Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнения между два джипа и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сравнения между два джипа и препоръки

    Здравейте,
    Предстои ми покупката на джип. По принцип ще го ползва на по-скоро смесено градско/извънградско, ежедневно. Налага се да е джип, понеже в моя "квартал" правят канализация и улиците са offroad вече 2 години и и не виждам как ще се оправят скоро, а ми писна да оправям ходова част на трошката ми. Разпологам с около 9000 като сума за новото возило. Бях се спрял на Land rover Freelander, с ляв (нормален волан, не искам десен) вървят по 8 читави. Обаче видях и Гранд Черокита 3.1 TDI за десетина хиляди (даже едно за 8, но ми е съмнително малко).

    Първо някой има ли данни за харчовете за разход на гориво и поддръжка. Черокито ме притеснява освен големия двигател и автоматичните скорости. Има ли с по-малък, какво препоръчвате, има ли с ръчни скорости?

    И изобщо в предвид за какво ще го ползвам какъв джип бихте ми препоръчали. А да баща ми е запален ловджия, тъй, че все пак често ще ходи и на лов по време на сезоан тоя джип.

    Благодаря предварително.

  • #2
    До: Сравнения между два джипа и препоръки

    и какво те притеснява на автоматичните скорости? американска кола с "ръчка" ми звучи като Ферари Дизел ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Сравнения между два джипа и препоръки

      Първоначално публикуван от kirilnaldjiev Преглед на мнение
      Бях се спрял на Land rover Freelander, с ляв (нормален волан, не искам десен) вървят по 8 читави.
      8 к за читав с ляв волан... какво значи ,,читав"
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        До: Сравнения между два джипа и препоръки

        Като марки са добри, ама дали са това моделите?
        Що не вземеш да се поразровиш, че тук повечето се чустваме като приятели, а за кола и жена на приятел лошо не се казва.

        Коментар


        • #5
          До: Сравнения между два джипа и препоръки

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Като марки са добри, ама дали са това моделите?
          Що не вземеш да се поразровиш, че тук повечето се чустваме като приятели, а за кола и жена на приятел лошо не се казва.
          Така е, много си прав. То това е и втората част от въпроса ми. Приемам предложение, в предвид условията които съм описал, както з амодели, така и за марки и модели. Разполагам с 9к. Искам джип, понеже са ми разкопали квартала за дълго време и към дома ми е офроуд, но ще го карам предимно градско.извънградско. Честно казано споменатите две ме спечелиха с визия . Иначе съм мнго бос в темата, а втози форум виждам много кадърни мнения и много разчитам не препоръките Ви. За авто скоростите ме притеснява, че развалят ли се много скъп ремонта. Нереално скъп (така съм чувал, нз).

          Коментар


          • #6
            До: Сравнения между два джипа и препоръки

            Щом я вземеш приготви оше 1000лв. ей така за първоначални разходи ( масла филтри и т.н.) Фрито и Гранда не са от един клас, значи незнаеш какво искаш (поне според мен) т.е. огледай се и за "Фронтиера" дълга база и т.н. има и отделна тема (с "търсачката" ) ръчни или автоматик +/-. Гранда си е по-скъп, но е и по-голям, а голяма кола с малък мотор се мъчи, колкото до разхода ( и за това има тема) от физичните закони за запазване на енергията се знае, че здрави горе-долу коли, с еднакъв тонаж горят еднакво, разлика има при дефект или при изразен друг стил на каране и т.н.......успехи в търсенето пък ще помагаме където можем
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Сравнения между два джипа и препоръки

              Загледай и Киа Спортидж. И аз не вярвах.

              Коментар


              • #8
                До: Сравнения между два джипа и препоръки

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Щом я вземеш приготви оше 1000лв. ей така за първоначални разходи ( масла филтри и т.н.) Фрито и Гранда не са от един клас, значи незнаеш какво искаш (поне според мен) т.е. огледай се и за "Фронтиера" дълга база и т.н. има и отделна тема (с "търсачката" ) ръчни или автоматик +/-. Гранда си е по-скъп, но е и по-голям, а голяма кола с малък мотор се мъчи, колкото до разхода ( и за това има тема) от физичните закони за запазване на енергията се знае, че здрави горе-долу коли, с еднакъв тонаж горят еднакво, разлика има при дефект или при изразен друг стил на каране и т.н.......успехи в търсенето пък ще помагаме където можем
                Усетил си ме, че незная какво искам. Иначе имам 10к, затова казвам, че мога да дам 9к, защото останалите съм ги приготвил за гореспоменатото. На КИА-та дизайна нещо не ми харесва и признавам, че е важен за мен, но много по-важни са другите компоненти - здравина (все пак говорим за ежедневен offroad, до такава степен са разкопани улиците, че нормални коли на места застъргват). До тези пари какво друго може да ми препоръчате. Гледам, че старите Лендкрузъри на Тойота се побират в цената.

