Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделно ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделно ремарке

    Здравейте!
    От известно време чета форума Ви и най-после се реших да напиша нещо.
    Ще направя представяне на ремарке, което сам направих.
    Вдъхновение получих от едно видяно и тествано от мен ремарке, което преди десетина години дърпах с Жигула натоватено здраво от Доспат до Пловдив при заледен път през Март месец. Общото впечатление от него беше, че е с много по-добри характеристики на стабилност от задния мост на руската ламя и съвсем различно от всички ремаркета, които съм карал. Разбира се те на са милиони! Основната причина за тази стабилност е очевадна, ремаркето беше със самостойно окачване: Отделни два носача с отделни пружини и амортисьори и стабилизираща щанга. Най важното е, че този "мост" е произвеждан в завод за автомобили. Макар да е в най-скапания завод в Германия, моста е произведен в най-добрия завод в бившия "соц лагер". А именно ИФА и Вартбург. Тогава реших, че това е нещо, което си заслужава да му се отдели време, но пусто до преди месец не намирах. Работата ми е такава, че ми позволява да изпълня съответния проект. Конструкцията, която изработих е съвсем различна от тази, която ме вдъхнови, реално взех само принципа на окачването. В общи линии се постарах да изработя едно качествено ремарке.
    Материалите, които избрах са познатите правоъгълни тръби (кутия) различни размери и дебелини, не много популярния PZ1 профил, цолова шевна тръба, планки 4мм, 3-компонентна боя с ръждопреобразовател (пяна,кит,силикон и т.н.), калници - ламарина1.2мм, обикновени гумени калобрани, множество светлоотралителчета, PVC кутии за окабеляване, силиконови кабели, термо шлауси, PVC шлауси, водоустойчива кабелна кутия, най-добрите универсални стопове които намерих, водоустойчив шпертплат 21мм, вероятно още разни благинки, за които не се сещам.
    Ще добавя снимки за процеса на работа, както и за приложението в крайна сметка.
    Прикачени файлове
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    До: Самоделно ремарке

    Много добре изглежда.Окачването наистина ли е от задния мост на Вартбург?Като гледам има номер,явявал ли се на Технотест и има ли главоболия с регистрацията?Поздравляния за добрата работа!

    Коментар


    • #3
      До: Самоделно ремарке

      Много чиста работа. Поздравления! Ако е възможно може ли да качите една снимка в по-близък план на халките за въжетата по периферията. От къде, от какво са, или са правени? Благодаря!
      LZ1GYY
      0898 436 956

      Коментар


      • #4
        До: Самоделно ремарке

        Разкажи по подробно за технотест ако обичаш. И как го регистрира.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Самоделно ремарке

          Безумно здрава конструкция, съдейки по вложените материали и прекалено преизчислено, ако ще носи само 1 АТВ или джет.
          Също така товара е поставен много високо, център на тежестта, също, което ще донесе по-трудно товарене и лоша управляемост при рязка промяна посоката на движение.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: Самоделно ремарке

            Едно голямо БРАВО колега. Итъй като имам една платформа от стандартно ремарке след счупвъне на оста от претоварване възможно ? ли е да исползвам патента ти
            Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 23-03-09, 16:17.
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #7
              До: Самоделно ремарке

              Много добра реализация-поздравления!
              Единственото ми притеснение е че товарната площ е разположена високо и ще имаш висок център на тежеста!
              0+,Bombardier DS650,Discovery II.

              Коментар


              • #8
                До: Самоделно ремарке

                Технотеста е ебна работа!
                Струва 120 лева за тва ремарке.
                Аз нямах проблеми щото доста си поиграхме и изчетохме целия интернет преди да го направим, но имаше пичове (Ентосиазти) дето не им беше смешно.
                Регистрацията в КАТ е като на една кола, нито повече, нито по-малко.
                На хълките снимка нямам, но са страхотни. Хванати са със самонарезни винтове с метална и гумена шайба и са просто уникални, много ме кефят. Доста трудно се сдобих с тях (Germany - ама моля ти се) и ми струваха доста. За цената не съм сигурен, но ми се върти около 5 лв.
                Колега @s_s1 относно конструкцията: двете носещи греди са кутия 60х40х1.5. Профила е голям, но е лекичък, а и тва чудо е дълго 2.5м, има нужда да е високо реброто. Относно возенето, може да вози две ATV-та на страни, но най вече е направено да вози лодка, яко нахакана с багаж за дълъг къмпинг, произвеждам метални врати и конструкции...
                До сега съм го карал само по планински път и се държи перфектно. Разбирасе, че има логика в думите, че товара е високо, но не е прекалено. За сведение простака в мен е вдигал 150км/ч с него на прав път естествено

                Патента не го давам!!!
                Последно редактирано от sobax; 23-03-09, 16:52.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #9
                  До: Самоделно ремарке

                  Браво доста добре си се справил

                  Коментар


                  • #10
                    До: Самоделно ремарке

                    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                    ......... произвеждам метални врати и конструкции...
                    ........

                    Патента не го давам!!!
                    Ами тогава приемай поръчки и ги почвай серийно.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Самоделно ремарке

                      Това е много добро изпълненние!Много чисто и красиво.
                      За здравината да не говорим,сигурен съм че и кола ще издържа само да се натовари.
                      Перфектно,евала!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Самоделно ремарке

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Безумно здрава конструкция, съдейки по вложените материали и прекалено преизчислено, ако ще носи само 1 АТВ или джет.
                        Също така товара е поставен много високо, център на тежестта, също, което ще донесе по-трудно товарене и лоша управляемост при рязка промяна посоката на движение.
                        Товара е високо, щото платформата е високо. А тя пък трябва да е високо заради широчината на лодката. Лодката идва по широка от между-колесното растояние, а АТВ-ето си влиза между колелата и по принцип може да е по ниско. Ама той човека търси универсално решение и тогава щеме-не щеме се правят компромиси. А иначе и аз мисля, че конструкцията е преусигурена и от там излишно тежка.
                        Колега, не се стискай за "патента". От снимките всичко се вижда.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Самоделно ремарке

                          Ето едно решение за гумена лодка. Може сам да я пускам и прибирам от водата. Недостатък е ресьорното окачване.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Самоделно ремарке

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Това е много добро изпълненние!Много чисто и красиво.
                            За здравината да не говорим,сигурен съм че и кола ще издържа само да се натовари.
                            Перфектно,евала!!!
                            И твоята конструкция е много добра!Не знам ти ли си го измислил или си гледал от нещо готово но резултата е доста добър! Ако имаш снимки сложи да се види. Държи се много стабилно и при висока скорост и лесно се товари и разтоварва.Имаш едно голямо черпене от мен за добрата работа.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Самоделно ремарке

                              Не знам как е на пътя, но определено е красиво и по нищо не прилича на самоделка. Поздравления.
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X