Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

    Момчета вчера се проведе 1вия кръг от Световния шампионат по мотокрос в Италия. За жалост нямаше къде да се гледа, но сега прегледах клипчетата от www.freecaster.tv/MXFMX и виждам че шоуто е било ненадминато.
    Както и миналата година в Испания, сега ситуациятая се повтара, страхотна кал и страхотно шоу за публиката, повече ендуро отколкото мотокрос

    Изненадващо за мен е първото място на Танел Леок който вече е с Ямаха и последните години все му убягваха добрите класирания, брат му Айгар също е много напред.

    Ето и класирането

    1 8 Leok, Tanel EST EMF Yamaha
    2 9 de Dycker, Ken BEL FMB Suzuki
    3 25 Desalle, Clement BEL FMB Honda
    4 111 Leok, Aigar EST EMF TM
    5 222 Cairoli, Antonio ITA FMI Yamaha
    6 6 Coppins, Joshua NZL MNZ Yamaha
    7 5 Nagl, Maximilian GER DMSB KTM
    8 24 Church, Tom GBR ACU CCM
    9 19 Philippaerts, David ITA FMI Yamaha
    10 7 Barragan, Jonathan ESP RFME KTM
    11 46 Dougan, Jason GBR ACU CCM
    12 11 Ramon, Steve BEL FMB Suzuki
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

    Е такова нещо скоро не бях гледал.
    Уникално! Уникално състезания!
    Направо не си представям как се карат 35 мин. +2 обиколки на това трасе(общо време 41,16 мин.за победителя).
    По едно време Танел беше затворил и втория с една обиколка.
    А какви обрати се получаваха, нямаше състезател да не се е търкалял поне по няколко пъти.
    Кайроли както в началото беше на 20 позиция, така стигна до 3то място, а финишира 5ти.
    Рамон през голяма част от състезанието беше лидер, а финишира на 12ти и бе затворен с 3 обиколки.
    Пролича си обаче кой е краля на калта - Танел Леок. И на други кални състезания го е доказвал, а днес го затвърди.

    Само мога да кажа едно - ГЛЕДАЙТЕ ГО! С думи неможе да се опише.

    Коментар


    • #3
      До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

      Според мен това състезание променя всички резултати.Много от фаворитите се държаха сякаш се качват за първи път на мотор.Ще бъде много яка битка в Севлиево.Че ако се усерат комшиите и в Троян

      Коментар


      • #4
        До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

        Аз до като гледах състезанието се чудех - аджеба, тия пичове тренират ли въобще на кал
        Все си мисля е редно един състезател от световното да тренира и на наводнено трасе.
        Ако не му се чака проливен дъжд си има маркучи и системи за оросяване за тая работа.
        Да вземат да наводнат едно трасе и да се пускат да карат.

        Коментар


        • #5
          До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Аз до като гледах състезанието се чудех - аджеба, тия пичове тренират ли въобще на кал
          Все си мисля е редно един състезател от световното да тренира и на наводнено трасе.
          Ако не му се чака проливен дъжд си има маркучи и системи за оросяване за тая работа.
          Да вземат да наводнат едно трасе и да се пускат да карат.
          Жоро,а спомняш ли си кръга миналата година в Испания?Приличашеми на кална фиеста ,такъв ужас не бях виждал!!
          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

          Коментар


          • #6
            До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

            Аз го гледах цялото състезание по freecaster.tv.Даваха,и двата класа на живо,и безплатно.Много кал,водачите се сменяха постоянно,имаше едно изкачване където трябваше да има регулировчик.Стартовата решетка в мх2 вече е 40 състезатели,във мх1 бяха 35./незнам защо/.Стори ми се че в мх1 тренировката за време е като при мх2.

            Коментар


            • #7
              До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

              Фър, гледай го и това. За мен тази година в Италия фиестата е по-голяма. Тука и калта е по-гадна.
              Испанското ми приличаше на севлиевската кал - колкото и да вали трасето се държи, единствено се наводнява отгоре.
              Италианското стана на нищо, щом моторите пропадаха в калта и двама човека немогат една гума да изтеглят, така я е засмукала глина ли е тиня ли и аз незнам.