                Коментар


                • #9
                  До: Сравнения между два джипа и препоръки

                  Преди малко на тротоара пред офиса видях една витара. На стъклото пишеше, че се продава, че е декември 2002 г. и струва 8000 лв. Не че съм фен на тази марка, но понеже е точно твойта цена го казвам.
                  www.offnews.bg

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сравнения между два джипа и препоръки

                    Колеги, човека е във форума от 10 дена. Няма начин дори да се ориентира какво къде да гледа.

                    Колега kirilnaldjiev за това за което питаш истински джип не ти трябва. Вземи си нещо по-старо като модел но по-запазено. Т.е. моята препоръка е да гледаш скъпите коли от даден модел. Не най-ефтиния Гранд, гледай най-скъпия от предишния модел. За разбита улица стават и двата. Не забравяй, че който и да е джип излиза по-скъпо от една кола. А качиш ли се един път на джип-няма слизане. И така по лека лека почваш сам да си намираш всичко в този форум. Пази се само от новосечките. Има ли вътре две ръчки за скорости значи става. Другото....кое ти е на сърце....или....Питай жената.

                    ПП Напиши в профила от къде си. Не боли.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сравнения между два джипа и препоръки

                      А мислил ли си за Honda CR-V . От казаното до момента има може би най-нисък разход. Бензин градско 10 извънгр. 8, а става и с обикновенна газова и то без проблем с гърмежи и други такива. Има удобно място за бутилката под масичката в багажника и разхода е 12-13 литра градско и 10-11 извън. Има добра возия, а частите са евтини и ги има ( преден калник 70 лв. ремък и ролка х45 лв.) Не е типичен Offroad но за твоите нужди е 6+
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сравнения между два джипа и препоръки

                        Благодаря на всички. Наистина съм нов във форума, не съм от 10 дни ами направо от днес. Но само днес съм влязъл над 10 пъти. Просто от ден два реших твърдо за джип поаднах тук и гледам оферти в Мобилето .

                        Мненията Ви стават все по-полезни за мен, за което съм безкрайно благодарен и от два три дни всяка вечер ме "грабва" нова кола. Чероките ме спечели с дизайн. сега гледам и хондички. Малко са дървенки като дизайн , нооо пък за сега вярвам безрвезрвно на всички във форума и колегата над мен е доста прав.

                        Като здравина на ходовата част как бихте ги подредили (препоръчали).

                        П.С.: От Пловдив съм, вкарах го в профила си.
                        Последно редактирано от kirilnaldjiev; 18-05-09, 20:16.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сравнения между два джипа и препоръки

                          Вальо "drukman " е от Пловив - по ще ти помогне, но е 100% прав за най-скъпата модификация от предния период т.е. "фул шукарийки" Чероки 90г. а не "постен" Гранд от 2003г.....колата ти се вързва без проблем ако струва до около 6 брутни месечни дохода може да си е поправиш и поддържаш без проблем....после е изхвърляне
                          Колкото до ходовата част - всичко което е с два моста (че има "джипки" 2х4) и отделно шаси и купе.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сравнения между два джипа и препоръки

                            Да те предпазя от една заблуда:
                            Не мисли, че джип в градските дупки се разбива по-малко от лека кола. Разбива се точно толкова, особено, ако ги минаваш бързо, смело и лекомислено. Ремонтите след разбиването, обаче, струват повече. И, на едни и същи дупки джипът, с малки изключения, друса повече от лека кола. Ползите от джипа в чисто практически аспект започват чак когато дупките/преспите/калта станат трудно проходими за колата. Повечето джипери със стаж все пак поддържат и лека кола.

                            От друга страна, щом си решил джип, значи джип. Полезно ще ти бъде, да посетиш някоя от по-меките разходки с джипове, защото разказите са си разкази, но е друго да видиш няколко машини в сравнение.

                            За разхода на гориво има една дълга тема:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2936
                            Тук много хора са писали наблюдения, а някъде в темата имаше и обобщени данни в таблица. Определено ще ти е полезно да прегледаш таблицата (някой колега, ако има директен линк, да го даде, че не ми се рови).

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сравнения между два джипа и препоръки

                              Първоначално публикуван от kirilnaldjiev Преглед на мнение
                              ...
                              Като здравина на ходовата част как бихте ги подредили (препоръчали).
                              Има два безпогрешни начина : първо се навеждаш (забележи навеждаш, а не залягаш) и оглеждаш отдолу. Колкото по големи железа забележиш - по здраво. После се качваш да се повозиш по път с неравности (такива изобилстват). Когато вече имаш усещането, че ще ти изпопадат пломбите, това е вседехода с най здравата "ходова част".
                              Между другото - няма опасност да те залепи за седалката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X