Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои модели на Лада са най-здрави???

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кои модели на Лада са най-здрави???

    Това е един много грамотен и изчерпателен отговор.
    Аз ладичка искам да си взема,защото си търся кола,която да удовлетворява желанието ми.То е:една кола да е здрава и надежна,като същевременно е на малко километри,да не са й скъпи частите и да ми върши работа от време на време.
    Ако зависеше от мен,бих си взел Лада 2107 с 1500кубиков двигател и 4-степенна коростна кутия.Но за съжаление немога да намеря такава.
    Относно манящината,ще разкажа случай в който минаваме покрай един лъснат "голф 4" и до него имаше Лада 2107,в прекрасно състояние.При преминаването ни покрай тях с една кола,директно видях само седмицата.И в това време,момчето до мен ми казва "Видя ли хубавия Голф,как беше наточен", а аз "Ми не го видях,но знам,че видях божествена седмица".И от там почнаха едни бъзици и така.Ладата си ми е в кръвта.
    Много хора ще кажат,че за човек с тези години е малко неразумно,но аз съм си такъв.
    Поздрави!!!

    Коментар


    • #17
      До: Кои модели на Лада са най-здрави???

      Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
      Това е един много грамотен и изчерпателен отговор.
      Аз ладичка искам да си взема,защото си търся кола,която да удовлетворява желанието ми.То е:една кола да е здрава и надежна,като същевременно е на малко километри,да не са й скъпи частите и да ми върши работа от време на време.
      Ако зависеше от мен,бих си взел Лада 2107 с 1500кубиков двигател и 4-степенна коростна кутия.Но за съжаление немога да намеря такава.
      Относно манящината,ще разкажа случай в който минаваме покрай един лъснат "голф 4" и до него имаше Лада 2107,в прекрасно състояние.При преминаването ни покрай тях с една кола,директно видях само седмицата.И в това време,момчето до мен ми казва "Видя ли хубавия Голф,как беше наточен", а аз "Ми не го видях,но знам,че видях божествена седмица".И от там почнаха едни бъзици и така.Ладата си ми е в кръвта.
      Много хора ще кажат,че за човек с тези години е малко неразумно,но аз съм си такъв.
      Поздрави!!!
      Ти си един от тези - с болните мозъци !( като мен ) има и други , ама да си признаят сами....( това не е обида , а гордост )
      Карах ( карам ) и в момента други марки . Няма да пиша за тях , а само по темата ! Имам Лада Нива - 1.6 .
      Това е за теб колата :
      - високопроходима ( кой ще го отрече )
      - добър двигател - не съм усетил липса на мощност ( а имам база за сравнение )
      - лесен за поддръжка - може и сам човек да си я ремонтира
      - евтина поддръжка - само който знае цените разбира за какво пиша
      Както и да я погледнеш си е джип .
      А със Нива - не само ще караш Лада , а ще си и ОФФРоудър .
      Замисли се - можеш да намериш на добра цена ....и да си наистина в отбора на Форума !
      Млад си и има бъдеще пред теб !
      Имаш хъс и мерак - вдигни малко мерника и скочи на Нива !
      Успех !
      Ако искаш - ела да я пробваш ( само , не я продавам , но ще се запалиш по Нивата - ГАРАНТИРАМ !)

      Коментар


      • #18
        До: Кои модели на Лада са най-здрави???

        Здравей!
        Далечко си ми,но това не е нужно да не се запаля по Нивата.Карал съм и много и се кефих,когато карах такъв автомобил.Мераклия съм на Газ 69 или на Уаз.Нива баща ми мисли да вземем след година ,две,но да е нова.
        Сега съм на тема автомобил.
        Поздрави!

        Коментар


        • #19
          До: Кои модели на Лада са най-здрави???

