Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Почистване на язовир Голям Беглик

    Първоначално публикуван от boyko100 Преглед на мнение
    ......
    Сега на г-н Николов мога да отговоря, че не искам да скарам никого с никого (освен власта с "Бандерия") сигнали ще подавам към властта и ще се възползвам по всякакъв начин от познанствата ми да попреча на тези вандалски прояви към природата ( не е ли парадокс как чрез организиране на два фестивала на територията на "Чатъма" със същите изкарани средства ще се унищожи точно тази местност от която са изкарани тези средства)!....

    Б. Стоянов
    По "всякакъв" начин !!!
    Форумът, в който имате точно 8 мнения, част от този "всякакъв" начин ли е ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • До: Почистване на язовир Голям Беглик

      Откога броят на мненията е критерий за нещо??
      Иначе, борбата по "всякакъв" начин доколкото виждам, е валидна за всички страни.
      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
      Omnia vincit amor !

      Коментар


      • До: Почистване на язовир Голям Беглик

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        По "всякакъв" начин !!!
        Форумът, в който имате точно 8 мнения, част от този "всякакъв" начин ли е ?
        Донякъде сте прав, но все си мисля, че броя на мненията не определя дали един човек е прав в дадена ситуация или не, по-скоро г-н Николов четете съдържанието, а не бройте мненията

        П.П. Мисля, че съм дал определение в поста си на израза "всякакъв начин", което ме навежда на мислълта, че или не четете внимателно, или не искате да разберете какво съм написал, или просто няма какво друго да кажете!

        Коментар


        • До: Почистване на язовир Голям Беглик

          Така, де. Не е важно какво се казва, ами си броим мненията. Ако някой реши да се включи по вълнуваща го тема, защото не смята самоцелно да пише из всички раздели, да има предвид, че тежестта на тезите му спрямо "авторитетите" е пропорционална на разликата в броя мнения, умножени по броя шарени букви под името. Освен това, автоматично бива обвинен в пристрастие и скрити мотиви.

          Както е видно - важни са цифрите и количествените оценки. Особено пред разни институции. Друго си е - от 30 000 единомишленици, на място са присъствали 3 000 младежи с еко самосъзнание, проверени от участници с по 3 000 мнения от форум с членска маса от 60 000. Еха, баш изходни данни за кандидатстване където трябва, особено пред държавни чиновници.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Още повече, разбрахме, че 30 000 младежи, които карат планински велосипеди, имат точно същите разбирания за чистота на природата, както и екоактивистите от нашия форум.
          30 000 имали ТОЧНО СЪЩИТЕ разбирания за нещо?! То 3-ма нямат точно еднакви разбирания... Че и "екоактивистите от нашия форум" - както се пее в една песен: "нали ги видях - общественици"...

          Коментар


          • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

            Аз не съм привърженик на всякаквия начин.
            На младини съм печелил с всички средства.
            Още помня горчивия дъх на победа " на всяка цена ".
            Сега имам доста морални задръжки и норми.
            Защитавам тези, които ми станаха приятели до край, но не с "всички средства ".
            И разбира се единствено от свое име.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

              Отново призовавам модератора на раздела да отдели темата за Благотворителната акция, по почистването на Язовир Беглика, от т.нар - " Хотел Байкария ".
              Разбира се, ако счете за нужно, може да оформи тема: - За и против дивото къмпиране в България.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Отново призовавам модератора на раздела да отдели темата за Благотворителната акция, по почистването на Язовир Беглика, от т.нар - " Хотел Байкария ".
                Разбира се, ако счете за нужно, може да оформи тема: - За и против дивото къмпиране в България.

                Допуска се една основна грешка - аз, а предполагам и не само аз, съм против дейностите на Байкария, но и против дивото къмпиране, дотолкова-доколкото след него има вреди за природата.
                Подобна формулировка на темата няма да е правилна.
                Последно редактирано от Тануцо; 22-10-09, 14:32.
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                  Разбира се, ако счете за нужно, може да оформи тема: - За и против дивото къмпиране в България.
                  Забраната, според мен, освен да увеличи емиграцията към по-диви страни, друго няма да направи. Поне при мен до 4х4 се стигна заради това.
                  Но диво къмпиране според мен не е къмпиране сред боклуци.
                  Та си чистиме и преди и повреме и след това. Явно имам хомофобия, ама поне през ваканцията гледам да съм сред себеподобни, а не сред чалга и маанета.
                  Поздрави.
                  Последно редактирано от Yaro; 23-10-09, 11:16.

