Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ден 4-ти - последен - Хранителна География

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ден 4-ти - последен - Хранителна География

    Може да не знаете, но с Жената специализираме Хранителна География - или Науката (у нас, в другите държави е по-лесно) къде да хапнем Вкусно!!!
    Вчерашният ден беше посветен на хапването (след миналоденшният глад), защото местата който искаме да посетим просто си съвпадаха с наякой от "Републиканските Обекти" в Х.Г. (Нали запомнихте - Хранителна География). Тръгнахме по-късно от обикновенно, но пихме хубаво кафе, следваше един от най-неприятните (поне за мен) пътища, София - Благоевград - Сандански, тесен за натоварването, с много села, Джигити и Полицаи. Попаднахме на такова "задръстване", че колоната беше на практика плътна до Благоевград, "всяко зло - за добро" е казал народа - Колеоса показа 5.9 л/100км. в така създалата се ситуация
    Първата спирка беше Любимата кръчма "Воденичката" (N41 40.631 E23 11.120) в село Долна Градешница - е нЕма такива пЪржоли и като размер и като вкус! А и Бобената салата и Картофената са Върха!
    Следваща спирка, Резиденция Свети Врач в Сандански - таме е Прочутия десерт "Спартак". Както и Фантастичната Градина, Уханието на която няма как да пресъздам с апаратчето. Лошото време, Предсказано от Синоптиците, вече започна да ни обгражда, но през целият ден нашият Огромен (трябва да призная!) къмет ни помагаше да му се изплъзваме - докато бяхме в градината се оказа, че е валяло на 500 метра извън оградата!!!
    От там Мелник, по преки пътеки показани ни от ГПС-а (Спести ни МНОГО път). В Мелник само нас ни нямаше, та решихме първо да отидем до манастира (Роженският). В района съм ходил стотици пъти, така, че оставихме нашите приятели да позяпат, а аз се зачетох в "Топ Гиър". Направих и леко лирично отклонение до съседно селце до което се минава през тунел в пясъчника! Когато се върнахме в Мелник - закапаха първите капки дъжд, така, че пропуснахме тази забележителност и поехме по преки пътеки, трябваше да са второкласни пътища от нациолналната пътна мрежа, но от спряла ни да пита за пътя кола, чухме израза "НЕма такива пътища" и бяха прави! Потеглихме да обиколим Пирин и да минем през Гоце Делчев, че по претъпканият път не ми се прибираше, а и още таяхме надеждата да стигнем на още едно две места. Пътят натам е в добро състояние и МНОГО Живописен (вижте сами). За жалост времето напредна, но поне дъжда спря и отново ни огря слънце. Решихме без повече разтакаване да се отправим към Банско и да похапнем за последно (за този ден), изборът беше Кръчмата "Бански Айдути", където кухнята ме ВПЕЧАТЛИ, макар и обслужването да не беше върха (почакахме доста), хапнахме и потеглихме в мрака към къщи.

    Ето и много малко снимки:



    Свети Врач

    Бамбук













    от тук се разнасяше Уханието



































































    Пред Роженският Манастир





    Не видях, може ли да се диша или НЕ











    Селцето - Любовище





    Тунела









    по пътя към Гоце Делчев





    Градът





    "Къщичка" не можехме да ги извадим от там, такава игра настана





    Към Банско





    Последно редактирано от alex_markov; 19-05-09, 14:07.

  • #2
    До: ден 4-ти - последен - Хранителна География

    Край Сандански покрай червения дрян, трябваше да посочиш и многобройните храсталаци от...бамбук. Правите стъбла със ситни листенца.

    Коментар


    • #3
      До: ден 4-ти - последен - Хранителна География

      Много приятни места и хубави снимки.
      Вчера и аз, след рафтинга по Струма и с водачеството на Жоро-Тримата за пръв път посетих кръчмата с големите пържоли в Долна Градешница. Наистина са големи, вкусни и ... не можах да се справя , добре че Жорката помогна.
      ... to be continued

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X