Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да засадим дръвчета

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да засадим дръвчета

    Здравейте,
    Първо искам да се извиня на всички хора поддържащи този форум, че точно тук поствам темата. Разгледах навсякъде и не можах да реша къде и е мястото.

    Та ето за какво става въпрос. Преди известно време в друг форум се зароди идеята на 28.03.2009г. да направим едно залесяване на Западен парк и малко боклуци да посъберем.

    ето линк към темата http://forum.moto-zone.bg/index.php/...cseen.html#new

    но понеже е пълна с всякакви глупости щи цитирам последния пост на организатора:
    "ПРЕДЛАГАМ ДА СЕ СЪБЕРЕМ В ПАРКА В СЪБОТА, 28.03.2009 ГОДИНА, В 13.00 ЧАСА. ВРЕМЕТО Е ДОСТАТЪЧНО ЗА ДА СЕ ПОСЕТИ ОТКРИВАНЕТО И ПОСЛЕ ДА СЕ ДОЙДЕ В ПАРКА.

    МЯСТОТО НА СРЕЩАТА - ВХОДА НА ПАРКА В КРАЯ НА БУЛ.АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ, ПРИ КОЛЕЛОТО НА ТРАМВАЙ №10.

    ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА ОСИГУРЯ КИРКИ И ЛОПАТИ В ПО-ГОЛЯМА БРОЙКА, ОТ ВАС ОЧАКВАМ ПО 2-3 НАЙЛОНОВИ ЧУВАЛЧЕТА В ДЖОБА ЗА ДА СЪБЕРЕМ ЕДРИЯ ДРАЗНЕЩ БОКЛУК.

    СЪС СЪДЕЙСТВИЕТО НА "РОДРИГЕЗ МОТЪРС" ЩЕ ОСИГУРИМ БАРБЕКЮ, ДА СИ ОПЕЧЕМ КАКВОТО СИ ДОНЕСЕМ.

    ЗА ФИДАНКИТЕ ЩЕ ВИ ПОМОЛЯ ДА СЕ ОРГАНИЗИРАТЕ ПО ГРУПИЧКИ, ВСЕКИ ИМА ПО 3-4 ПОЗНАТИ ВЪВ ФОРУМА. ЖОКЕР: ФИДАНКИ ВЕЧЕ ИМА ВЪВ ВСЕКИ МАГАЗИН "МОСЮ БРИКОЛАЖ".

    ИСКРЕНО СЪЖАЛЯВАМ НО НЯМАМ ВРЕМЕ И ФИНАНССОВ РЕСУРС ЗА ДА ПАЗАРЯ ГОЛЕМИ БРОЙКИ, А И НЕ Е СИГУРНО ЧЕ ВСИЧКИ ЩЕ ДОЙДАТ И ЩЕ УСПЕЕМ ДА ГИ ЗАСАДИМ.

    ПРОЯВАТА СЕ ПРОВЕЖДА С РАЗРЕШЕНИЕТО И СЪДЕЙСТВИЕТО НА КМЕТА НА РАЙОН "КРАСНА ПОЛЯНА" Г-Н ИВАН ЧАКЪРОВ, ЩЕ БЪДАТ ОСИГУРЕНИ ХОРА ОТ ИНСПЕКТОРАТА КОИТО ДА СЪБЛЮДАВАТ НЕЩАТА, А И ДА КОНСТАТИРАТ ПИСМЕНО ИЗСИЧАНЕТО И ЗАМЪРСЯВАНЕТО НА "ЗАПАДЕН ПАРК". "

    Допълнително като се получи инфо за вида на дръвчетата, ще ви уведомя.

    Ако съм объркал мястото на темата, за следващата ще внимавам.

  • #2
    До: Да засадим дръвчета

    A, защо да си сбъркал.
    Доколкото разбирам на 28ми март в Западен парк, хора с мотори ще садят фиданки. Нали ?
    Всеки трябва да си носи фиданки, щото там няма да има ?
    И да си ги зарови където му покажат предполагам, за да не стават дивотии ...
    Нали няма ограничения някакви ?
    Тук всички ще я прочетат.
    Иначе има подфорум екология, който се намира тук:
    OFFRoad-Bulgaria.com > Основни форуми > Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология

    но мотористите четат предимно тук.
    Обаче както аз го разбрах. Ако фиданката не се донесе с мотор в Западния парк, не става Така, че е ок според мен.

