимаш и да се наслаждаваш на страхотните гледки.


    По меките била между върховете се кара с пълна газ няколко километра.


    Ха сега към другия връх !


    Но пък някои имаха достатъчно време и за поздрав.






    Изкачванията са стръмни, но на скорост не се усещат.


    От Бедек към Бузлуджа. Янчо Терзиев.


    Черешовата градина под планината. Тук най-мощните машини карат с над 120 км/ч.


    Магарето хвърля прах в очите на съперник.


    Пак много оранжево се е събрало на куп.


    Край на навигацията. Състезателите пият по 10-тина бири и лягат да спят! Отново Магарето.
    Шегувам се, разбира се. Това са бутилки, останали от местни фенове, но използвах момента.
    Победителите в навигацията: Е1 - Милен Пеев (Сифона), Е2 - Калин Кулев, Е3 - Славомир Брейчев, АТV - Еди Пенчев, Junior - Любомир Кунчев.


    Неделя. Състезанието през този ден бе изцяло енруро тест - 12 км с най-различни елементи и мисля, че се получи страхотно!
    Георги Тодоров (Кокера) след като отстъпи в навигацията и поради недоразумение между първа и втора обиколка, и поради отличното каране на Калин Кулев, реши да даде всичко от себе си в неделя и го направи.


    Милен Пеев (Сифона) вече с хубава машина също кара много добре и показа на какво е способен, след като победи отново. Дори не счупи и мотора на трасе координатора и си заслужи в Шумен да кара отново с него!


    Когато на някой не му върви, нищо не може да му помогне! Калин Кулев за 12 км смени два мотора и двата се повредиха! (дали щото бяха от една и съща марка?! )Това ако не е куцуз, здраве му кажи!


    Жасмин Николов този път кара плахо и си остана 2-ри в Е3.


    Митко Драганов (Шмида) имаше няколко страхотни кръга, но тук силно пресеченото трасе не бе по вкуса му и остана трети в Е2.


    Много снимки на Магарето този път. Ето го на ендуро теста в гората.


    Ивайло Пройнов (Барни) кара като на разходка и този път остана назад в класирането.


    Отново Барни на поредното спускане.


    И Росен Ненков (Балто) нямаше ден.


    Еди Пенчев макар и да отстъпи в неделя, със страхотно каране в навигацията отново победи.


    Отново той.


    Предстартова треска.


    Николай Кушев финишира.


    Крайно класиране Е1: Милен Пеев (Crazy job), Николай Маджаров (X-treme Сопот), Александър Ленев (JRS motorsport).
    Николай остана да кара втория ден и заслужено взе второто място, а втория в навигацията Сашо не кара в неделя и остана трети.


    Крайно класиране Е2: Георги Тодоров (Crazy job), Калин Кулев (Prime motorsport) и Митко Борисов (МК Хасково).


    Крайно класиране Е3: Салвомир Брейчев (Еди моторс), Жасмин Николов (Crazy job) и Здравко Йорданов (МРК Боляри).


    Крайно класиране Junior: Любомир Кунчев (X-treme Сопот), Велимир Йорданов (МРК Боляри)


    Крайно класиране ATV: Еди Пенчев (Еди моторс), Десислав Цеков (Мездра), Спас Данев (София)
    Това е от мен. На състезанието снимахме с три камери, така че чакайте интересно предаване и по RTV в петък от 22.30
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      От всичко най-ми хареса подиума

      Коментар


      • #4
        Имаш право, почeтната стълбица е направо жестока...

