Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за перка на витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • питане за перка на витара

    Здравейте момчета!Тази седмица си купих витара 1.6 къса база 89г.Искам да попитам перката на радиатора постояно ли трябва да се върти?Понеже моята,като стартирам двигателят,и перката започва да се върти.

  • #2
    До: питане за перка на витара

    Нормално е колега,като е студена колата тя пак се върти но не с тази сила с която като загрее

    Коментар


    • #3
      До: питане за перка на витара

      За всеки случай можеш да провериш дали не е "лекувана". На ИЗГАСЕН студен двигател, перката трябва да се превърта на ръка с леко усилие. Ако не помръдва... лошо, но не е болка за умиране.

      Самото кръглото "барабанче" на което е монтирана перката е съединител, който при студен двигател предава минимално усилие към перката, а с повишаване на температурата на двигателя се "втвърдява". Не пробвай дали спира в работещо състояние!

      Доколкото знам, възела е безпроблемен, за разлика от подобните на BMW, които честичко сдават багажа. Ако все пак има нещо прецакано и мототра има склонност към прегряване и ако си абсолютно сигурен, че е от перката, лепни му една перка от старо пежо (205 например).
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        До: питане за перка на витара

        Благодаря Ви за отговорите момчета.

        Коментар


        • #5
          До: питане за перка на витара

          Радвам се, че някой е пуснал питане за перката на Витара. При мен нещо доста загрява и за да понормализирам температурата се налага да пускам парното. Загрява, когато карам по баир нагоре (баира не е много тежък), а не би трябвало да прави така. Витарата ми е автоматик би трябвало да не загрява, защото компютъра си изчислява оборотите и скоростта на която се намира. Мислех си за допълнителна перка, видях че колегата го е предложил ... от Пежо, но да питам ( и се извинявам за тъпия въпрос ) къде да сложа втората перка и как да я вържа ?

          П.П. При изключен двигател перката си се върти на ръка без проблеми, като запаля двигателя също си работи в добро темпо, но щом загрява двигателя, май не се върти на втората си степен или по-точно барабанчето не се втвърдява. Колата ми е същата година на производство ( '89 година )
          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

          Коментар


          • #6
            До: питане за перка на витара

            Защо първо не се опиташ да отстраниш проблемите по охладителната система и чак тогава да мислиш за някакви промени по нея?
            Първо си направи промивка на радиатора - със специален препарат(може и да ти протече радиатора)продават го на всяка бензиностанция или направо с маркуча от чешмата. След това си провери виското. Описано е на много места как става.
            Не съм привърженик на идеята за постоянно зацепена перка
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              До: питане за перка на витара

              Колега, освен по висок разход на гориво ако перката наистина ти е лекувана друг проблем няма да имаш !!!
              Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
              костeнурков спринт.... и в гората !!!!

              Коментар


              • #8
                До: питане за перка на витара

                Явно и аз имам проблем с вискомуфата.Колкото по се загрява,по-свободно започва да се върти перката.
                Но интереснето е че не прегрява нито в града нито извън пътя.
                Все пак би трябвало да взема мерки,но не знам от къде да купя вискомуфата.В Евро07 има по 140лв. Имате ли някаква друга информация?

                Коментар


                • #9
                  До: питане за перка на витара

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Явно и аз имам проблем с вискомуфата.Колкото по се загрява,по-свободно започва да се върти перката.
                  Но интереснето е че не прегрява нито в града нито извън пътя.
                  Все пак би трябвало да взема мерки,но не знам от къде да купя вискомуфата.В Евро07 има по 140лв. Имате ли някаква друга информация?
                  Адаш, съмнява ме да имаш проблем с муфата, ако не прегрява, особено пък в тая жега, че и на градско. Ако перката не бачка, смятай, че си кипнал мотора на 10тата минута в задръстването.

                  Ако имаш място между бронята и радиатора, сложи вентилатор от Пежо, от някоя морга. Но пак казвам, съмнява ме нещо, щом не прегрява.

                  П.П. Ако няко прави "модернизация" да внимава какви датчици за вклюване слага! Че иначе ... сещате се
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    До: питане за перка на витара

                    Ами перката се увлича от въртенето на шайбата,но се върти изключително леко на ръка.Усеща се само леко съпротивление от триенето в лагерите.Като я взех колата преди няколко месеца беше по-стегната.Сега съвсем се охлаби.

                    Коментар


                    • #11
                      До: питане за перка на витара

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      Ами перката се увлича от въртенето на шайбата,но се върти изключително леко на ръка.Усеща се само леко съпротивление от триенето в лагерите.Като я взех колата преди няколко месеца беше по-стегната.Сега съвсем се охлаби.
                      Имам вискомуфа от двигателя който смених, не съм я ползвал защото си прехвърлих новата от Миркат и с нея продадох колата. Ако искаш вземи да я пробваш срещу 90 лева, може после да я върнеш ако не ти харесва - все пак състоянието й може да се провери само на практика.
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        До: питане за перка на витара

                        Благодаря за предложението.Но сега няма да имам време за това,защото утре заминавам към морето.Ще го мисля като се върна.

                        Коментар


                        • #13
                          До: питане за перка на витара

                          В много от случаите успяват да ги ремонтират в един сервиз в Сливен,пълнят ги с нов силикон/или както се нарича пълнежа/.На мен ми ремонтираха успешно на един камион,имат и стенд за проверка.Ако ви интересува ,мога да осигуря телефоните им.
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #14
                            До: питане за перка на витара

                            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                            В много от случаите успяват да ги ремонтират в един сервиз в Сливен,пълнят ги с нов силикон/или както се нарича пълнежа/.На мен ми ремонтираха успешно на един камион,имат и стенд за проверка.Ако ви интересува ,мога да осигуря телефоните им.
                            Колега, на каква цена излиза? Ясно, че за камиона и за Сузукито сигурно няма да е същото, но поне за ориентация.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: питане за перка на витара

                              Това беше преди 2 години,имам смътен спомен,че за камиона струваше 90лв/нова струваше цифра/,а за кола/джип/-60,но пак казвам,не съм сигурен,ще проверя и ще пиша.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X