Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

    Дълго време се чудех, има ли нужда да се тунингова Renegade 800, тъй като си имаше много мощност фабрично.
    Бях провокиран обаче от сайта на "RON WOOD RACING", които съвместно с ROTAX бяха разработили доста варианти...
    Поръчах си първия етап, който повишава мощността с около 20 %.
    В петък най-после дойдоха и получих нови колекторни тръби, нов въздушен филтър K&N, електроника и генерация !



    Реших да тунинговам най-мощния модел на RENEGADE X, серията R с фабрични 68-69 к.с. ( по различните каталози) ! Машината беше на 10 часа и тъкмо се "отваряше"...
    Разбира се, когато се прави унинг на класна машина, трябват и класни майстори, а аз никога не съм се съмнявал, че познавам точните хора
    Всички вече се досещате, че става дума за Близнаците в екип с Чудото и Дънди
    Разгледахме бумажките и започна "разсъбличане" на машината...





    Докато Чудото разплиташе кабелите, Иво и Дънди смениха пластмасовите фабрични предпазители с алуминиеви...



    Чудото изобрети специален ключ, който разбира се беше кръстен на "ренеГаден"



    Когато смъкнахме колекторните тръби се оказа, че дросела на въздуха е посока навън, над вариатора, което ще рече, че филтъра е отвън...
    Всички бяхме единодушни, че това за нашите условия не е удачно и започнахме да мислим варианти...





    Петър Близнака обаче измисли концепция "Custom Order", като използва маркуч от тръбата на шнорхел за Чероки, азбестово одеяло и изцяло изрязване и моделиране на кутията за фабричния филтър
    Каза, че е много скъпо и за по-малко от 10 бутилки Jameson ( без Редбула ) няма да се хване
    И започна едно творчество, финно като зъботехник...





    Това упражнение ни отне най-много време, докато напаснем мястото на филтъра ! Този филтър "смучеше" въздух като 10 прахосмукачки и се наложи да разпробием допълнителни отвори на кутията, за да диша !
    Намазахме чорапчето с масло и го монтирахме, като на стария отвор за дросела, сложихме малка мрежичка и го оставихме за допълнително всмукване на въздух...
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 05-04-09, 18:11.

  • #2
    До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

    И така, стигнахме до закачането на електрониката... Чудото направи чудеса от храброст, за да "ундурдиса" сноповете кабели и върже всичко
    Основните настройки са три, първата е, ако карате с фабричните настройки, втората ако е сменен само въздушния филтър, а третата ( в нашия случай ) когато е сменено всичко !
    Има допълнителни финни настройки за различните диапазони на работа на двигателя - в ниските, в средните и във високите обороти
    Според трасето, което ще карате и според нуждата се регулира различните диапазони на оборотите
    Аз промених само в средните обороти засега, като във високите ги намалих, защото мотора е още нов и да не го "изпаткаме"



    В това време Иво и Дънди монтираха генерацията...



    И тук обаче срещнахме проблем... Серията "RX" се различава по доста неща от предишния Х модел и не пасваха отворите за ауспуха...
    Петър обаче реши въпроса кардинално...



    Въздуховода обаче се нагряваше от близоста си с генерацията и затова го увихме с азбестово одеяло издържащо до 800 градуса



    Към 10 часа вечерта запалихме машината и ушите ни попиваха като манна небесна звука издаващ изключителна мощ и опиянение
    Вчера направих около 100 километра тестове и машината се представи отлично, без много да я напъвам...
    Голямото изпитание ще бъде в Германия, а утре ще кача видео със звука на РенеГадния Звяр
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 05-04-09, 20:15.

    Коментар


    • #3
      До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

      еее браво Тошо утре и аз ще посрещам R модела и тази вечер нема да се спи пиши ми да те попитам някой работи за тунинга че може да спретнем още един R като този
      skype: pecata_off-road

      Коментар


      • #4
        До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

        Пропуснах да кажа, че има още етап на този тунинг и това е подмяна на бутала, клапани и изобщо всичко по двигателя...
        Не мисля обаче, че е необходимо чак толкова...
        Аз очаквам още само демпфер и по-тежки пластини за вариатора, за да има по-рязък старт
        След Германия ще ги слагам и тях...пак при Близнаците

        Коментар


        • #5
          До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

          Страхотна работа, браво на Христов.... както винаги крачка пред всички останали!!!!
          0887 246718

          Коментар


          • #6
            До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

            Поради многото въпроси към мен за изобретението на Близнаците и Чудото, днес специално снимах въздуховода до кутията







            Направих ВИДЕО ЗАПИС на ауспуха и звука от него... Даже го изпратих на Десо да си го сложи като ринг тон на телефона



            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 06-04-09, 17:28.

