Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

    Порових из форума и не намерих нищо относно законноста на пистата в с. Дълбок Дол и проблемите които тя създава на (част) от местното население.
    Та фактите казват, че пистата е незаконна и е построена в разрез на хигиенните изисквания и тн. и е издадена заповед за спирането на експлоатацията и от началото на Май 2009г.
    До тук добре, знае се кой е потърсил правата си публично и в крайна сметка е получил това което трябва да получи при условие, че имаме правова държава (поне на хартия).
    Обаче някой "върл фен на офроуда" не е приел реалността (как така ще му затварят пистата някакви селяни), хванал е четката и в свободното си време (най-вероятно по тъмно, по мъжки) е посетил оградата на инициатора на подписката срещу незаконната писта и е надраскал с боя някакви знаци изразявайки мнението си като неандерталец.
    Колеги: Надявам се това да не е човек от форума защото иначе голям резил ще падне върху нас.
    Второ: съфорумци са главните потърпевши от затварянето на пистата (което е само на хартия за сега) и се надявам да приемат реалностите такива каквито са с чест и достойнство. И да се сетят, че нашите права започват там където свършват правата на другите.
    Трето: всеки конфликт има решение но се иска диалог и спазване на законите!


    Всичко това го написах защото днес прочетох в местния вестник „Троян 21” две статийки по проблема и реших да проверя какви са коментарите в основния форум за оффроад но не намерих нищо.
    born to be wild
    Кольо Ковачев

  • #2
    До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

    Първоначално публикуван от 678 Преглед на мнение
    Та фактите казват, че пистата е незаконна и е построена в разрез на хигиенните изисквания и тн. и е издадена заповед за спирането на експлоатацията и от началото на Май 2009г.
    Докато не се представят официални документи за подобни забрани тази публикация ще се оценява като долна инсинуация и провокация.

    Така че, първо си дайте труда поне по някакъв начин си дайте труда да подкрепите Вашите твъдения с някакви документи......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

      цитирам "Троян 21":
      ... на 7 май 2009г. е издадена заповед на директора на РИОКОЗ-Ловеч д-р. Анета Винева за "спиране на експлоатацията на пистата и е изпратена покана за съставяне на акт за административно нарушение за неизпълнение на издадена заповед" .... заради нарушение на Наредба N 7 от 1992г. за хигиенните изисквания за здравна защита на селищната среда(ДВ бр. 49/1992г.), ...
      край на цитата.
      Като основен довод за горното е, че необходимата хигиенно-защитна зона за такъв вид дейност е 1000м а пистата е само на 200м от жилищната зона.
      born to be wild
      Кольо Ковачев

      Коментар


      • #4
        До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

        Много ти се моля, не ми цитирай Троян21, знам как се издава и с какво си пълнят страниците Намери заповедта, виж си я с очите си, сканирай ако можеш, и след това ще продължим....


        Отделно от това: като цитираш 7 май 2009 година.... Тази докторица ако издала заповед с тази дата, и ако имало място използване на тази писта след тази дата, тогава може да говорим за някакви актове и прочее. Не става хем заповед, хем покана за издаване на актове с една и съща дата..... Треба да има протоколирано нарушение на заповедта от един от собствениците. Плюс тази писта не е от вчера, и даже не е от ония ден..... И доколкото знам един от съсобствениците на тази писта е община Троян - не ти ли намирисва на някаква тотална глупост?
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

          ще проверя как стои въпроса със заповедта ама невярвам кмета на селото да напише една обшииирна (и главно нагла, по комунистически!) статия срещу потърсилите правата си само на база общи приказки и намерения за действия на група селяни.
          Мисля обаче, че тук основното е, че на едно потърсено по законен начин право (например за спазване на закона от всички в това число и Общината ако щете защото тя не е над закона) се отговаря с един вандалски акт!
          born to be wild
          Кольо Ковачев

          Коментар


          • #6
            До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

            Първоначално публикуван от 678 Преглед на мнение
            ще проверя как стои въпроса със заповедта ама невярвам кмета на селото да напише една обшииирна (и главно нагла, по комунистически!) статия срещу потърсилите правата си само на база общи приказки и намерения за действия на група селяни.
            Мисля обаче, че тук основното е, че на едно потърсено по законен начин право (например за спазване на закона от всички в това число и Общината ако щете защото тя не е над закона) се отговаря с един вандалски акт!
            Ти на кой точно,си адвокат!!!
            Че не мога да ВДЯНА!!!
            Eвгени Филчев
            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

            Коментар


            • #7
              До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

              Май ,защитаваш оная група селяни ,които не са се помазали от туристите ,покрай състезанието и от комшийска злоба,са наели юредическо лице ,тоест тебе,да ходиш да гърмиж във форума и да се мислиш за герой!