        Коментар


        • #5
          То отгоре висяха и бесилките , ама ги скриха за снимките

          PS след обед ще кача и аз малко снимки
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            Ето и класирането от двата дни:

            МОТОРИ


            АТV


            Отново ще помоля Амбарев да се погрижи за временното класиране преди последния кръг в Шумен !
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Защо ми се струва че е станала грешка при ATV-тата с 2-то и 3-тото място?!!?
              А иначе и аз имам малко снимки:


              Коментар


              • #8
                Няма грешка.
                Грешка имаше в съдийските изчисления!
                Брейчев и Сашко Каранов нямат право на класиране от втория ден, тъй като не са участвували в навигацията
                Така е според Правилника на БЕФ. От там е разместването на 2-рото и 3-тото място.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
                  От всичко най-ми хареса подиума
                  На атевистите е малко сбъркан ама карай. Подробности.
                  Грешката е, че номерата на стълбичките 2 и 3 са разненени. В дясно е Спас, а в ляво е Десислав ама не аз за съжаление, а адаша от София.

                  И друго ми направи впечатление - Николай Кушев го гледах с по-малко време в навигацията от Ивелин Георгиев, а сега се вижда, че Николай взима по-малко точки от Иво от първия ден. Не знам, може би е техническа грешка.

                  Коментар


                  • #10
                    Още малко снимки и от мен


                    Загревки



                    Скивайте оригиналната стойка за лебетка за Кавазакито на бат Еди


                    Спас - Задната гума този път нямаше технически повреди на АТВ то и се класира втори , но пък спраска спирачките и картера на S -класата си.

                    Ей го и Далаверата


                    Сашо Outback с още живото си АТВ

                    Болярите

                    Десо


                    Слави

                    Балто спука предна гума първата обиколка


                    Спрея задържа 10 минути

                    Еди финишира пръв

                    После аз


                    После Спас


                    И десо


                    Дейби и гумата


                    Сашо финишира триумфално с тежко раненото си АТВ
                    оказа се че не е мъртво


                    Вместо кормило - клечка


                    Трите контроли са на кормилото или по скоро на остатъка


                    КАВАЗАКИТО Е В ДВИЖЕНИЕ


                    Много интересно 3 АТВ скъсахме водните маркучи на еднакво място.



                    Десо тунингова Раптора преди старта и стана пръв

                    Това е опознавателната обиколка



















                    Аз с крив носач и крива кормилна щанге не мога да целна пътя

                    Този път на пънчетата са само ЕДИ МОТОРС + 4то място

                    2-3 или 3-2 се тая







                    голямо позиране падна

                    Коментар


                    • #11
                      Краси, пак БРАВО за снимките! Съжалявам за пребитото ATV на Сашо, но предупредих предварително за опасни места Нищо де, той нали е ОК?!

                      Малко разяснение за тези, на които не е ясно класирането!
                      Публикувано е точното класиране на АТV, като са премахнати погрешно начислените точки на Сашо Каранов и Славомир Брейчев, тъй като те стартираха за удоволствие само през втория ден и са извън класирането!
                      Така че, Спас е втори, а Десо - трети.
                      Николай Кушев получи две минути наказание към времето на ендуро теста, тъй като скъса лента. После от там минаха още състезатели, но лентата не бе окачена, те не я видяха и поради това БЕФ справедливо реши да накаже само първия.
                      Не е вярно, че в навигацията Николай е ощетен. Той има 15 точки, а Ивелин - 13
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        абе не беше опасно мястото.....просто АТВ-то не искаше да мине и го пребих от бой....да си знае за другия път....
                        БЛАГОДАРЯ на Десо и Спас за спасяването на редник Раян.Между другото АТВ-то излезна със работещ двигател и лебедка от пропастта....само аз нали си бях горе ,та съм ОК
                        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                        Коментар


                        • #13
                          Абе, Сашо ! Ъм това............ъм............как така... там ....отдолу отзад ъ... УАУ...
                          Да не си се борил с някой валяк ?
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #14
                            ми ядоса ме АТВ-то.......
                            за Шумен каза че ще слушка и ще папка.....
                            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                            Коментар


                            • #15
                              Сашо, а ще стане ли до Шумен че като го видиях ми стана зле. Маи Еди ще направи още една продажба.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X