            Коментар


            • #7
              До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

              Пропуснах снимките на металните предпазители





              И най-новата концепция, подкалници и раздувки на калниците
              Супер полезно нещо, тъй като досега калта се лепваше директно по очилата и уредите...
              Майсторите на Петър ( pepino_c ) ги "залепиха" като крило на самолет-с нитове, вечни и неразглобяеми



              Коментар


              • #8
                До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                Е добре де, дай да видим отговора на най-важния въпрос. Върви ли? И върви ли осезаемо повече от без тунинга?
                It's not the Ride, It's the RIDER

                Коментар


                • #9
                  До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                  Първоначално публикуван от ATV_RIDER Преглед на мнение
                  Е добре де, дай да видим отговора на най-важния въпрос. Върви ли? И върви ли осезаемо повече от без тунинга?
                  Карах само три часа, около 100 км., но понеже го разработвам не съм го смачквал много...
                  До 120 км/ч. стигна за 5 сек. при 7700 оборота, а максималните в момента са "скопени" на 8250 чрез електрониката !
                  Разликата е осезаема, направо огромна
                  В Германия ще го тествам два дена, цели 400 км

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    ...Направих ВИДЕО ЗАПИС на ауспуха и звука от него... Даже го изпратих на Десо да си го сложи като ринг тон на телефона ...
                    Абе не съм с NOKIA и неможах да го получа. А може би заради това че телефона подобни звуци не може да възпройзвежда!!!
                    Не се притеснявай, утре като стана ще ида и ще запиша когато минават тролеите или някои рейс Чавдар, предполагам е същото!?

                    Коментар


                    • #11
                      До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                      Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                      Не се притеснявай, утре като стана ще ида и ще запиша когато минават тролеите или някои рейс Чавдар, предполагам е същото!?
                      Първоначално публикуван от Tpunep
                      Кеф, мехлем за ушите. Тиктака като ранен Беларус.
                      Тъй тъй...Високото грозде кисело...
                      Ама нали съм широка душа ще ви дам да го пипнете и чуете на живо...

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                        Калобраните са нещо много ценно. От къде си ги поръча и колко парички са?
                        Последно редактирано от Desislav Cekov; 13-04-09, 08:39.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                          Тъй тъй...Високото грозде кисело...
                          Ама нали съм широка душа ще ви дам да го пипнете и чуете на живо...
                          Важното е мерак да има иначе е станало добре, а за гроздето виж го трансформирай в нещо друго че за така направена машина си требва и черпня.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                            Не спират нашите опити за още подобрения по машината
                            Авиомеханиците на Петър Ценков след като монтираха пружини и амортисьори ЕЛКА вече намериха и място за допълнителе резервоар за вода и гориво
                            Налага се да имаме по-голяма автономия заради дългите 300 до 500 км. рали-рейдове, а изискванията на FIM са и за 3 литров резервоар за вода...
                            Макета на резервоара вече е готов, сега ще се смъкват размерите и чертежите, а стойките се доизкусуряват.



                            Предполага се, че ще събере около 20-25 литра гориво, а в лявата част до ауспуха ще бъде отделена част за водата, около 3-5 литра
                            От мен засега само тези две снимки, а Петър ще разкаже по-подробно след Враца...

                            Коментар


                            • #15
                              До: ТУНИНГ ЗА "RENEGADE 800 X" "RENEGADE 800 RX" И "OUTLANDER 800" !

                              Пропуснах да кажа, че Петър вече е с BAD LOCK джантите( моите пътуват още),
                              но се оказа, че въпреки, че са за Ренегад, не влизат предните заради 8 мм.
                              Намерихме решението във фланците, но имаше само 5 см.
                              Сега сме поръчали нови, по-тесни 3 сантиметрови и ще ги монтираме след Враца, че тогава ще ни ги донесе гърка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X