Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ден 3-ти, До Моняк и Перперикон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ден 3-ти, До Моняк и Перперикон

    Както бяхме планирали вчера тръгнахме към Кърджалииско, от Асеновград на татък пътя ми беше непознат, но Много ми хареса. Особено когато се отклонихме от главният път посока пещера Утробата (Благодаря на колегите от чиито писания черпя с пълни шепи идеи за мойте разходки!).
    Пътят е Фантастичен, невероятни гледки, страхотно преживяване! Пещерата не видяхме, защото в надвисналите облаци (прогнозата беше за дъжд, ама ни се размина само с Мрачно време) решихме, че не си заслужава времето (от пътя до пещерата е доста стръмна пътека според писаният един час в едната посока), а имахме още Много неща да гледаме и потеглихме напред (усещането ми беше, че след това прекрасно пътче, съм видял достатъчно). Гледките бяха прекрасни, НО възникна един дребен проблем - Никъде в района не видяхме Кръчма?????? Та разходката ни беше на Гладно, чак до 20часа.
    Следващата спирка Моняк (така го пишат по табелите), невероятна гледка над язовир Студен Кладенец. Някой "мъдрец" е затрупал пътя към крепостта, та се минава през съседното село????? Нагоре са направили прекрасно пътче, но леко стръмно, та трябваше да правя два курса да закарам и пътниците на втората кола - Гледката си заслужаваше макар и да нямаше слънце, беше великолепно!
    Следва Перперикон, където пристигнахме гладни и вече поуморени, но Голготата на Изкачването си заслужаваше, ходил съм на "Татул" и на "Старосел", Но толкова Мащабно чудо не бях виждал - Огромен Скален Комплекс - останах Впечатлен (вижте снимките - за жалост времето се оправи чак вечерта около Пловдив). От там потеглихме към Хасково, с надежда за Хапване, картата ни поразходи, но накрая намерихме хубавата кръчма в която сме ходили преди години, но за жалост си тръгнахме, не бяхме Финансово подготвени за цени от сорта на 19-35 лв. порцията. Та Пловдивското Хепи ни Ощастливи най-накрая....

    Стига приказки ето и малко снимки:

    Пътя в Родопите и Махалите















    Красиво язовирче















    реката















    трънлива красота



    язоеир Кърджали







    Моняк























    Пътчето































































    Изкачването към Перперикон - някой се отказваха

























    Последно редактирано от alex_markov; 05-05-09, 06:43.

  • #2
    До: Ден 3-ти, До Моняк и Перперикон





























































































































































    "Сувенири"
    И още нещо интересно, паркинга беше левче и въпреки това 80% от колите бяха спрели задръствайки пътя, докато на пракинга имаше 5 коли????

    Последно редактирано от alex_markov; 05-05-09, 06:45.

    Коментар


    • #3
      До: Ден 3-ти, До Моняк и Перперикон

      Прекрасно... красота!... Така се заредих от снимките и разказите, че все едно съм била там. Поздравления!
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X