          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
          Здравей!
          Далечко си ми,но това не е нужно да не се запаля по Нивата.Карал съм и много и се кефих,когато карах такъв автомобил.Мераклия съм на Газ 69 или на Уаз.Нива баща ми мисли да вземем след година ,две,но да е нова.
          Сега съм на тема автомобил.
          Поздрави!
          Не си вземайте нова Нива. Приятелски съвет. Е, след година-две може да е различно. Но от 30 години е все така.

          Коментар


          • #20
            До: Кои модели на Лада са най-здрави???

            колеги преди 3-4 години ми "издъхна" двигателя на жигулката немисе занимаваше с ремонти и отидох във вторични и взех 1600 сложихго и направо се видях в приключение много мощен и надежден (3-4 пъти пуках картер и се прибирах без масло) до сега несе е предал мисля че всичките ладови мотори са здрави но от всички бих предпочел 1600
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #21
              До: Кои модели на Лада са най-здрави???

              Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
              Може ли да ми кажете с какво да намажа боята та да стои лъскава и водата да се стича от нея,все едно е блажна самата кола?
              !
              Вакса. Има я по автомивките. Или можеш да си купиш от магазин за автокозметика.
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #22
                До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                И аз съм с 1600 на Жигулито и съм доволен-1977г. е без ремонт на 210000км.Баирите ги няма за нищо,за разлика от малолитражките.