                  Коментар


                  • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Аз не съм привърженик на всякаквия начин.
                    На младини съм печелил с всички средства.
                    Пак сте прав г-н Николов и под израза "всякакви" не поясних, че няма да изляза на партизанска война, може би трябваше да поясня с баналното "всички позволени от закона средства", като например отчетите финасовите на въпросното сдружение, петиция към МТЕЛ с определени въпроси, като например - знаят ли какво точно спонсорират, еко министерството - как и от къде са получили разрешение за фестовете, и се стигне до ЛС Беглика, кой, как и защо е подписал договор с "Бандерия"!!??


                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Защитавам тези, които ми станаха приятели до край, но не с "всички средства
                    Виж тук г-н Николов не мога да се съглася с вас, това означава ли, че дори ваш приятел с който сте се сприятелили в затвора примерно, много хубав човек и него ще защитавате независимо от престъпленията които върши (тук говорим хипотетично в никакъв случай не казвам, че сте престъпник и не обвинявам форума в нищо)?!

                    А от снимката на аватара ви личи, че не сте толкова възрастен, може би има още неща да учите А както пише в подписа ви, след време ще ви е грижа за лака защото на места като "Чатъма" и др подобни където ще можете да издерете лака, няма да може да се ходи тук "Бандерия" там "Аркадашия" ................в София или големите градове лака ще го дерат циганета и наркоманчета ..............

                    Коментар


                    • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                      Първоначално публикуван от boyko100 Преглед на мнение
                      ....

                      Виж тук г-н Николов не мога да се съглася с вас, това означава ли, че дори ваш приятел с който сте се сприятелили в затвора примерно, много хубав човек и него ще защитавате независимо от престъпленията които върши (тук говорим хипотетично в никакъв случай не казвам, че сте престъпник и не обвинявам форума в нищо)?! ..............
                      Ако си е излежал присъдата, той има точно равни права с мен, и бих защитавал правата му със същото убеждение с което и моите. Един мъж, може всякак да падне, важното е дали ще намери сили да се изправи след това и да продължи по правия път.
                      Междувпрочем и аз съм бил следствен, по времето на комунизма, защото посрещахме марсианците пред Народния театър с плакати " Добре дошли драги марсианци ! ".
                      Тогавашната милиция, не си поплюваше и за пет минути ни окошариха на Развигор. После ни преместиха в централния, но като се разбра , че това е ученически театър на открито , за което имахме разрешение от Министерство на Образованеието, ни пуснаха, отнемайки разрешителното.
                      Наложи се да полежим ден два в суматохата и да правим планове, как ще ни мятат кюфтета с прашка.
                      Сега единият е професор в СУ, другият бивш министър, приятели са ми, без съмнение !
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Ако си е излежал присъдата........

                        независимо от престъпленията които върши....
                        Това съм написал в моя пост, пак не четете внимателно за съжаление, мисля, че времето е сегашно продължително, точно както вашите приятели от "Бандерия" които защитавате, които според мен извършват престъпление спрямо природата в резерват "Чатъма" като организират там втори пореден "Фестивал" и продължават явно поради ненаказаност да вършат друго престъпление (застрояване), което пък има за цел продължаващ низ от дългосрочни престъпления спрямо прекрасната природа в този резерват!

                        Иначе има разлика м/у задържан и следствен

                        П.П. Язък, че нямаме такава полиция сега, цялата "Бандерия" щеше да прави "Фестивали" в Пандерията
                        Последно редактирано от boyko100; 22-10-09, 15:53.

