Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
    Въздуха ,който се подава към блокажа ,може да се пуска и спира без ток,с ръчен разпределител/не си спомням точното му наименование/.Ако решиш имам такъв,само ,че трябвада се реши компресора постоянно ли ще работи/ако е от онези малките в Кауфланд са много ментеливи и работят 10-15мин./или ще се пуска когато се наближи проблемният участък.
    Ма той нИще така. Иска с копче.

    ...и е прав според мен. Ако с налягане или вакуум - става с двупозиционно копче и 2 електрически клапана. Вакуум дал доспод. Според мен с вакуум ще е най-добре, защото добавяш само маркучи и жици.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
      Смукателна бобина от стартер
      Пач е ръководител на проекта и е предложил вече със "смукач", т.е. вакум... нежду другото, така е реализирано и при Черокитата и при Вранглерите, но "копчето" се задейства директно от лоста за превключване на раздатката (имам предвид зацепването на предната полуоска).
      Последно редактирано от giorgio; 26-06-09, 09:18.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #78
        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...и е прав според мен. Ако с налягане или вакуум - става с двупозиционно копче и 2 електрически клапана. Вакуум дал доспод. Според мен с вакуум ще е най-добре, защото добавяш само маркучи и жици.
        И на мен това ми допада най-много, но кажете освен от морги има ли някъде да си поръчам цилиндър.

        Пач е ръководител на проекта и е предложил вече със "смукач", т.е. вакум... нежду другото, така е реализирано и при Черокитата и при Вранглерите, но "копчето" се задейства директно от лоста за превключване на раздатката (имам предвид зацепването на предната полуоска). __________________
        Така е и гледам, че продават кит за сменянето му със жило.

        Сега до изборите май няма да имам време да се занимавам така, че до тогава трябва да го измислим поне.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #79
          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          И на мен това ми допада най-много, но кажете освен от морги има ли някъде да си поръчам цилиндър.
          Еми, същото, дето ще намериш по моргите обикновено се продава и по магазините, ново.

          Иначе, можеш и да си направиш. Мембрана, за която е закачена ос, бутаща се от подходяща пружина, за да връща в изходно положение. Като дръпнеш вакуума, той дръпва мембраната, и сгъва пружината, а оста, закачена за мембраната се задвижва, заедно с нея. Като затвориш вакуума, и отвориш другото клапанче, за да влезе въздух вътре, пружината връща мембраната в изходно положение. Изходното положение ти е нормалното състояние - без блокаж. Вакуума се пуска само като искаш блокаж. На возило с вакуум помпа става най-добре. На такова без, ще трябва да сложиш, може би, понеже като настъпиш всичката газ, вакуум в колектора няма, или поне е значително по-слаб.

          Другото е въпрос на чертежи, но е много-много по-просто от блокажа, с който си се справил. И общо взето всичко става само на струг.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Еми, същото, дето ще намериш по моргите обикновено се продава и по магазините, ново.

            Иначе, можеш и да си направиш. Мембрана, за която е закачена ос, бутаща се от подходяща пружина, за да връща в изходно положение. Като дръпнеш вакуума, той дръпва мембраната, и сгъва пружината, а оста, закачена за мембраната се задвижва, заедно с нея. Като затвориш вакуума, и отвориш другото клапанче, за да влезе въздух вътре, пружината връща мембраната в изходно положение.

            Другото е въпрос на чертежи, но е много-много по-просто от блокажа, с който си се справил.
            Има го готово, казах ви къде, намерете Паджеро и му вижте предния мост.

            Коментар


            • #81
              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Еми, същото, дето ще намериш по моргите обикновено се продава и по магазините, ново.

              Иначе, можеш и да си направиш. Мембрана, за която е закачена ос, бутаща се от подходяща пружина, за да връща в изходно положение. Като дръпнеш вакуума, той дръпва мембраната, и сгъва пружината, а оста, закачена за мембраната се задвижва, заедно с нея. Като затвориш вакуума, и отвориш другото клапанче, за да влезе въздух вътре, пружината връща мембраната в изходно положение. Изходното положение ти е нормалното състояние - без блокаж. Вакуума се пуска само като искаш блокаж. На возило с вакуум помпа става най-добре. На такова без, ще трябва да сложиш, може би, понеже като настъпиш всичката газ, вакуум в колектора няма, или поне е значително по-слаб.