                Коментар


                • #23
                  До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                  Не разбрах въпроса. Особено след първия отговор на Ясен.
                  Това е един и същи двигател. Фиат-125 беше кола на годината през 68-а, 1 100 кубика. Тогава нямаше кад-кам системи, заводите се строяха по 10 години, проектирането, изпитанията и настройването на производството са траяли примерно 15. Значи проектирането му е започнало в края на 50-те, при тогавашните стандарти за надеждност, ТТХ, металоемкост, други производствени разходи и проектен ресурс. В последните карбураторни Ниви е разстърган до 1 600 кубика, и от това му няма нищо. От 1 500 до 1 700, въпреки инжектора, и без всякакви интеркулери - също. В Библиотеката на този сайт, има всички циркуляри на завода - производител по всички случаи от живота на този мотор. В архивите на дружествени сайтове, и в личните на членове на този форум - как това нещо се докарва до примерно 200 к.с., как се кара и обслужва в такова състояние. Както и данни за ресурсите. Пак тук има хора, които са карали такива коли, когато им е било времето. С реални резултати.
                  А ти не се карай с приятелите си. Всичко над паспортните данни на агрегата, е резултат само на механиците. Колкото знаят и имат те - толкова и ще може желязото.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                    Ами колега,лудау, земи си 21011, няма да сбъркаш,обясних ти на какво е бил подлаган,или каквото ти легне на сърцето.За нова нива и аз не бих ти препоръчал, наслушах се на дефекти още от завода,купето излиза с некролог от Русия,много зле са,дано до 2-3 години да ги оправят.Ако не ти стига мощност ще ти дам един съвет
                    Винаги можеш да му хакнеш турбина от фиат уно турбо или рено 5 турбо,абсолютно аналогични са,само вадиш карбуратора,и слагаш цялата карантия.Толкова е еднаква че дупките за шпилките са едни и същи. Успех
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                      Умрем от любопитство, какво точно ви кара, при наличието на богат избор от автомобили, да се врете у лайната на съветското "автомобилостроене", наречено Жигули, Лада, или нам'си к'во още.
                      Карал съм всичките ВАЗ, та зная за какво иде реч...
                      Няма по-неудобна, по-неманеврена, по-неуправляема кола от въпросното чудо. След 400км. с такова нещо. ме болеше всичко. Зимата не може да си стъпи на краката и се носи като тиган. Дирекцията изисква да си Батман или поне Крали Марко...
                      Та не разбрах какво точно прави тази гнус "автомобилът за млад човек"??
                      Ергономията на средновековен стол за инквизиции? Динамиката на издухан Икарус? Устойчивостта на зарче? Сигурността на цинкова кофа? Управляемостта на талпа? Склонността да си плюе шарнирите? Какво?
                      Това е нещо, което реално се движи, най-вече заради чудесата от храброст, които родителите и дядовците ни правеха за да ги поддържат.
                      Безвъзвратно остаряло и реално опасно на всички нива возило..
                      Евтини части? Ами "с малки суми" но редовно.... На опелите също са евтини частите, но се трошат несравнимо по-рядко....
                      А да управляваш задноприводна жигула си е мазохизъм, граничещ с извращение..
                      А това, за "мощните" двигатели си е направо смехотворно.
                      Единствено Самара 1.5 се доближаваше до автомобил откъм надеждност и ергономия. Това, че е грозна, като фашизма и през фугите на вратите може да мине куче с пръчка в устата е друг въпрос.
                      _______
                      За Нивата пък не ми се говори.... 4 години карах такъв "автомобил" от чисто нов... Познайте защо предпочетох 20-годишен японски автомобил пред новия руски..
                      Вчера на язовир Ивайловград една такава на 6000 км категорично отказа да сътрудничи - (скъсан първичен вал, без никакъв зор) - следва теглене, мами и т.н...
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Умрем от любопитство, какво точно ви кара, при наличието на богат избор от автомобили, да се врете у лайната на съветското "автомобилостроене", наречено Жигули, Лада, или нам'си к'во още.
                        Карал съм всичките ВАЗ, та зная за какво иде реч...
                        Няма по-неудобна, по-неманеврена, по-неуправляема кола от въпросното чудо. След 400км. с такова нещо. ме болеше всичко. Зимата не може да си стъпи на краката и се носи като тиган. Дирекцията изисква да си Батман или поне Крали Марко...
                        Та не разбрах какво точно прави тази гнус "автомобилът за млад човек"??
                        Ергономията на средновековен стол за инквизиции? Динамиката на издухан Икарус? Устойчивостта на зарче? Сигурността на цинкова кофа? Управляемостта на талпа? Склонността да си плюе шарнирите? Какво?
                        Това е нещо, което реално се движи, най-вече заради чудесата от храброст, които родителите и дядовците ни правеха за да ги поддържат.
                        Безвъзвратно остаряло и реално опасно на всички нива возило..
                        Евтини части? Ами "с малки суми" но редовно.... На опелите също са евтини частите, но се трошат несравнимо по-рядко....
                        А да управляваш задноприводна жигула си е мазохизъм, граничещ с извращение..
                        А това, за "мощните" двигатели си е направо смехотворно.
                        Единствено Самара 1.5 се доближаваше до автомобил откъм надеждност и ергономия. Това, че е грозна, като фашизма и през фугите на вратите може да мине куче с пръчка в устата е друг въпрос.
                        _______
                        За Нивата пък не ми се говори.... 4 години карах такъв "автомобил" от чисто нов... Познайте защо предпочетох 20-годишен японски автомобил пред новия руски..
                        Вчера на язовир Ивайловград една такава на 6000 км категорично отказа да сътрудничи - (скъсан първичен вал, без никакъв зор) - следва теглене, мами и т.н...

                        Винаги ме е учудвало качеството на хората " да плюят в чинията от която се хранят " или ...... "да прогледнат ....." с някой западен 20 годишен хубосник !
                        Браво - поздравления , че си намерил автомобил който ти доставя удоволствието да го караш и поддържаш !
                        Повярвай - ти не си връзката на Господ с Хората !
                        Има и други хора които изпитват удоволствие да карат и поддържат определен автомобил . Дори да е Лада .( толкова опасна , колкото и 20 год. западна )
                        Никой не плюе твоят избор .......нито те убеждава да си купиш Лада !
                        Като не можеш да кажеш нещо добро , по добре е да си мълчиш - от уважение към колеги !
                        Да... акаме ... всеки може .
                        Някой го правят ..... за удоволствието , да развалят кефа на другите !
                        Ти си от тях !
                        Ще спра до тук ..... дано се окажеш ..... колега !

