Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоделтапланер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

    Аз си поръчах да ми направят едноместен мотоделтапланер и съм доволен. Познавам доста маниаци с такива хвърчалки. Но тук обикновено си ги правят сами, защото в Казанлък в "Авиоделта" ти одират кожата. Познавам хора правещи и едноместни и двуместни.

    Коментар


    • #17
      До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

      "одирайки ти кожата" в Авиоделта-получаваш машина,сертифицирана в Германия,изпробвана и конструирана от хора,който цял живот това правят!Ако оценяваш кожата на ниска цена-давай....даже до скоро се търкаляше едно парче скалп от тазгодишното шоу в Казанлък-самоделна машина+самоделен пилот=ти реши
      A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

      Коментар


      • #18
        До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

        И в крайна сметка колко излиза тази летателна техника?
        B+

        Коментар


        • #19
          До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

          15-20000 лв.

          Коментар


          • #20
            До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

            Аз съм чувал около 25 000лв.Курса отделно!И той не е евтин!

            Коментар


            • #21
              До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

              Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
              "одирайки ти кожата" в Авиоделта-получаваш машина,сертифицирана в Германия,изпробвана и конструирана от хора,който цял живот това правят!Ако оценяваш кожата на ниска цена-давай....даже до скоро се търкаляше едно парче скалп от тазгодишното шоу в Казанлък-самоделна машина+самоделен пилот=ти реши
              Абе така е... Но тръпката да полетиш с нещо, направено от собствените ти ръце се сравнява само с много малко неща! В крайна сметка войната по пътищата например се води именно с "машини,сертифицирани в Германия,изпробвани и конструирани от хора,който цял живот това правят"

              Коментар


              • #22
                До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                Малка поправка колега - войната се води не от машините които са сертифицирани а от водачите които са неправилно сертифицирани, не може на малоумник и на слаботоков да дадеш книжка и при нарушение/я да не му я отнемеш тази същата книжка...

                Относно летенето, не знам дали някой който е летял на открито нещо, ще му мине и през ума сам да си направи подобно - който е летял ще ме разбере, особено на планер или на крило, защо ли хората не си шият сами парашутите по домовете, нали и леля и стринка и баба много добре шият на машина у дома

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                  Вече втора година в Казанлък през юни се провежда нещо като "събор" на леката авиация (наричат го различно). Иди и виж колко хора летят със собственоръчни делти и колко правят леки самолети по гаражи и тавани. А в други държави това си е спорт, а не лудория

                  Коментар


                  • #24
                    До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                    Здрасти,


                    Ясно, разбира се има и много самоделки, в Англия и щатите това е дългогодишна традиция и разпространено хоби с тънката разлика, че там има железен контрол.

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                      има ли некви чертежи за такива животни ? (на земята ми омръзна ) aко има моля дайте

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мотоделтапланер

                        и аз си търся... и ако някой ми помогне да си намеря втора употреба на прилична цена , или да ми даде схеми , ще му бъда много благодарен...

                        Коментар


                        • #27
                          До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                          Първоначално публикуван от Smaxnatiq Преглед на мнение
                          има ли некви чертежи за такива животни ? (на земята ми омръзна ) aко има моля дайте
                          Чертежи се намират, но мога да ти кажа, че нещата изглеждат много прости а всъщност НЕ СА. За да реализираш адекватно нещо подобно се изисква наистина сериозна подготовка и познаване на доста технологии и материали. Или доста пари...
                          Това не е просто едно опънато платнище с няколко тръби и двигател...
                          Машините на Авиоделта определено са много добри, за който може да си ги позволи...
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Здрасти,


                            Ясно, разбира се има и много самоделки, в Англия и щатите това е дългогодишна традиция и разпространено хоби с тънката разлика, че там има железен контрол.

                            Поздрави,
                            Истинските царе на тази техника са в ... Русия Особено ако разполагат с правилните материали
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мотоделтапланер

                              Здравейте, разгледах темата и мога да дам малко инфо за производител на качествена авиотехника.Предлагат също обучение и разходки по въздух.SKYPE-pencho_elenkov.Успех на всички

                              Коментар


                              • #30
                                До: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Здрасти,


                                Ясно, разбира се има и много самоделки, в Англия и щатите това е дългогодишна традиция и разпространено хоби с тънката разлика, че там има железен контрол.

                                Поздрави,
                                и какъв е железният контрол по FAA 103:
                                103.1 Applicability

                                This part prescribes rules governing the Operation of ultralight vehicles in the United States. For the purpose of this part, an ultralight vehicle is a vehicle that:

                                (a) Is used or intended to be used for manned operation in the air by a single occupant;
                                (b) Is used or intended to be used for recreation or sport purposes only;
                                (c) Does not have any U.S. or foreign airworthiness certificate; and
                                (d) If unpowered, weighs less than 155 pounds; or
                                (e) If powered:
                                (1) Weighs less than 254 pounds empty, excluding floats and safety devices which are intended for deployment in a potentially catastrophic situation;
                                (2) Has a fuel capacity not exceeding 5 U.S. gallons;
                                (3) Is not capable of more than 55 knots
                                calibrated airspeed at full power in level
                                flight; and
                                (4) Has a power-off stall speed which does not exceed 24 knots calibrated airspeed.

                                Проблемите у нас са от болните ни (пост)комунистически мозъци

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X