Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор на XT600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карбуратор на XT600

    Motora mi se davi(yamaha xt 600 87g),kak se regulira karboratora,i kak da smakna iglite.pi6a na latinica 4e pak mi se precaka klaviaturata,za koeto sageliavam.

  • #2
    Този ямаха двоен карбуратор е трудничък за настройване. Ако никой не го е пипал проблема най вероятно е в нивото. Провери дали някой боклук не е застанал на клапана на поплавъка. Дали сълзи от отдушниците? Ако някой го е пипал - лошо....

    Коментар


    • #3
      TOZI OT KOGOTO VZEH MOTORA KAZA 4E E VDIGAL IGLITE PO NAGORE,PO NEQSNI ZA MEN PRI4INI.I ISKAM DA GI VASTANOVIA V NORMALNOTO IM POLOGENIE.

      Коментар


      • #4
        а филтъра чист ли е скоро чистен ли е

        освен това лятно време е нормално в жегите да се дави
        ако го настроиш да е добре на жегата то на по студено ще е много бедна

        Коментар


        • #5
          Kato otvorih filtarnata kutia i mi prezlia,filtar ima6e no samo tialoto.nikakva filtarna hartia ili dunapren,ni6to iak tuning sa mu pravili sega 6te go smeniam, no me samniava ot tova da se davi

          Коментар


          • #6
            ако се дави без филтързначи с филтър съвсем ще се дави
            но ти сигурен ли си че се дави
            да не би да е бедна сместа
            как разбра че се дави

            Коментар


            • #7
              Sve6ta e mokra,i kogato ia mahna kato si sloja prasta se mokri.Tozi ot kogoto go vzeh kaza 4e e vdigal iglite.Za nivoto ne kaza.Kak da gi smakna vsa6tnost?Nego(prodava4a)nemoga da go otkria za spravka.

              Коментар


              • #8
                Аз не разбирам кой знае колко, но защо ми се струва, че преди време бях чел (за соц возилата ставаше въпрос), че през зимата сместа трябва да е по-богата, а през лятото по-бедна?
                Не знам при "хубавите" мотори дали е така, но ако и там е така, да не би този, дето ти е продал мотора да е вдигнал иглите за да обогати сместа за студеното време .... Ако е така, то ако свалиш иглите би трябвало да се оправи работата. В сервизната литература обикновено си пише на кое положение трябва да са иглите и т.н.
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от AICBERG
                  Sve6ta e mokra,i kogato ia mahna kato si sloja prasta se mokri.Tozi ot kogoto go vzeh kaza 4e e vdigal iglite.Za nivoto ne kaza.Kak da gi smakna vsa6tnost?Nego(prodava4a)nemoga da go otkria za spravka.
                  Щом питаш как да си свалиш иглата - най добре дай на някой който разбира да го направи, защото карбуратора е доста деликатна техника и може да скапеш много скъпи неща...

                  Коментар


                  • #10
                    XT600 карбуратор

                    скоро свялах карбуратора и го почистих, като забелязах нещо странно: гумите, които го държат към всмукателните отвори, изглеждат съвсем здрави, но според мен карбуратора се държи само на дясната гума?! лявата гума е тънка в този край, който отива към цилиндъра и по-скоро гумата се държи за карбуратора, от колкото обратното.
                    нормално ли е това? малко странно ми се вижда, но сякаш така си е предвидено да работи. някой може ли да потвърди или отхвърли, че лявата гума е прикрепена към цилиндъра доста рехаво и карбуратора се държи само на дясната?

                    Коментар


                    • #11
                      Re: XT600 карбуратор

                      Здравей,и двете са еднакви,така,че трябва да се дьржат еднакво.Ако ти потрябва такава пиши ми на лс.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: XT600 карбуратор

                        А,коя година е това ХТ ,че действително имааше с различни диаметри на отворите.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: XT600 карбуратор

                          Тенере, 1987-ма. Точно ей това:
                          http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=12314
                          дианетърът на двете гуми се различава малко и лявата почти очевидно не може да носи товар - като е свален карбуратора се клати насам-натам и е прекалено тънка от към страната на цилиндъра.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: XT600 карбуратор

                            мисля,че точно на тези са еднакви
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              Re: XT600 карбуратор

                              лошо, моите не са. дясната е същата, но лявата изобщо не се държи на тези два болта, които се виждат. в края завършва с тънка гумичка с отвори, по-големи от главите на болтовете, която по-скоро предпазва от влизане на влага, от колкото да държи нещо. гумичката има и един отвор отгоре, който се нанизва на тази тръбичка, отиваща някъде си нагоре. това е и единствената причина да не падне, след като се свали карбуратора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X