              Другото е въпрос на чертежи, но е много-много по-просто от блокажа, с който си се справил. И общо взето всичко става само на струг.
              Знам му устройството, но мембрана откъде, дали ще стане от бензинова помпа, че не се сещам от друго. И това за вакуум помпата ме озадачи. Нима няма да е достатъчен от всмукателните тръби?
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #82
                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                Нима няма да е достатъчен от всмукателните тръби?
                Ако си натиснал газта до ламарината, и там клапата е отворена, вакуума не е твърде голям. Вакуума там е голям при затворена клапа. Това за спирачките е екстра, понеже рядко натискаш газ и спирачка едновременно (а повечето хора никога), тоест, като си махнал крака от газта, за да натиснеш спирачката, клапата се затваря и вакуума се вдига.

                Вакуума при затворена клапа ще е достатъчен, ама при отворена - не знам. Повечето джипки с вакууми наляво-надясно, различни от тия на спирачките и вакуумния регулатор, обикновено имат и вакуумна помпа. Съвсем не съобразих че при теб не е така.

                Тогава варианта с компресорче е по-добър. Още повече че ще става и за помпане на гуми.

                Мембрана става от много неща, иначе. Например материя като на платнище за камион. Има и по-тънички. Общо взето някакъв гумиран плат. Това на бензиновата помпа е пак такова, ама по-тънко.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                  Ако ще е с налягане, т.е. компресор, по-добре би било да се ползва пневмоцилиндър. Всъщност може да се ползва и мембрана, аз съм ползвал за някой устройства, спирачна мембрана от МАЗ, или КРАЗ, не съм сигурен за марката. Това е готов мембранен механизъм, еднодействащ, с пружина и усилие от няколкостотин килограма, при 5-6 атмосфери. В случая, недостатък би било, че е обемен, с диаметър около 160-180 мм.

                  П.П. Намерих си чертежа на подобен мембранен механизъм, с действителните размери:

                  Последно редактирано от giorgio; 26-06-09, 12:54.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ако си натиснал газта до ламарината, и там клапата е отворена, вакуума не е твърде голям.
                    Е това пък не е ама никак вярно.Пример:Субару 4VD предното предаване се включва с мембрана и подналягане взето от всмукателният колектор.Придвижва муфа ,аналогична на деиствието на блокажа,плюс синхронизатор.Няма разлика дали си с пълна газ или на минимум.Работи.Разликата е че мембраната не е с пружина а се задейства с обратен клапан.Мембраната е около 120-130 мм.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #85
                      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                      Благодаря за конкретните мнения. Аз също съм виждал да се използват вакуумни цилиндри, които се задействат от всмукателните тръби. Със сигурност няма да използвам подръчни средства за мембрана, че не искам да и слугувам често или да ме предаде в най подходящия момент. Искам нещо истинско. Джорджо е абсолютно прав, че ако е с налягане ще използвам пневмоцилиндър. Тук има голям плюс - по-малкия диаметър и няма да ми се налага да правя лостови механизми за да не задвижвам вилката на 10см от зоната на действие и още, че няма да ми виси такава голяма карантия на задния мост. Всичко ще е прибрано в дифа на "топло"... че като казах топло, дали ако използвам компресор няма да имам проблеми със замръзнал конденз през зимата?
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #86
                        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                        Ако ти трябва вакум помпа, просто смени генератора с дизелов с вакум-помпа, куплирана директно за него. За препоръчване е на Нипон-Денсо, че тия на Мицубиши, ако стане бела са си %$#№%$ мамата за ремонт. И едните и другите са много издържливи и достатъчно малогабаритни. Има с помпа пред и зад самия генератор. Само, че там иска да се подаде и масло за смазване на вакум-помпата... което не е голям проблем.

                        П.П. Ще имаш проблем с конденза ако сложиш компресор Хората не случайно слагат вакум-помпи.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                          моя съвет е да сложиш един компресор,не пишлигарски за 2-300лв и да не върши никаква работа,а компресор от камион,примерно ифа или зил.трябва му 3кW а витарта е достатъчно мощна.слагаш го на плоча и му вземаш отнякоя шайба задвижването.пресостат ще ти е клапан от шкода.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            моя съвет е да сложиш един компресор,не пишлигарски за 2-300лв и да не върши никаква работа,а компресор от камион,примерно ифа или зил.трябва му 3кW а витарта е достатъчно мощна.слагаш го на плоча и му вземаш отнякоя шайба задвижването.пресостат ще ти е клапан от шкода.
                            Ти сериозно ли го мислиш това ?

                            Коментар


                            • #89
                              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                              да,и ако и в скоро време ако ми попадне джипка,а тя се търси в момента,ще бъде моментално реализирано.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                моя съвет е да сложиш един компресор,не пишлигарски за 2-300лв и да не върши никаква работа,а компресор от камион,примерно ифа или зил.трябва му 3кW а витарта е достатъчно мощна.слагаш го на плоча и му вземаш отнякоя шайба задвижването.пресостат ще ти е клапан от шкода.
                                Нямам атомен реактор. Трябват ми 10кг усилие.
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X