                        Коментар


                        • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Да всеки новозаписал се във форума , може да напише няколко лъжи и да настрои колеги в една или друга посока, зависи от мирогледа им.
                          ....
                          След това в началото на лятото новозаписали участници в форума, от първите си мнения, изопачиха фактите и успяха да ни настроят против мероприятие на Байкария.
                          ....Това което видяха очите ни и обективите, говореше точно обратното : Крадеца вика - Дръжте крадеца.
                          Понеже, цитати от горе написано се отнасят директно за мен, па е редно и аз да напиша няколко изречения. Господин Николов ми на този форум лепна какви ли не неща. То не бях манипулатор, то не бях човек който мъти вода, те не бях човек който иска да скара този форум с Байкерия... Сега даже станах и крадец ( Както го каза Г. Николов) който вика Дръжте крадеца. Аз не му се обиждам. Свикнах си... Даже Г. Николов ми става все повече симпатичен и драг, въпреки че, очевадно, чувствата ни не са взаимни, но това е за мен абсолютно без значение .
                          Все пак, тема на тая част на форума е "Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?" и в връзка с това и написано до тук, бих искал на Господин Николов и хора гласували с ДА, в анкета от горе, да зададем няколко въпроса, на което би било хубаво да се има директни, аргументирани и точни отговори. Естествено, и аз съм готов да с аргументи отговарям на какъвто и да е въпрос, въпреки че в малкото постове което написах, ясно и точно аргументирах собственото си становища.

                          Те така,

                          Уважаеми Господин Николов и хора който гласувахте с ДА в анкета от горе, моля Ви за аргументирани и ясни отговори на следващите въпроси:

                          1. Каква полза до сега има Васил Коларов от организация на вече две организирани събирания под името "Беглика Фест" ?

                          2. Смятате ли че е редно, да почиващите хора на този язовир (макар и не регламентирано ) няколко дни, по 24 часа на денонощие, бъдат тормозени от музика и хора и да нямат елементарна възможност за сън или почивка ?

                          3. Смятате ли че организация на трети Беглика Фест ще с нещо промени и подобри положение на Васил Коларов (Голям Беглик) и ако е отговор ДА с какво ?


                          Предварително благодаря за аргументирани отговори.
                          Душко

                          Коментар


                          • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                            Здравейте!
                            Искам да попитам, отначало не беше ли обявено, че 5% от сумите събрани от бивакуващи на феста ще отидат в полза на основната идея за събитието - Глухаря. Днеска пак гледам сайта с надеждата за прозрачност и да разбера каква е събраната сума, нещо което трябваше да се обяви, но няма инфо. И попаднах на информацията, че 5% се събират в полза на глухаря ама от продажбата на фанелки. Ебаси ползата ще да е било

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                              Първоначално публикуван от boyko100 Преглед на мнение
                              независимо от престъпленията които върши....
                              Това съм написал в моя пост, пак не четете внимателно за съжаление, мисля, че времето е сегашно продължително, точно както вашите приятели от "Бандерия" които защитавате, които според мен извършват престъпление спрямо природата в резерват "Чатъма" като организират там втори пореден "Фестивал" и продължават явно поради ненаказаност да вършат друго престъпление (застрояване), което пък има за цел продължаващ низ от дългосрочни престъпления спрямо прекрасната природа в този резерват!

                              Иначе има разлика м/у задържан и следствен

                              П.П. Язък, че нямаме такава полиция сега, цялата "Бандерия" щеше да прави "Фестивали" в Пандерията
                              Виждам, че твърде фиволно боравите с думи, които имат конкретен законов смисъл по НПК.
                              Надявам се, осъзнавате, какво точно имате в предвид.... ?
                              Последно редактирано от Nik Nikolov; 22-10-09, 17:22.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                                Първоначално публикуван от Dulen Преглед на мнение
                                ............

                                1. Каква полза до сега има Васил Коларов от организация на вече две организирани събирания под името "Беглика Фест" ?

                                2. Смятате ли че е редно, да почиващите хора на този язовир (макар и не регламентирано ) няколко дни, по 24 часа на денонощие, бъдат тормозени от музика и хора и да нямат елементарна възможност за сън или почивка ?

                                3. Смятате ли че организация на трети Беглика Фест ще с нещо промени и подобри положение на Васил Коларов (Голям Беглик) и ако е отговор ДА с какво ?
                                .....
                                Беглика фест, очевидно се развива. Начина мястото и времето на провеждането му, тази година е предмет на оживени дискусии, в които и аз и други колеги сме поканени и участваме.
                                Разбира се градивни дискусии. В тези дискусии участва и почти целият спектър от зелени движения в България. Така, че едно е сигурно, фестивалът ще го има, отново в рамките на закона, вероятно с още по голям обществен отклик и по голяма подкрепа , изведен на ново организационно и хигиенно равнище.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X