Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

    От както имам Самураи един от малкото възли в тази кола които имаха перманентно проблеми бяха барабанните спирачки от зад реших че е време да бъдат подменени с нещо истинско което да няма чак такава постоянна нужда от грижи,настройки и донатъкмявания а и да е малко по надеждно.При положение че нямах много алтернативи а и по предните дискови спирачки освен едни накладки и подмяна на спирачните маркучи с по дълги заради лифта друго не съм им пипал реших че решението е задни дискови спирачки.Знам че ще има много хора против но аз си имам аргументи за и те са повече от против така че след намиране на необходимите неща днес пристъпих към подмяната на барабанните с дискови спирачки от зад.Какво ни трябва:
    1.Стоиките или супорти незнам как е по правилно да се наречат за предните дискови спирачки.


    2.Предни спирачни апарати от Самурай.

    3.Предни дискове от Самурай.

    4.Предни барабанни болтове пак от Самурай.
    Това са нещата които трябва да се набавят допълнително,по принцип би трябвало да се изработят и нови спирачни тръбички за да може да се закачат спирачните маркучи като трябва да са със сответните накрайници,оказа се че при Санатана Самурай това не е нужно защото неговите спирачни тръбичаки са с готови накраиници и пасват към спирачните маркучи на японския Самурай.Така че ако ви трябват спирачни тръбички или си търсите такива от Сантана Самураи 413 или си правите нови.
    Какво се прави за да се заменят барабаните с дискове?
    1.Разглабят се барабаните и се вадят полуваловете(полуоските) с помоща на обратен чук.
    2.От задната част на спирачките таз мисля че се казва се изрязва капачаката която покрива лагера.

    По принци в интерент има готови такива капачаки и могат да се закупят но аз в БГ. не ги намерих и си изрязах от таза капачка.

    3.На струг или с флекс от бараба се изрязва диск така че спирачния диск да влиза в него на този диск ще се крепи спирачния диск и джантата както предполагам се досещате.


    Незнам как се получава ако се реже с флекс както е на снимката,баща ми ги отряза на струга в къщи и стана перфектно.

    4.Подменят се барабанните болтове с такива от предните спирачки на Самурай защото са по дълги ако останете с основните леко се скъсяват и не е добре ето каква е разликата.


    5.За закрепяне на стойките има няколко варианта аз още не съм решил кои ще е може директно с три болта да се закрепят може и да се заварят утре ще направя снимки като закача мойте към моста.

    6.Качват спирачните апарати,обезвъздушавате и сега тук има едно но.На някои места казват сложи клапан за регулиране на спирачното усилие други казват не слагай,аз за сега няма да слагам ще пробвам да регулирам клапана които фабрично го има на задните спирачки на Самурая утре след като сглобя всичко ще тествам снимам и ще кажа някакви първи отзиви.
    Снимките които съм ползвал са от чужди сайтове защото днеска просто нямах време да снимам а и забравих утре ще пощракам какво се получава при мен,но нещата в общи линии са еднакви защото аз съм черпил информация от вън така че реално не се мъча да откривам топлата вода..
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

    А ръчна спирачка?Сори,но не знам дали пък не е на кардана...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      А ръчна спирачка?Сори,но не знам дали пък не е на кардана...
      При мен не е на кардана но тя така и така се прецака зимата и карах без нея по натам ще си сложа ръчна дискова на кардана

      или пък баранбанна от Японски Самурай.
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #4
        До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

        Значи сега е момента да предодвратиш по натъшни изцепки.Ориентирай се към задни апарати от Голф.Ще паснат точно на дисковете...Аз съм с такива и щом там спира перфектно,сметай...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Значи сега е момента да предодвратиш по натъшни изцепки.Ориентирай се към задни апарати от Голф.Ще паснат точно на дисковете...Аз съм с такива и щом там спира перфектно,сметай...
          Тъй като вече купих спирачни апарати от Самурай ще покарам с тях ако нещо не ми харесат ще последвам съвета ти.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
            Тъй като вече купих спирачни апарати от Самурай ще покарам с тях ако нещо не ми харесат ще последвам съвета ти.
            Ти си знаеш...Важното е да кипи безмислен труд...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Ти си знаеш...Важното е да кипи безмислен труд...
              Е ти па сега сефте.Нали трябва да е интересно на коснтрукторите като нас
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                Браво колега, темата е много интересна ще последвам проекта ти

                Коментар


                • #9
                  До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                  Спирачките вече са качени и колата е в движение има и първи впечатления за съжаление улисан в работа и цапане пак не снимах но така или иначе пак ще свалям почти всичко за смяна на лагери така че ще снимам.
                  Първо стойките (въпреки че ги има по сайтовете и като заварени за ръкава на моста)те са от чугун и заваряването им в домашни условия е трудно за това е добре да бъдат разпробити и хванати с читави болтове по принцип на три точки ако може и на четири аз понеже съм леко прибързан и ги срязах за заваряване преди да се усетя че са чугунови и сега са на две ще си взема свястни болтове за да съм сигурен че няма да ги изскубя някъде ако ли не ще се наложи да си търся нови стойки които да преработя но това е друг въпрос.Иначе като спиране най-накрая получих това което исках колата спира супер няма занасяния или други подобни,разбира се това са наблюдения от няколко часова експлоатация която не едостатъчна за да кажа колко по добри са новите спирачки,но поне от към ремонти и обслужване съм в пъти по доволен от този тип спирачки предстой им проби в офоруд условия както и на път.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                    честити нови спирачки и да почерпиш
                    . LRE Bulgaria.
                    RRC SE V8 91г.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                      Ако може пусни снимки че да правя и моя
                      Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                        Ще пусна снимки ще имам още поне две разглабяния за разни замени така че ще снимам до тогава желаещите могат да ползват начина показан на този сайт http://www.suzukiclubuk.co.uk/reardiskconversion.html
                        Аз лично съм черпил инфо от там и от още няколко места но това е доста добро и ясно описано.
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • #13
                          До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                          Ето и някоя друга снимка на спирачките:
                          Прикачени файлове
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #14
                            До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                            Колега тези неща могат ли да се направят и на Витара? Питам това защото искам и аз да направя някакви промени по задните спирачки, че не хващат така както предните
                            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Инсталиране на задни дискови спирачки на Сузуки Самурай.

                              Могат.Защо да не могат?
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X