Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радарна карта на България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радарна карта на България

    Здравейте,
    Търся радарна карта на България. Или насоки в търсенето...
    Мото братство Хищници

  • #2
    До: Радарна карта на България

    SRTM карта искаш да кажеш? Или нещо друго?

    Коментар


    • #3
      До: Радарна карта на България

      Не съм чувал да са разсекретявани.
      Какво е SRTM?

      Коментар


      • #4
        До: Радарна карта на България

        Shuttle Radar Topography Mission - http://www2.jpl.nasa.gov/srtm/

        Коментар


        • #5
          До: Радарна карта на България

          Значи идва въпроса дали му трябват за наука, или за навигация.

          Коментар


          • #6
            До: Радарна карта на България

            Хоризонтали за всички карти взети са от SRTM.

            Коментар


            • #7
              До: Радарна карта на България

              Интересна тема...Това може да ви е полезно Все пак ако не се лъжа изолиниите в тази тема са правени чрез векторизиране на растерни карти и съответно не са много точни. Междудругото и аз искам да попитам същото дали някой знае дали ги няма някъде "претаковани" за целия свят? По принцип не би трябвало да има значение в какъв формат са.

              Поздрави,
              Последно редактирано от asterix85; 13-05-09, 15:00.

              Коментар


              • #8
                До: Радарна карта на България

                Здрасти Астерикс85,
                изолиниите в посочената от теб тема съм ги правил точно по данните от SRTM, за които Сибирски е посочил връзката към сайта на НАСА и от който може да се изтеглят свободно от тяхното фтп. И по скоро е обратното май на рестерните карти по принцип са по-точни изолиниите отколкото тези За САЩ са по точни тъй като са с по-голяма резолюция но за останалия свят са по неточни по принцип. Ето тук на този сайт http://srtm.csi.cgiar.org/ има така да се каже подобрена тяхна версия при която са отстранени грешки при сканирането от самия радар и са премахнати т.к. нар "дупки" тоест в места с много сняг или гъста растителност просто не са се получили данни за земната повърхност и чрез различни изчислителни методи и интерполация учените от тази организация са изчистили този род грешки и по принцип твърдят че са с най-високо качество поне засега.
                П.С.
                Иначе Астерикс какво имаш впредвид под "претаковани" за този вид данни че нещо не ми стана много ясно. Иначе ако могат да се направят хоризонталите от растерните карти ще е супер но си е доста къртовски труд де.

                Коментар


                • #9
                  До: Радарна карта на България

                  Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                  Здрасти Астерикс85,
                  изолиниите в посочената от теб тема съм ги правил точно по данните от SRTM, за които Сибирски е посочил връзката към сайта на НАСА и от който може да се изтеглят свободно от тяхното фтп. И по скоро е обратното май на рестерните карти по принцип са по-точни изолиниите отколкото тези
                  Интересно Все пак браво, сега осъзнавам колко труд си положил
                  П.С.
                  Иначе Астерикс какво имаш впредвид под "претаковани" за този вид данни че нещо не ми стана много ясно. Иначе ако могат да се направят хоризонталите от растерните карти ще е супер но си е доста къртовски труд де.
                  Наистина не знаех, че могат да се свалят свободно Бях влизал в
                  сайта на http://gpsmaps.de/page2.htm и там те са платени, затова винаги съм си мислил че тази информация е платена. Междудругото можеш ли да дадеш директен линк към ftp-то на НАСА?

                  Поздрави,
                  Последно редактирано от asterix85; 13-05-09, 16:34.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Радарна карта на България

                    Нещо такова: http://www.geodis.bg/uslugi/radar-map-intermap
                    Мото братство Хищници

                    Коментар


                    • #11
                      До: Радарна карта на България

                      Изглежда нямам право да редактирам поста затова пускам друг.

                      Цитат от друг форум:
                      "...на целия свят е достъпна, ...за учудване влиза и България :-)...
                      Обикновено са на парче, вся парче поедин градус дължина и ширина. Номенклатурата за наименованията е N41Е023 за 41 градус северна ширина и 23 градус източна дължина. Доста е логично.
                      Когато ми притрябва някой квадрат просто го търся по име и го свалям от първото срещнатп място (обикновено някакви научни институти или военни). ... направих това и тук са два от линковете:
                      https://repository.nced.umn.edu/brow...?folder=237947
                      http://netgis.geo.uw.edu.pl/srtm/Europe/

                      Форматът е hgt хабер си нямам какво значи, но знам че Global mapper-a го гълта като топъл хляб и го прави на лейър за растера без никакви грижи. От там можеш да чертаеш по калибрирания растер всякакви маршрути, да нанасящ вече записани тракове и каквото искаш и да им правиш вертикален разрез. Най-полезно е разбира се за непознат маршрут, особено за байкове се оказва незаменимо.
                      "

                      Nastia
                      Мото братство Хищници

                      Коментар


                      • #12
                        До: Радарна карта на България

                        Е това не го бях виждал



                        Благодаря +1

                        П.П.: Сърверът на НАСА - ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/. Вътре могат да се намерят SRTM1, SRTM3, SRTM 30 и SRTM Water Body. Междудругото колеги, може ли някой да отговори дали е възможно да се съчетаят SRTM данните и растерна карта в едно?

                        Поздрави,
                        Последно редактирано от asterix85; 18-05-09, 15:08.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Радарна карта на България

                          Да!

                          Нагъвал съм растер 1:50 000 върху hdt .....

                          В Мапер-а.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Радарна карта на България

                            Освен глобал мапера може да се ползва и Оziexplorer 3D за същата цел да си наложиш топокартите да изглеждат с 3D терен и да си ги гледаш подобно както в Гугъл ърт в триизмерния режим.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X