                        П.С. ...Че съм засегнат е прозрачно !
                        Но - аз пък карах 15 год. Ленд Ровър - уникален,супер хубав джип - 2 броя.
                        Сега карам Нива - хубава и проходима.
                        Удоволствието с нея е по голямо - защото с ЛР е лесно и .... няма екшън и предизвикателството липсва . А само то вдига Адреналина !
                        Смисълът на 4х4 не е да стигнеш до .....яз. Ивайловград - там стигам и с Трабант за 200 лева купен .
                        Смисълът е само - да минеш там , където всеки казва , че не можеш да минеш . А ти да МИНЕШ или стигнеш . Това е истината !
                        За хората с мерак - и НИВА върши чудеса ! Ти не си от тях ! Споко !
                        Ти си вече западняк разглезен и гледаш от високо ! Спирам !
                        Успех .....

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                          Карал съм тези "автомобили" не защото съм ги избрал.
                          Не гледам отвисоко - нещо не разбираш какво искам да кажа. Карам и УАЗ - с кеф при това, и не искам да развалям ничии чужд кеф
                          Просто наричма нещата с истинските им имена Това, че превъзнасяте Ладите, категорично не ги прави по-хубави Напомня ми отчетите на партийните конгреси, които не кореспондират с действителността
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                            Колега даи малко инфо за това турбо,на кои двигатели става,какво се приправя и.т.н.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Карал съм тези "автомобили" не защото съм ги избрал.
                              Не гледам отвисоко - нещо не разбираш какво искам да кажа. Карам и УАЗ - с кеф при това, и не искам да развалям ничии чужд кеф
                              Просто наричма нещата с истинските им имена Това, че превъзнасяте Ладите, категорично не ги прави по-хубави Напомня ми отчетите на партийните конгреси, които не кореспондират с действителността
                              Жалко - очаквах друга реакция !
                              Да наричаш нещата с истинските имена - ......за кого са истински ?
                              За мен не са . За хората от тази тема - също !
                              Ти не искаш истината - ти искаш да се покажеш по-по от най ...
                              карал съм , карам , разбирам ... истина .....
                              Не важиш в този раздел ВАЗ - Лада - Нива и т.н. - ти си аут от нашите разбирания и .... си вземи поука !
                              Като не можеш да поддържаш , да караш и да се кефиш на ВАЗ - какво искаш да докажеш с твоите писания ? Истината ....
                              Пред фактите и Боговете мълчат : а фактите - ами с НИВИ са най-многобройни в България . Факт ! ( за 4х4 говоря )
                              А опровергай ме .....какво те е яд - че аз си карам смело и не ми пука дали ще ми изпусне Ама ( щот ми е 10 лева ), всеки сервиз ремонтира ВАЗ от 40 години ...и нямам проблеми с майстори и време .
                              Накладките са ми 10 лева , въздушен филтър - 2.5 лева . Маслото - 25 лева за 5 литра с молибденова присадка.
                              Цялата предница да я стегна - 80 лева . Как да я спра да я тормозя тая ГАД ? Как да спра да си правя кефа и експерименти с нея ?
                              Какво да пазя и да се притеснявам - да не би да чакам части за нея по един месец и една заплата .....НЕ . Това е Нива .... и не ми се спори с човек , който кара 200 км на месец - аз толкова правя на ден .
                              Когато ти сменяш маслото на двигателя - аз вече съм на трета смяна
                              .... за какво да говорим...... за какво ....?
                              Извинявай .....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кои модели на Лада са най-здрави???

                                Истината говори Скрап-ът. Това, че неговата истина е различна от вашата истина, не го прави аут от вся и всьо. Просто той се изрази достатъчно красноречиво. Уви - съгласен съм с него и за жалост, прав е. Друг е въпроса, кой за какво кара Лада. Едни поради липса на друго, втори поради сантиментална стойност, трети защото е евтина (което изобщо не я прави добра, а просто изгодна за сметка на твоята телесна амортизация).....разни хора, разни идеали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X