Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Updates: How? When? Why?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Updates: How? When? Why?

    Здравейте,
    съжалявам ако не е правилното място за тез няколко въпроса които имам. Извинявам се предварително.
    Ето каква е ситуацията. Вчера вечерта(01 Май 2009) си купих Garmin Nuvi 255W.
    Следвах инструкциите, и изпратих емайл с данните които поискаха.
    Въпросите и забележките са ми следните:
    1) Как да разбера дали съм си ъпдейтнал картите(ъпдейтнах си софта на ГПС-а с WebUpdater-a който изтеглих, но предполагам това не ъпдейтва до последни карти и версиите им).
    2) Кога и колко често се ъпдейтват тези карти?(а и как да разбера дали съм с "последните" ъпдейти)
    3) Има ли някаква друга процедура след пращането на мейла до karta [at] .... ?

    Моля за помощ относно въпросите и някакви идеи как да "се справя" с някой от тези дребни но важни детайли

    Мерси за евентуалните отговори.
    Последно редактирано от OFRM_Team; 08-05-09, 09:53. Причина: т.7 от правилата на раздела

  • #2
    До: Updates: How? When? Why?

    В отговор на Вашите въпроси:

    1) След като сте записали обновлението на картата, можете да проверите дали то работи като стартирате навигатора и влезете в "Инструменти" > "Настройки" > "Карта" > "Карта Инфо". Там ще видите всички инсталирани картови продукти и техните версии. Препоръчваме Ви докато използвате ОФРМ Геотрейд да изключите вградената карта на Европа "City Navigator".

    2) Обновленията излизат четири пъти в годината (обикновено в края на всяко тримесечие). Актуалната версия на карта ОФРМ Геотрейд е 4.80

    3) В отговор на Вашето писмо с регистрационните Ви данни трябва да получите потвърждение в което е описано как да обновите картата до последната излязла версия. Ако не сте получили отговор на Вашето писмо, проверете дали нямате активен спам-филтър който е възможно да изтрива съобщенията от нашия е-мейл адрес като нежелана поща. В случай, че имате спам-филтър, конфигурирайте го да не изтрива е-мейли от нашия адрес, за да не пропускате съобщения и за в бъдеще.
    Последно редактирано от OFRM_Team; 08-05-09, 09:54.
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

    Коментар


    • #3
      До: Updates: How? When? Why?

      Здравейте,
      благодаря за отговорите. Така се прави

      Имам и няколко нови въпроса:

      Въпрос 1: Какво правят хората които нямат MapSource(като мене, без диск, нямаше го в кутията на Нувито 255w) ? Взех и го намерих с 300 зора от интернет, и после си го настроих...още го разучавам инак де.
      Въпрос 2: Видях опция за "Запис" на Нувито, но нещо не я разбирам много добре, ще почета още там, но, въпроса ми е следния, мога предполагам да изпращам "тракове" към мейла ви? И се надявам да има корекции овреме
      Въпрос 3: гр. Драгоман и гр. Сливница ама хич нямат улици като индикации в картата?!?! Защо е така? Айде, гр. Драгоман е по-малак град, ама гр. Сливница(че и областен град?!?) си е големичък, а къде къде по-малки градчета че и селца имат индикации(имена) на улиците. Мисля това си е голям минус за една "навигационна система". Надявам се скоро да има корекции по темата де

      Мерси за бъдещите отговори и за съдействието ви

      Поздрави,
      Amareto
      Последно редактирано от OFRM_Team; 08-05-09, 09:56. Причина: т.7 от правилата на раздела

      Коментар


      • #4
        До: Updates: How? When? Why?

        В отговор на Вашите въпроси:

        1) Ако сте регистрирали Вашата карта ОФРМ Геотрейд на нашия е-майл, можете да изискате на същия е-мейл стария картов продукт ОФРМ България, който работи в MapSource и който можете да използвате за планиране на маршрути, работа с тракове и т.н.

        2) Отговорът на този въпрос е даден в правилата за този раздел от форума (и по-специално т.7), които можете да намерите като обява над всички теми или директно тук. Полезна информация за записването на тракове можете да намерите в тази залепена тема. В тази връзка, искаме да Ви благодарим за изявеното желание да съдействате за развитието и прецизирането на картата. В съответствие с т.7 от правилата, Вашите забележки относно липсите или неточностите в картата ще бъдат пренасочени към е-мейла по поддръжка на картата и ще бъдат изтрити от публикуваните съобщения в темата, като се надяваме занапред да ги изпращате директно на нашия е-мейл адрес.

        3) "Тъй като записването на тези данни отнема доста време и ресурси, приоритет имат населените места с повече регистрирани потребители на картата". Съвсем възможно е да има достатъчно регистрирали се потребители от по-малко населено място, които да дадат приоритет на същото пред по-големи населени места. Картата се развива и обогатява непрекъснато, но както вече споменахме това изисква време и ресурс. Ако необходимите данни за цялата страна бяха налице, Гармин Интернешънъл досега щяха да са включили пълно покритие на България в City Navigator Europe.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • #5
          До: Updates: How? When? Why?

          Ем,
          сори пак, но, НЕ мога да намеря информация, как да записвам тракове на Nuvi 255W. Моля да ме насочите ако има начин.

          Мерси отново.

          Поздрави,
          Amareto

          Коментар


          • #6
            До: Updates: How? When? Why?

            Чети форума и всичко ще намериш. По принцип това устройство винаги записва трак , но е залепен към пътя. Не можеш да го изключиш , само го скриваш от екрана: Инструменти > Настройки > Карта > Регистър пътувания. Трака можеш да го изтеглиш в MapSource.
            НО , ако искаш тракът да не е вързан към пътя чети тук:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=20132&page=9

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X