    П.П.
    Пропуснах да кажа, че ще взема две фиданки и ще дойда да ги забодем
    А там лопата ще има ли ?
    Последно редактирано от Димо; 23-03-09, 14:10. Причина: допълване
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #3
      До: Да засадим дръвчета

      Ами лопати ще има и ще се редуваме. Започваме с почистване на боклуците. През това време някой ще купи дръвчета , за да не ги мъкнем или предварително, който може ще си донесе. Дърветата, които виреят в момента там са следните: дъб, ела, смърч, бреза.
      Сега малко информация, за тези които не знаят:
      "Когато се "засаждат" в земята, се копае дупка, дълбока, колкото да покрие цялата кофа (или чувалче), в което са прибрани корените. Ако е в кофа, НЕ СЕ маха пръстта от корените, ако е в чувалче, минимален допир да има със дневна светлина коренчето. Идеята е с една дума, че КОРЕНИТЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗЛАГАТ НА ПРЯКА СЛЪНЧЕВА ИЛИ ДРУГА СИЛНА СВЕТЛИНА, като е добре въобще контакта със светлина да е сведен до минимум. Като се сложат в дупката и се закопаят коренчетата, пръстта трябва да се отъпче отгоре, примерно с крака (стига корените да не са прекалено плитки, че да се наранят, разбира се). След това е добре да се полеят обилно с вода (около една обикновена кофа на фиданка). "
      Това са указанията на "специалистите". Относно водата има малка река която минава точно там.

      Коментар


      • #4
        До: Да засадим дръвчета

        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
        Дърветата, които виреят в момента там са следните: дъб, ела, смърч, бреза.
        Засейте Акация!
        Бързо расте,хваща се лесно, и като цъфти е приятна на мирис.

        Коментар


        • #5
          До: Да засадим дръвчета

          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          Засейте Акация!
          Бързо расте,хваща се лесно, и като цъфти е приятна на мирис.
          Ами аз лично не разбирам, ама тези които изброих ни ги даде човек, който с това се занимава. Обаче може и акация да засадим.

          Коментар


          • #6
            До: Да засадим дръвчета

            Аз мисля да съм там, па ще садя каквото има - тополи, липи или плодни - няма значение

            Коментар


            • #7
              До: Да засадим дръвчета

              Здравейте колеги,
              Прочетох последните няколко страници от темата в http://forum.moto-zone.bg/index.php/...cseen.html#new
              Радвам се, че и други форуми са така мотивирани и загрижени и че в крайна сметка има хора на който им пука. По същото време се сформира друго мероприятие пак за засаждане на дръвчета в Перник - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=56685&page=2

              Ако всичко е о.к. мисля да се включа и в акцията за западен парк. Опит с почистване на боклуци имаме богат

              Върти ми се и една друга идея - колегата boiko73 дали не иска да погледне темата Почистване на язовир Въча 2009 http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56392 и да я сподели с приятелите си от moto-zone? Ще се радваме да се присъедините към нас. А тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=55779 са всички акции по почистването от миналата година.

              Поздрави.

              Коментар


              • #8
                До: Да засадим дръвчета

                Пуснах го в този форум
                http://www.bikerz.bg/viewtopic.php?f=28&t=15780
                тъй като тук организациите са доста по-сериозни. За съжаление аз на 23.04.2009г. заминавам за Йордания и няма да мога да се включа. Приветствам подобни мероприятия и съм участвал в подобни, които сами си организираме на принципа - решаваме и го правиме. Тук виждам, че организацията е много добра и с удоволствие ще се включа при следващите. Само да намеря темите във форума, защото съм още нов тука и не се ориентирам къде са точно темите.

                Коментар


                • #9
                  До: Да засадим дръвчета

                  Какво става, няма ли да има мероприятие в Западен парк?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да засадим дръвчета

                    Защо да няма?
                    Аз лично утре в 13:00 ще съм на края на бул. Стамболийски, където въртял трамвая.
                    Бойко има ли някаква промяна ?
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да засадим дръвчета

                      Нищо не се е променило. Просто в Мото-зоната се изписват куп глупости по всяка тема и човек се обърква. Аз утре в 13.00 часа съм на място, пък дори и съм сам ще бодна едно дръвче. Като място е входа на парка в края на Ал.Стамболийски при обръщалото на трамвай №10. аз лично няма да участвам в откриването на мотосезона утре и отивам направо за кърската работа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да засадим дръвчета

                        Ето малък отчет за свършеното в снимки.
                        Появихме се на мястото, покОпахме, засадихме и поляхме ...
                        Ето тук типичен пример за това, че не е нужно да имаш мотоциклет за да садиш фиданки





                        Местните наблюдаваха случващото се с интерес ...



                        Една "фиданка" снима друга фиданка ...



                        И това е резултата.

                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X