              Пък ,да не се окаже,че ти е детска мечта да станеш АЙдукат и да помагаш на селяните,д'ет не стига че и пари им влизат,ами да ходят да си завиждат един на друг! И ей така от скука да им бръмчи нещо,нейде!!!
              Последно редактирано от kocha; 21-05-09, 23:03.
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • #8
                До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                Явно колегата"678" е един от щастливците че има някакви проблеми пистата"Дълбок дол".Това е поредното доказателство че в България на предприемчивите , инициативните и правещи нещо добро хора не се гледа с добро ,а само им се пречи с всички сили и средства.Откакто съществува пистата цените на имотите се покачиха в пъти,по време на състезания се пълни с народ който наема къщи и така се осигурява някакъв поминак на местните жители,но това не се отчита от тях.Ако не беше пистата никой нямаше да се сети кое е това село Дълбок дол!И тук обаче важи правилото-"АЗ НЕ ГЛЕДАМ НА МЕН ДА МИ Е ДОБРЕ ,А НА ВУТЕ ДА МУ Е ЗЛЕ!".

                ДАНО РАЗУМНИТЕ ХОРА СА ПОВЕЧЕ ОТ КОМПЛЕСАРИТЕ!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                  Колега... ако мога да те нарека така , защо ми се струва, че всичко което е свързано с "КЛУБ 4Х4 АДВЕНЧЪР" те дразни? След като се изказваш толкова подготвен, защо не коментираш последното общоселско събрание в с.Д.Дол нарочно организирано по въпроса за пистата.....и да представиш виждането на масата от населението. И провери от кога тази писта е лицензирана в БФАС. Питам ВИ господин........защо се дразните, че в близост до Троян ще има още едно място, което надявам се ще стане популярно. Аман от.............!!!!!!!!

                  И защо под твоя ник не си сложеш името. А това, че обръщението ми към теб е и на ВИЕ ина ти..............сам си потърси обяснение.
                  Последно редактирано от Desislav Cekov; 22-05-09, 09:01.
                  Цветан Петров
                  "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                  0888865583

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                    Колега ,четейки първия ти пост се замислих на кое даваш акцента ,
                    на вандалския акт или на неЗАКОННАта писта (според теб и някаква овча мисъл вестник)
                    Око за око и светът ще ослепее

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                      В Дълбок дол отвори хотелски комплекс специално да обслужва гостите на пистата. По време на състезания там работят десетина местни, зрители и състезатели изкупуват всичко в местните магзини, цените на имотит скочиха, прави се нещо хубаво и накрая все се намира някой недоволен. А аз май се сещам и кой е точно и че кара бяла Киа Спортидж. Аман от дървени философи.
                      Последно редактирано от zzlatev; 22-05-09, 08:11.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        В Дълбок дол отвори хотелски комплекс специално да обслужва гостите на пистата. По време на състезания там работят десетина местни, зрители и състезатели изкупуват всичко в местните магзини, цените на имотит скочиха, прави се нещо хубаво и накрая все се намира някой недоволен. А аз май се сещам и кой е точно и че кара бяла Киа Спортидж. Амн от дървени философи.
                        Стига намеци - давай направо имената! Що за народ сме - тъкмо се започне нещо хубаво и добро - и веднага се намира някой завистлив миндил дето да сложи прът в колелата!
                        Хайде да организираме някаква акция за оправяне законността на полигона!
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                          Първоначално публикуван от 678 Преглед на мнение
                          Порових из форума и не намерих нищо относно законноста на пистата в с. Дълбок Дол и проблемите които тя създава на (част) от местното население.
                          Та фактите казват, че пистата е незаконна и е построена в разрез на хигиенните изисквания и тн. и е издадена заповед за спирането на експлоатацията и от началото на Май 2009г.
                          До тук добре, знае се кой е потърсил правата си публично и в крайна сметка е получил това което трябва да получи при условие, че имаме правова държава (поне на хартия).
                          Обаче някой "върл фен на офроуда" не е приел реалността (как така ще му затварят пистата някакви селяни), хванал е четката и в свободното си време (най-вероятно по тъмно, по мъжки) е посетил оградата на инициатора на подписката срещу незаконната писта и е надраскал с боя някакви знаци изразявайки мнението си като неандерталец.
                          Колеги: Надявам се това да не е човек от форума защото иначе голям резил ще падне върху нас.
                          Второ: съфорумци са главните потърпевши от затварянето на пистата (което е само на хартия за сега) и се надявам да приемат реалностите такива каквито са с чест и достойнство. И да се сетят, че нашите права започват там където свършват правата на другите.
                          Трето: всеки конфликт има решение но се иска диалог и спазване на законите!


                          Всичко това го написах защото днес прочетох в местния вестник „Троян 21” две статийки по проблема и реших да проверя какви са коментарите в основния форум за оффроад но не намерих нищо.
                          Колега, за да ти отгооря както си му е редът, моля да излезеш от анономност, че с числа не ми се говори
                          И да отговориш на един въпрос на съфорумците, какво ти лично си направил за развитието на родния си град или за развитието на спорта

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                            Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                            Стига намеци - давай направо имената! Що за народ сме - тъкмо се започне нещо хубаво и добро - и веднага се намира някой завистлив миндил дето да сложи прът в колелата!
                            Хайде да организираме някаква акция за оправяне законността на полигона!
                            Не му знам името, но живее точно на края на улицата, която излиза на полигона и май е в основата на бойкотите. На първия кръг от шампионата се оплакваше, че някои бил минал през сливовата му градина и нахлу директно на трасето с въпросния таралястник. Добре, че нямаше наоколо състезатели тогава.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пистата в Дълбок Дол или имали ред и право в България?

                              Изборите наближават!
                              Очакваме следващия "официален документ", публикуван във вестник "Каспичан 32"... примерно...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X