Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойки за ГПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стойки за ГПС

    Оборудвах се с нов ГПС за мотора - 60 CSx.
    Добре, ама Гармин ги продават без стойка за мотор, а отделно продават някаква, която се води за колело и не издържа на мотор. Лично съм виждал как се троши при първото каране и първото падане на мотора. Само от тежеста на ГПС-а се троши.
    Другия вариант са стойките на РАМ. За тях мненията са нито добри, нито лоши - абе стават(май). Проблема е цената - над 100 лв и не се продават в България - Сабин внася, ама няма в наличност и се чака....месец.
    Третия вариант е на Туратех, направени са от алуминиеви "лентички", които се кривят при офроуд каране. Голям недостатък е цената - над 200 Евро. Също липсват на българския пазар.
    Като премислих вариантите, се оказа че ако не си направя сам стойка, ще трябва да си държа ГПС-а в раницата

    Отидох при един приятел, който има разни интересни материали и заедно изработихме стойка, която не е скъпа, здрава е, пази ГПС-а и я имам без да поръчвам от чужбина и да чакам доставка. И е с формата на 60-тката. Освен това е направена на принципа, че ако получи силен удар, ще се счупи стойката, но ще запази уреда, които е над 10 пъти по-скъп.
    Стойката е изработена от специална пластмаса. Към кормилото се захваща с метална скоба. Отвътре е облицована със специален дунапрен. Уреда се държи към стойката посредством силите на триене и 2 ластика(о-ринга). Положението спрямо хоризонтала може да се изменя лесно чрез натискане на пластинката. Може да се предвиди отвор за захранване.
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    -------------------------------------------------------------------------------------------









    Ако някой модератор реши, че темата не е за тук, моля да ме уведоми. Благодаря.
    Последно редактирано от Pacific; 14-04-09, 20:53.

  • #2
    До: Стойки за ГПС

    Понеже ти е приятел му кажи да изпуши още някоя друга цигара и да корегира цената. Има интерес, но цената е безумна.
    Последно редактирано от bokomo; 14-04-09, 10:51.

    Коментар


    • #3
      До: Стойки за ГПС

      И аз бих си взел при по-нормална цена..

      Коментар


      • #4
        До: Стойки за ГПС

        Стойката ми харесва.
        Имам 2 предложения:

        1.Да се прави с отвор за захранващ кабел 12V
        2.Да им малки отвори по дъното (не виждам от снимката) през които да може да изтича водата!
        0+,Bombardier DS650,Discovery II.

        Коментар


        • #5
          До: Стойки за ГПС

          Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
          Стойката ми харесва.
          Имам 2 предложения:

          1.Да се прави с отвор за захранващ кабел 12V
          2.Да им малки отвори по дъното (не виждам от снимката) през които да може да изтича водата!
          Това може да се уточни при поръчката.

          Коментар


          • #6
            До: Стойки за ГПС

            Едно виждане: Най-естественно изолираното място за уред е човешкото тяло. Аз съм велосипедист и съм си пришил на ръката джобче. Даже е по-терсене от мотор защото постоянно се въртя като пумпал. Но на мотор ръката е контролируема с една степен повече от кормилото.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X