              Коментар


              • #8
                До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                Сега погледах малко от части състезанието, наистина уникална кал.
                Тактиката тука е да си държиш умерено темпо и да не падаш, че паднеш ли веднъж калта те държи няколко обиколки ако евентуално успееш да тръгнеш Затова са и толкова големи разликите в обиколките.
                Класирането е много интересно, първите 4 са по 15 обиколки, след това с по 14, 13, 12 а след средата са с по 5-6 че и по малко обиколки
                Другото интересно е че лидера е с доста бавна обиколка 2:33 а Рамон е с 2:15 най-бърза, но явно тази по-ниска и умерена скорост е извела Леок до победата.
                Последно редактирано от Краси; 30-03-09, 15:28.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                  На финала имаше един така му се беше окопал мотора,че слагаха лопата между спиците,го дърпаха няколко човека

                  Коментар


                  • #10
                    До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                    Снощи гледах състезанието но общо взето нищо не разбрах кой къде е и с кой мотор е голяма каша. Класирането което течеше отдолу също беше постоянно неактуално, разбираемо защо.
                    Жалко че не дадоха нито един момент при който лидерите изпадаха назад и само можеше да се предполага какво точно се е случило.

                    Сега прочетох изказвания на доста от състезателите и много от нещата ми се изясниха, както казва Marc de Reuver “I didn’t win the lottery today!
                    не спечелих лотарията днес

                    Ето и изказванията на доста състезатели. Ако не знаете добре английски може да ползвате превода на гугъл, долу горе с въображение се получава добре
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                      A може ли линк направо за състезанието,че нещо не мога да го намеря и да видя

                      Коментар


                      • #12
                        До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                        Колега не четеш мненията

                        Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                        A може ли линк направо за състезанието,че нещо не мога да го намеря и да видя
                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        ... За жалост нямаше къде да се гледа, но сега прегледах клипчетата от www.freecaster.tv/MXFMX и виждам че шоуто е било ненадминато.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          Колега не четеш мненията
                          аз още напреди го отворих тоя линк,чета и мненията колега ама не видях че са по надолу тези с кадрите от Италия

                          Сега в неделя ще е голяма битката,знам че всички състезатели харесват нашата писта в България защото винаги е суха и добре подготвена,наистина като съм гледал миналата година състезанието от "кална" Испания и сега от Италия просто тия са на кални бани от колкото на състезание

                          Коментар


                          • #14
                            До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                            Първо да поясня че Айгар Леок (4ти) не е брат, а братовчед на Танел Леок (1ви). Следя го изкъсо, познайте защо

                            Филмчето можете да видите чисто и просто на официалния сайт, http://www.motocrossmx1.com/ , натискате Италия горе вляво.

                            Яд ме е че Мартин Мишек от Чехия се окопа в края на състезанието при 250ките и не финишира. Мишек стана шампион на Чехия миналата година с Тм, и в последния момент го взеха в заводския отбор на Тм да развива новата 250ка. Която пък също се очертава интересна, не само понеже е първият 250 четиритактов кросак с инжекцион, но и понеже е коренно нов двигател в сравнение с предишните модели. Яд ме е че не мога да се добера до Севлиево да ги снимам.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Филмчето можете да видите чисто и просто на официалния сайт, http://www.motocrossmx1.com/ , натискате Италия горе вляво.

                              .
                              Благодаря за линка доста удобно е да си изгледаш цялото състезание онлайн.

                              Макар че състезание силно казано то т'ва не беше кал а боза един бута на горе друг се опитва на обратно, никакви скокове. Ужасни условия такова чудо май не съм виждал.

                              Ц ц те момчетата си влизат в боксовете за смяна на очила и ръкавици цирк ")
                              Последно редактирано от borisgp; 31-03-09, 20:25.
                              [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X