Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлюви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с охлюви

    Напоследък в двора ми са се завъдили охлюви. Нямаше да се оплаквам ако ги ядях, но уви.. проблема е, че ядат цветята и тревата. Механично събрахме и изхвърлихме над 5 кг охлюви, но сяхаш извират от земята. Ако някой може да препоръча друг метод за премахването им ще съм благодарен. Да уточня, че имам и голи и с черупки.

  • #2
    До: Проблем с охлюви

    Първоначално публикуван от bodevb Преглед на мнение
    Напоследък в двора ми са се завъдили охлюви. Нямаше да се оплаквам ако ги ядях, но уви.. проблема е, че ядат цветята и тревата. Механично събрахме и изхвърлихме над 5 кг охлюви, но сяхаш извират от земята. Ако някой може да препоръча друг метод за премахването им ще съм благодарен. Да уточня, че имам и голи и с черупки.
    Разхвърляй по повърхността на почвата троен суперфосфат,може да го намериш във всяка агроаптека.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с охлюви

      Ако имате кокошки - пуснете ги из двора - това напълно сериозно, гарантирано ще ви отърват от всички охлюви, но пък и тревата/цветята ще пострадат.
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с охлюви

        Вземаш няколко пластмасови чашки и слагаш в тях малко бира, на сутринта всички охлюви са вътре.
        МЕЗУРОЛ ШНЕКЕНКОРН 4 Г - пробвай с това.
        http://agropal-bg.com/index.php?page...mid=1&vmcchk=1

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с охлюви

          В селскостопанските магазини или аграрни аптеки има специален препарат срещу охлюви, не му помня името , но са сини гранули. Един пакет е за около 20-30 квадрата. Ефекта е убийствен. Лично го ползвам и съм доволен.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с охлюви

            Благодаря за всички съвети! Относно тройния суперфосфат: преди два дни подсилвах райграса с такъв, но май подсилих охлювите!
            Май ще пробвам с химията!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с охлюви

              В една съседна тема видях сведение - таралежът е вашият човек, ако не искате да ги ядете. Той ще се заеме, само си го докарайте в градината.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с охлюви

                Аз също имах проблем с охлювите, бяха много.
                Но и аз поливах наред всичко, без да се съобразявам, че така им създавах много идеални условия-сянка и влага.
                Освен това и дървета бяха прекалено нагъсто и те също засенчваха. Изсъхнаха ни няколко череши и слънцето започна повече да влиза до почвата.

                Аз осъзнах, че не трябва да поливам всичко наред, и че не всички имат равни права, а трябва да давам необходимото само на тези растения, които дават добри плодове.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X