Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не стават за офроуд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо не стават за офроуд.

    Да отбележим в тази тема, някои детаили в дизайна и конструкцията, които правят един 4x4 автомобил, неподходящ за офроуд в стандартния си вид.
    На снимките по долу, вижте къде е интеркулера, смукателя на въздуха и разните спойлери:
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Защо не стават за офроуд.

    Днес карах след една RAV4 и бях изумена.Гърнето е сложено под ( не в или зад ами под)задната броня( ама верно виси отдолу и на зад).Нямах време за снимки , но ми се видя доста странно.Да не говорим , че въпросното подскачаше на всяка неравност ( но това вече собственика може да си го стегне предполагам).
    Женя Вълчанова 0888272565

    Коментар


    • #3
      До: Защо не стават за офроуд.

      А какво да кажем за скоростната кутия на по- старите Hi Lux-ове, която стърчи надолу в средата на междуосието?
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        До: Защо не стават за офроуд.

        На последната ни разходка имаше един рав, който доста добре се представи
        Тя вярно не беше особено тежка, но все пак

        иначе за сериозен офф (не говоря зя траял, нали) има сигурно три джипа, които стават и нито един от тях не е на пружини
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          До: Защо не стават за офроуд.

          Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
          Днес карах след една RAV4 и бях изумена.Гърнето е сложено под ( не в или зад ами под)задната броня( ама верно виси отдолу и на зад).Нямах време за снимки , но ми се видя доста странно.Да не говорим , че въпросното подскачаше на всяка неравност ( но това вече собственика може да си го стегне предполагам).
          Остови гънето... виж къде й е задния номер
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Защо не стават за офроуд.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            иначе за сериозен офф (не говоря зя траял, нали) има сигурно три джипа, които стават и нито един от тях не е на пружини
            Аз пък съм почти сигурен, че няма състезателен джип за оффроад, който да е на ресьори.
            Иначе Дифендъра и Гкласата са на пружини, а от тези двата не се сещам за такива дето по стават.
            П.С. За Вранглер има кит за минаване от ресьори на пружини, но за обратното няма кит.

            Коментар


            • #7
              До: Защо не стават за офроуд.

              Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
              Аз пък съм почти сигурен че няма състезателен джип за оффроад, който да е на ресьори.
              Иначе Дифендъра и Гкласата са на пружини, от тези двата не се сещам за такива дето по стават.
              П.С. За Вранглер има кит за минаване от ресьори на пружини, но за обратното няма кит.
              постът ми беше предимно шеговит и изобщо нямах предвид състезания

              джипът като оригинална концепция е работен кон и там възли неподлежащи на полеви ремонт с тел и чук нямат място

              затова и ленд ровър сериите са на ресори
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                До: Защо не стават за офроуд.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На последната ни разходка имаше един рав, който доста добре се представи
                Тя вярно не беше особено тежка, но все пак

                иначе за сериозен офф (не говоря зя траял, нали) има сигурно три джипа, които стават и нито един от тях не е на пружини


                Стига с тия ресори бе колега какво да правим с тях ,на кариерата за баластра ли ще ходим.Следващия път ме викни за да ти променя мнението за пружините дали стават или не.Кажи ги тези джипове де.
                ПАВКО
                0888802068

                Коментар


                • #9
                  До: Защо не стават за офроуд.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Да отбележим в тази тема, някои детаили в дизайна и конструкцията, които правят един 4x4 автомобил, неподходящ за офроуд в стандартния си вид.
                  На снимките по долу, вижте къде е интеркулера, смукателя на въздуха и разните спойлери:
                  Това на първата снимка не е интеркулер, сигурно е маслен радиатор или от сорта.Ама е все тая де
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защо не стават за офроуд.

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Това на първата снимка не е интеркулер, сигурно е маслен радиатор или от сорта.Ама е все тая де
                    Още по-зле. Щото ако беше интеркулера, не е сигурно че при счупване ще засмуче нещо достатъчно за да скаме двигателя, но при изтичане на маслото, ефекта е сигурен, ако не се усетиш навреме.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защо не стават за офроуд.

                      Това че ти не знаеш как американците изхвърлят пружините и слагат ресори за куп пари, не значи много за офроуда. Освен ако не смяташ за офроуд ралито и роккроулинга.
                      Както видиш че резервното колело е завряно под задника, а не е отгоре, така забрави за офроуд. Като видиш тлъсти пластмасови брони, и никакви прикачни устройства - също. Като видиш голи полуоски, увити с дантелени маншони - пак го пращай на паркинга.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защо не стават за офроуд.

                        Сега чакаме новата джипка да доиде и ще ви кажа за ресьорите тя е с 4
                        sigpic
                        Land rover lightweight-series 3
                        Range Rover V8
                        Range Rover Classic Vouge SE V8
                        Mercedes G280

                        ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защо не стават за офроуд.

                          За офроуда знам, че от основно значение са нската маса на джипа и големите ходове на окачването, две неща които нямат пресечни точки с ресорното окачване. Иначе никой не спори, че пластмасите нямат място извън пътря. От годините на Ленд Ровер сериите надали има много МПСта с пружини.
                          Нищо лично, не се заяждам.
                          Последно редактирано от koi4a; 25-03-09, 14:07.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защо не стават за офроуд.

                            Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                            За офроуда знам, че от основно значение са нската маса на джипа и големите ходове на окачването, две неща които нямат пресечни точки с ресорното окачване. Иначе никой не спори, че пластмасите нямат място извън пътря. От годините на Ленд Ровер сериите надали има много МПСта с пружини.
                            Нищо лично, не се заяждам.
                            Само дето има тамън няколко неверни твърдения в твоето мнение
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защо не стават за офроуд.

                              Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                              ...големите ходове на окачването, две неща които нямат пресечни точки с ресорното окачване. ...


                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X